Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanság minden 16-17 éves...

Mostanság minden 16-17 éves lányt csak a bulizás, fiúzás érdekel, tanulás, otthoni segítség, szülői tisztelet stb. minden más le van ejtve?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert az én lányom ilyen,a többekre nincs rálátásom...Ha megy valahova,nem is kéretzkedik, csak bejelenti, hogy ide,meg ide megyek, nem alszom itthon...Előtte fél napig készülődik, sminkel,meg nem kérdezné,kell-e valamit esetleg segíteni. ne mondjátok, hogy magamnak köszönhetem, mert így neveltem,mert ez nem igaz. Próbáltam szép szóval, kéréssel,veszekedéssel,hozzá nem szólással, de egyik se használ...Olyan ,mintha agymosást kapott volna.Ha a többi ilyen korú kamasz is ilyen ,akkor kicsit megnyugszom, mert hátha "kinövi"...De ha nem,akkor igencsak elkeseredem emiatt, most is eléggé el vagyok,mert egyszerűen nem lehet kezelni. Ezzel a példámmal szeretném megvilágítani, hogy az éremnek 2 oldala van. itt,ezen az oldalon leginkább csak fiatalok panaszkodnak az anyjukra,hogy ilyen,meg olyan. Szeretnék szülőktől képet kapni, hogy az ő gyerekük hogy "tűri" a kamaszkort...esetleg fiatalokat, hogy hogyan lehetne hatni rá.../egyébként csak annyi volt a kérésem felé, hogy tartson rendet,ne hajigálja szét a holmiját,ne kelljen már mindig őutána pakolni.Meg ,hogy időnként jólesne,ha segítene valamit,és hogy tanuljon rendesen...de a füle botját se mozgatja...:(
2010. márc. 8. 10:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
én már nem vagyok kamasz, de élénken emlékszem rá. anyum engem a zsebpénzzel tudott motiválni. tehát ha rossz jegyet hoztam, vagy nem csináltam meg, amit mondott, vagy később értem haza mint ahogy megbeszéltük, levont a heti zsebpénzből. ugyanakkor ha ötöst kaptam valamelyik nehezebb tantárgyból, vagy megcsináltam valamit magamtól, akkor kaptam egy kis pluszt. hamar rájöttem, hogy megéri "jó kislány" nak lenni :)
2010. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de pénzzel motiválni,hát nem tudom, jó ötlet-e.csak azért segítsen,meg tanuljon,meg viselkedjen normálisan,mert akkor több pénzt kap :O
2010. márc. 8. 10:34
 3/41 anonim ***** válasza:
35%
a legnagyobb szigor se tud a hormonoknak parancsolni
2010. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak a kamaszok ilyenek...

Párom 32 éves nővére dettó ugyanez mint a lányod (péntek, szombat buli, előtte fél nap sminkelés, készülődés, utána délig alvás), a lakásuk úgy néz ki mintha bomba robbant volna...ja mindezt két gyerekkel...

Szóval ha tudod, még most "kapd el" a lányod, hogy később normális felnőtt legyen :) Amúgy tanulni jól tanul?

2010. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
52%
vészmegoldás :) írtad, hogy másból nem ért, agyon meg nem csaphatod, mert becsuknak érte. meg rájön egy idő után, hogy pénztől függetlenül, jó dolog, ha tanult a dolgozatra/felelésre, és jó jegyet kap, megdícsérik...ráérez az ízére, mert ez azért sikerélmény.
2010. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Nekem ugyan már 20éves a lányom de ő is kb ilyen volt!Azt hitte hogy megteheti!És hát sajnos meg is tette!Bulizás,fiúzás....stb!De hála istennek kinőtte amikor "nagyobb"lett mert már őt is zavarta hogy azoka a kis "csitrik"hogy viselkednek és ő érettebbnek akart tűnni!Sikerült neki!:)
2010. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

25 éves vagyok, tehát nem kamasz, de én is emlékszem mindenre abból a korszakomból.

Én tényleg nagyon nehezen kezelhető voltam.

Tanulni tanultam, de folyton rohantam ide meg oda...pénzt nemigen kaptam pedagógus anyám nagyon keményen fogott engem minden szempontból én viszont egy kiváncsi, önfejű, de intelligens ember vagyok. Na az utóbbinak köszönhetem, hogy nem keveredtem hülyeségekbe és rádöbbentem milyen vagyok anyámmal.

