Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás a pénzügyek...

Mi a megoldás a pénzügyek rendezésére?

Figyelt kérdés
Egész életemben magam ura voltam, 18-39ig spóroltam, hogy legyen pénzem mindig, ne legyek kiszolgáltatva.Későn házasodtam.A férjem szeretné ha közös bankszámla lenne, de én nem, mert azt a pénzt nem azért gyűjtöttem, hogy feléljük. (házasság előtt szerzett vagyon nem közös , úgy tudom. Legalább is amíg a nevemen van)És nem áll stabil lábakon a házasság, bizony tartok tőle, hogy válás lesz.(Szeretjük egymást most, de folyton veszekszünk) Nem szeretném ha felesbe menne az, amiért én dolgoztam és spóroltam. Eközben neki 23 éves munkaviszonya van jó keresettel, neki nem kell félnie a nyugdíjtól. Nekem nincs munkám, viszont van egy gyerekem, akit fel kell nevelnem adott esetben egyedül. Neki fáj a bizalmatlanság, én meg a félelmeimben élek, hogy meg leszek rövidítve.Mi volna a megoldás?

2015. jún. 24. 22:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%
Én nem mennék bele olyan kapcsolatba, ahol nem bízom abban, hogy örökké együtt. Szerintem itt van a bibi.
2015. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

"Mi volna a megoldás?"

Az, hogy a pénz nagyon jól érzi magát a te bankszámládon. Ha meg netán válni akar a férjed, hát tegye, természetesen a pénzed nélkül.

A nővérem kárából tanulva írtam ezt. Ő nem tartotta a saját nevén az általa szerzett vagyont. Nagyon rosszul tette.

2015. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha most éppen nincs munkád, de van jelentős megtakarításod, nehogy belevidd a közösbe. Inkább keress munkát, és induljatok 0-ról.

A közös bankszámla oké, rendben van, csak ne vidd bele 20 év megtakarításod!


Keress munkát, de ne kövesd el azt a hibád, hogy 20 év keméyn munkákát belelököd egy instabil kapcsolatba.

2015. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Ha olyan jól keres akkor mondja már meg, miért olyan állati fontos a közös számla?

Miután te is beleadsz a költségekbe gondolom...talán mondd meg neki, hogy te sem foglalkozol az ő pénzével ő se foglalkozzon a tiéddel.

Ha mindenki befizet a közösbe annyit, hogy szépen megéljetek akkor, mit akar a te részeddel? Szálljon le róla.

Pláne ingatag házasság esetén.

Ez nem a bizalomról szól csak felesleges a közös számla.

Neki is van, neked isvan, a havi kiadások fedezve vannak ne rugózzon rajta! Légy egy kicsit határozottabb.

2015. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem csináltatnék közös bankszámlát,mert az a pénz a tied.Igen nagyon jól hangzanak az olyan szavak,hogy "bizalom" de nem egy nem két ember került utcára egy válás miatt,és sajnos a mai világban sose lehet tudni.Minden második ember elválik.Nekem is van saját pénzem,de eszébe nem jut a férjemnek a közös bankszámla,vagy hogy neki abból kellene valami.Miért akarná ezt? A gyermek közös? most lettél munkanélküli?
2015. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%
Ha őrizni akarod az önállóságod, ő pedig erölteti az összeolvadást, távolabb kell meghúzni a határokat. Pl. házassági szerződést írni. Vagy bármi olyan lépést tenni, ami nem veszélyezteti az eddig megszerzett javaidat.
2015. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%
Ennek a 20 èv megtakarìtàsnak minden fillèrjèèrt te dolgoztàl meg, ès te mondtàl le èrte sok mindenről, hogy most ezt magadnàl tudhasd. Ha jelenleg nincs munkàd, van gyermeked, sőt mèg a hàzassàgod is instabil, akkor erre a pènzre mèg nagy szūksèged lehet.
2015. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

A gyerek nem közös.

regisztrált munkanélküli voltam, mikor megismert és elvett, közben voltam közmunkás, meg volt egy rövid munkahelyem. Már elmúltam negyven, még nehezebb munkát találni.

Tehát tudta, hogy mit vállal, de azt is, hogy van félretett pénzem, és gondolhatta, hogy "úgyis minden közös, az is a családi lesz...noha mondtam, hogy nekem ez a megtakarítás kell váratlan helyzetekre és nyugdíjra, mert arra nem lehet számítani, hogy az állam segít rajtunk.

Amiben én a veszélyt látom: ő gyakorlatilag akár jól is látja a házasságot: közös minden, örökre együtt...ő ebben él. Én reális vagyok. és a szüleim rossz házassága lebeg előttem, de ott is szerintem a pénzen csúszott meg a dolog.

Ha én attól félek, hogy amikor már elege lesz belőlem,csalódik bennem, mert én mondjuk nem úgy gondolom, ahogy ő a házasságot, akkor pontosan az történik, amitől félek: lapátra kerülök, és a pénzem is úszik.

Ha meg leküzdöm a félelmem, aggodalmam, bizalmatlanságom (van egy olyan félelmem, hogy 5 év múlva akar válni, amikor már rá teheti a kezét az enyémre. Van lakásom, van pénzem. Neki csak pénze és egy önkormányzati lakás)és "mint egy rendes, jövőnkben bízó feleség" beleáldozok mindent, akkor esetleg nem keseredik meg a szerelme irántam.

Tehát azt is látom, hogy az én félelmeim a gátja a boldog házasságnak, amibe szintén azért mentem bele, hogy legyőzzem magam és megadjam a sanszot a normális életre: házasságban, családban élni, valakivel szeretetben, támasszal...stb.

2015. jún. 24. 23:06
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem szeretné ha közös bankszámla lenne"


Semmi gond. 0 összeggel nyissatok egyet, és a JÖVŐBENI pénzetek erre megy. A múltat nm tenném rá. Nem szeretem, ha baleknak néznek.

2015. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
74%

"Már elmúltam negyven, még nehezebb munkát találni. "


Ja, az önbizalmad a sárba döngöli, és ezt kihasználva lecsap a pénzedre. Hát ne legyél hülye. 40 felett is van élet, és nem csak pénzéhes pasik vannak.


Te hülye vagy! NEHOGY belemenj ebbe. Tudod mi lesz? 1-2 év alatt feléli a Te pénzed és lelép.....

Van még neked életed, nem kell az első szeméttel megalkudnod.

2015. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!