Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek oda a páromhoz?

Költözzek oda a páromhoz?

Figyelt kérdés
A szüleimmel nem jövök jól ki, folyamatosan veszekednek velem.Fősulis vagyok és a veszekedések befolyásolnak a tanulásba, azt hangoztatják hogy barát mellett nem lehet fősulit végezni, elmaradt egy vizsgám pótvizsgaidőszakra és a barátomat hibáztatják hogy miatta nem sikerült,meg mondják hogy menjek férjhez ha kell nekem pasi, de én hiába mondom hogy nincs szándékomba férjhez menni mert elöbb szakma kell, nem tudják elfogadni hogy fősuli is és barát is meglegyen.A párom mondta hogy költözzek oda hozzuk(szüleivel lakik), de ha megtenném akkor az én szüleim teljes mértékben levennék a gondjukat rólam,azt meg nem várom el a páromtól hogy ő fizesse a sulit meg az ingázást.Nem akarom elvesziteni a páromat sem és azt sem szeretném hogy a szüleimmel rossz viszonyba legyek, mit javasoltok mit tegyek?
2008. szept. 4. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Költözz kollégiumba. Megspórolod az ingázással töltött időt, a pároddal is lehetsz, és a szüleid sem szólhatnak egy szót sem, mert nem a párodnál laksz, és hétvégente hazajársz. Én így oldottam meg ezt a problémát, mert sajna egy fél éve nálunk is ugyanez volt a szituáció.
2008. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy a fősuli ahova járok nem egy városba van sem a barátoméval sem a szülimmel, igy a fősulis városba lakom távol a páromtól és a szüleimtől és hétvégeken járok haza,a párom meg arra gondolt hogy mikor hétvégenként haza mennék akkor nem a szüleimhez hanem hozza mennék, az lenne az otthonom.Mégvalami, a szüleim meg azt is hangoztatják mivel hétköznap nem vagyok otthon hogy akkor biztos a párom nálam van és azért nem megy a tanulás,de a párommal csak hétvégeken talalkozunk.kicsit bonzolult a történet de remélem megértitek és adtok vmi tanácsot
2008. szept. 4. 13:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Hétvégén mikor otthon vagyok eljön a párom hozzám,a szüleim fogadják de látom rajtuk hogy nem tetszik hogy jött meg mikor el megy akkor meg is mondják a szemembe hogy ne találkozzak vele
2008. szept. 4. 13:50
 4/5 anonim válasza:
100%

Marhaság, hogy nem lehet fősuli mellett barát...

Negyedéves vagyok és nekem is megy, sőt sok ezer másik lánynak is. A vizsgák: nem sikerülhet minden előre, a főiskolások 99,9%-nak volt már pótvizsgája. Szerintem a szüleidnek inkább az a baja, hogy már felnőtt az ő kicsi lányuk és lassan a saját életét kezdi élni. Ülj le velük nyugodtan beszélgetni...

2008. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A szeretet a másik ember vélekedésének, gondolatainak és álmainak tisztelete, együttérzés a hibáiban és az az elv, hogy kisebb áldozatot hozunk azért, hogy neki ne kelljen nagyobb áldozatot hoznia."


"Az embert a kapcsolat teszi naggyá, melyben részt vesz, s a szerep, melyet felvállal. A kapcsolatot pedig az áldozat teszi naggyá, melyet meghoznak érte."

(Varga Endre-idézetek)


Talán érdemes lenne ezt kiragasztanod az hűtőre, aztán meg-megkérdezned: szeretnek-e téged. Elbeszélgetni velük arról, hogy hogyan tudnak szeretni téged. Csak finoman, hogy ne szembesítsd őket túl keményen a hibáikkal.

2008. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!