DE EHHEZ NEKI FEL KELLETT ADNIA!!!

Tkp. ellene lázongtam és kerestem magam...túl féltett és én túlreagálva cselekedtem mindenre.

A tanácsom...ne adj pénzt neki légy 100x keményebb...vigyél rendszert ha meg nagy balhé lesz akkor engedd el és ha intelligens akkor majd megváltozik.

Az a szomorú tapasztalatom, hogy lelki érettség kell ahhoz, hogy észrevegyék magukat...azt meg egy szülő sem tudja megadni...

Sok sikert kívánok!

2010. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%
Én 16 és fél éves vagyok, tehát ez a korosztály:) Azon vagyok mindig, hogy jó jegyeket szerezzek, mert tudom, hogy a továbbtanuláshoz szükséges. Az ellenőrzőt nem is vezetem, mert nagyjából tudom, hogy milyen jegyeim vannak, anyut meg nem igazán érdekli, magamnak tanulok. Mondjuk a szorgalmam nem az igazi, van, hogy csak este 11kor állok neki tanulni vagy egyáltalán nem, de azért mégis sikerült most is a 4,3as átlagot összehozni:) A bulizás meg..hát anyu az enged, csak tudni akarja h kivel és hol leszek és hogy mikor jövök. De a legtöbb tini olyan, mint ahogyan azt leírtad, sőt, sokan nem is jelentik be, hogy hova mennek. Idővel valószínű ki lehet ezt nőni, amikor belátja, hogy nem csak partizásból áll az élet, de lényeges az is, hogy kikkel és milyen korúakkal tölti szabadidejét, mert bizony a társaság könnyen elviheti.
2010. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%

Ennek a kornak ez sajátossága. Most kell szórakoznia, és normális,hogy érdeklődik a fiúk iránt is.


Az,hogy ez nem a megfelelő módon történik, a te hibád is,még ha könnyebb lenne levakarni magadról a felelősséget,akkor is. Következetes vagy ?? Aligha,hisz túl sok mindent próbáltál.. Mi az,hogy nem csapsz az asztalra,hogy márpedig otthon alszik? Állj a sarkadra és próbálj normál keretek között határokat felállítani. Beszélj vele,hogy te mit teszel és neki mik a kötelességei és lehetőségei..

2010. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
68%
Ugyan nem vagyok szülő, de járatos a témában...Én sose kaptam zsebpénzt, tehát engem nehéz lett volna ezzel motiválni! :D Persze ami kellett mindig megkaptam, de ilyen, hogy heti zsebpénz, na mindegy...Ugyanilyen voltam 17-21 éves koromig, a vicces az, hogy előtte jó kislány voltam, és utána újra "lenyugodtam", magamba szálltam és segítettem otthon, alig jártam el. Előtte túl normális voltam, ami miatt kinéztek sokszor, utána jó érzéssel töltött el, hogy olyan vagyok, mint a töbiek és elfogadnak, rengeteg haverom van... Nem érdekelt, meguntam a bulizást. A saját példámból ítélve, hiába beszélsz neki, mert most azt hiszi, hogy ez a világ teteje, az élet értelme, meg, hogy ezt ő megteheti, meg ugye mikor, ha nem fiatalon....Aztán majd nagyot koppan, mikor kicsit idősebben, érettebb fejjel hirtelen rádöbben, hogy elpazarolt néhány évet, értelmetlen bulikra, elszórta a pénzt és még az egézségét is károsította, ráadásul felszínes kapcsolatokat kötött és a hírnevén is csorba esett, nem jutott el semeddig sem, és utána akar majd mindent bepótolni, hogy letegyen valamit az asztalra.Velem is ez volt, és már bánom, hogy nem volt több eszem, de azért megnyugtatlak, hogy nem lehetetlen összeszednie magát! :) ( Nem bántásból jegyezném meg, de lehet,hogy mégis a nevelésbe is került egy kis baki, én legalábbis a magam példáján úgy gondolom, akit szilárd személyiségnek nevelnek, nem fog ennyire kilengeni.)
2010. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!