Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira sértö egy nönek, ha...

Annyira sértö egy nönek, ha nem eszik meg a föztjét?

Figyelt kérdés
Rengetg vita volt ebböl, csak én sokkal jobban fözök, de mindíg ő akar!
2008. szept. 12. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te a férj vagy. Vagy barát. Én személy szerint úúúgy örülnék, ha a férjem főzne helyettem. :) Abszolút nem sértődöm meg, ha valamire azt mondja, hogy ez most nem 100%-os. Ettől még szereti a főztömet. Elképzelhető hogy a párod kevés önbizalommal rendelkezik és ebben szereti kiélni magát. Írod, hogy "nem eszi meg a főztjét..." ennyire nem szereted ahogyan ő főz? vagy kicsit válogatós is vagy? írj kicsit részletesebben.
2008. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos választ adtál, igen az élettársa vagyok.

Én szakácsnak tanultam, nem fejeztem be a sulit, de a sütés-főzés az életem. Eltaláltad, kevés önbizalommal rendelkezik, de csak ebben, egyébként "Ő a főnök"

Nem csak a fazéknál lehet egy Nőnek bizonyítani!

Szép hétvégét!

2008. szept. 13. 00:27
 3/12 A kérdező kommentje:
Jjjja csak arra nem válaszoltam, amit kérdeztél: jól főz, de kicsi a repertoárja. Húsleves, gulyásleves, pörkölt, rántotthús. Én meg annyi minden mást szeretek!:))
2008. szept. 13. 00:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát látom nem tudja a párod, hogy mennyire szerencsés...néha én is úgy szeretném, hogy főzzön helyettem valaki...de ez csak akkor van, ha Anyám vagy Anyósom látogat felénk... Miért nem mondod el neki, hogy tudja mennyire szeretsz főzni. Az életed egy meghatározó része. Legyen szíves respektálja ezt...engedje, hogy kiéld magad...szerintem ezen megsértődni nem lehet, hiszen csak annyit kérsz, hogy tiszteljen...
2008. szept. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vőlegényem, még össze nem költöztünk, azt sem nagyon tudta hogy néz ki egy konyha:) De nagyon szeret főzés közben körülöttem nyüzsögni. Sőt, néha ő akar főzni és én vagyok a "kiskukta". Próbáljátok ki, hogy együtt főztök..így a párod sok dolgot elleshet tőled, és később már egyedül is meg tudja neked főzni..
2008. szept. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáljatok meg együtt főzni. Egyrészt sokkal viccesebb, másrészt nem lesz sértődés, ha közösen alkottok, meg próbáltok ki új ízeket. :) Az én férjem is szakácssuliba akart menni anno, de nem vették fel. Viszont szinte mindig én főzök, mert ő dolgozik. De ha odaáll a tűzhely elé, fantasztikus dolgokat kreál, nagyon jó az ízérzéke. Mondjuk főzni nemigen tud, csak néhány dolgot, és ha esetleg elrontaná, akkor is eszek belőle, ahogy ő is megeszi azt, amit én rontok el. :) Én nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen. Úgy vagyok vele, hogy szívesen veszem a negatív kritikát is, hiszen abból tanulok. Nálunk ez így zajlik: "Na, ilyet se kell főznöm többet, mi?" "Háát..." :D
2008. szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én is főztem már sósat:)a barátom elmondta,én pedig tanultam belőle és odafigyelek rá:)nem sértődtem meg,még rosszul sem esett,csak az bántott,hogy nem okozhattam neki örömet ezzel aznap.
2008. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megbeszélhetnétek, hogy keressen új recepteket. Én a mindmegette.hu oldalról szoktam főzni. Igazság szerint évekig mindig az volt, mit főzzek, mi legyen a hétvégén, gondolom ez ismerős másnak is. De amióta mazsolázgatok erről az oldalról, mindig van valami új, és nagyon jó érzés. :D Egyébként apukám az aki 4.5 félét főz állandóan, neki is benne van a gulyás, a húsleves és a rántott hús. :) Állandóan hív minket hétvégenként ebédre, mi pedig próbáljuk más ételek felé irányítani, de nem igazán megy és már a könyökünkön jönnek ki ezek az ételek, de azért örülünk neki! :D Viszont ő már nem fog változni, nyugdíjas. :) (1.hozzászóló)
2008. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is szakács. Sosem főzünk együtt, mert a könyv szerint főzni teljesen más, mint ahogy tanulja az ember a szülőktől. Én személy szerint nem szeretem, amikor a férjem főz. Nálunk épp fordított a helyzet. Ő nem főz ízletesen számomra. Szerintem tanácsot adjál neki az új dolgokra nézve. Ha megbeszéled vele, akkor nem lesz gond. Vagy egyszer főzz te, azután ő. A legrosszabb azt hallani neki, hogy jobban főzöl. Az elején ezért sokszor haragudott meg emiatt a férjem. Ha még meg sem eszed, az csak olaj a tűzre. Ízesítsd be egy kicsit az ételt, vagy ilyesmi, de mindenképp dícsérd meg. Hazugságnak tűnik, de ez belefér annak érdekében, hogy ne legyenek viták ebből. Nálunk bevállt. Nem tudom mióta vagytok házasok, de idővel megszokja az ember az ízeket is.
2008. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen is és nem is. Nálunk én szoktam főzni, de keveset, mert a párom nem zabálhatja magát teli, mondjuk ennek meg is van az egészségügyi oka. Minden megeszik amit csinálok, de ha ő nekiállna csinálni valamit, abból jó és ehető nem sül ki. Éppen ezért nem is nagyon engedem a konyhába főzőcskézni.
2008. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!