Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztrák férj, magyar feleség....

Osztrák férj, magyar feleség. Hol jobb együtt élni, családot alapítani, Ausztriában vagy Magyaro-on? Mik a tapasztalatok, akiknek osztrák férje van?

Figyelt kérdés

Mindketten a határhoz közeli falvakból származunk, tehát ha bármelyik országban a határhoz közel, az átjárás egyszerű a másik oldalra.

A feleség (én) tudok németül középfokon, de a tájnyelvet nem ismerem. A férj magyarul úgy-ahogy megérteti magát, de szerintem Magyaro-on sokan beszélnek németül, ahol és amennyire fontos lehet. Munka szempontjából nekem a határ mellett magyarként Ausztriában kevesebb a lehetőségem szerintem (sokan átjárnak), mint neki Magyaro-on, de mivel Ausztriában jobbak a fizetések, Magyaro-ról is tudna Ausztriába dolgozni járni.


2010. márc. 7. 14:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de egyértelmű, hogy Ausztriában több lehetőségetek lenne. Ez nem kérdés. Egy középfokú tudással, nyugodtan mehetnétek nagyobb városba is, találnál munkát és ott mégjobban élnétek. Ha már ilyen lehetőséged van nehogy elszalaszd!
2010. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon a helyzet egyre rosszabb lesz! legalább a gyerekeitekre gondolj, jobban fognak ausztriában boldogulni.
2010. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi Németben élünk, de éltünk Ausztriában is. Ha nincs valami konkrét és hosszútávú kizáró okod Ausztria ellen, akkor nézd a gyerekeid jövőjét, és akkor egyértelmű, hogy az osztrákok. (ott a legalacsonyabb a nyugdíjkorhatár is jelenleg, míg gyesen vagy több pénzt kapsz, életszínvonal sokkal jobb, egészségügyi ellátás is messze jobb)
2010. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.


Valaki nem a pénzszag után megy. Aki igen, azok írnak ilyet.

2010. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
16:08 - Ugye, te még nem voltál munkanélküli?
2010. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaha gyerekeket akartok már csak azért is jobb választás Ausztria mert sokkal jobban támogatják a családokat.Több a családi pótlék,(majdnem 2x annyi, mint idehaza) a gyes sem nevetséges 25.000.-Ft és az adókedvezmény is jár.Ezeket idehaza vagy meg sem kapod, vagy egyszerűen lenyúlja tőled az állam.És igen kedves előttem reklamáló.A mai magyar helyzetben egy normális család, aki a gyerekeinek normális jövőt akar az bizony a pénz szaga után megy.
2010. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Rám sajnos semennyire nem ragad a német azt leszámítva, hogy értem, ha szólnak hozzám, de a beszéd nem megy. Én angol nyelvterületre fogok kimenni, egyelőre csak néhány évet tervezek, aztán meglátjuk. Jártam kint Ausztriában egy versenyen, és sajnos történt azon a héten egy "balesetem", egy rovarcsípés miatt allergiás reakció alakult ki a szemgolyóm felületén, amikor épp viseltem a lencsét, valami a szemem sarkát megcsípte, nem tűnt fel, pici volt, de sajnos nekem ennyi pont elég is volt, hogy estére begyulladjon a szemem, másnap (pedig hétvége volt) azonnal fogadtak a helyi szemészeti klinikán, kézzel-lábbal és angolul elmagyaráztam a problémát, a lencsét kiszedték, adtak egy kenőcsöt, amivel a szemgolyómat kellett kenni, 3 nap alatt teljesen elmúlt a vörösség és a fájdalom is, itthon felülvizsgáláson (ugyancsak a klinikán) nem értették, mi történt (fél napot várakoztattak ráadásul). Maradandó károsodás annyi maradt, hogy a bal szemgolyóm felületén van egy sérülés abban a sávban, ahol a lencse volt, soha többé nem hordhatok emiatt lencsét (én látom, és ha más egészen közelről nézi, ugyancsak látja). Belegondolok, hogy ugyanez Magyarországon történik, lehet, hogy jobban károsodott volna a szemem, kint azonnal, és mindent megtettek, itthon olyan kenőcs még nincs is, amit kint adtak, és amennyit itt a felülvizsgálaton várattak, mire rákérdeztünk, és csak akkor derült ki, hogy nincs is bent az orvos, akihez előző nap telefonon bejelentkeztünk...

Szóval Ausztria, ha csak ezt nézem, még akkor is. Engem egyedül a nyelvvel kapcsolatos problémáim tartanak vissza, de mint írtam, megyek olyan helyre, ahol beszélem a nyelvet.

2010. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
58%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:33


Nagyon megható a történeted, erre aztán érdemes alapozni egy komoly döntést.....

2010. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
17:01 - Nézd, ha ugyanez nem ott történik, hanem Magyarországon, ahol az orvosok szeretik eltökölni az időt, ha nem privát praxisban keresi fel a beteg (még a klinikán is), akkor lehet, hogy fél szemre vak lennék, ebbe gondolj bele, légyszíves.
2010. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria!!!
2010. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!