Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatom meg az egyedul...

Hogyan kaphatom meg az egyeduli gyamsagot? Ha van apasagi nyilatkozat viszont az apa kulfoldi allampolgar es buntetett eloeletu. ( most is bajban van)

Figyelt kérdés
a kisfiam magyar allampogar 15 honapos, az apa olasz allampogar, csalo buntetett eloeletu ebben a pillanatban is keresik,embereket vesz le penzel es eltunik....mivel engem is atvert eleg sok penzzel es meg a gyerektartasban sem segit, nem is latogatja, en is feljelentettem mivel meg az en barati koromben es caladomba atvag mindenki, en is feljelentettem.szeretnem kerni a ze gyeduli gyamsagot, szeretnem tudni a menetet...elore is koszonom a valaszoloknak.....
2010. márc. 20. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Saját gyermeked gyámja nem lehetsz.

Nem tudom azonkívűl mit szeretnél,ha a gyerek úgyis nálad van és az apa nem látogatja,ergo úgy neveled,ahogy akarod.

Attól,hogy zavarosak a pénzügyei,börtönbe volt,átvág téged az apai jogait nem lehet megvonni tőle,ez nem indok hozzá-nem is beszélve arról,csak tudtad kinek szülsz gyereket.

Igazából,ha nem is gyakorolja,akkor meg mit akarsz megszüntetni?

Kérd a gyermektartást,mert az jár,de hülyeség miatt pereskedni felesleges pénzkiadás.

2010. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az anyja vagy nem a a gyámja. A gyámság más, ne keverjük ides.

Mit szeretnél igazából? Azt, hogy minden jogot te gyakorolhass, vagy azt is, hogy az apa mondjon le magáról az apaságról?

Figyelj, azt teszed, amit már eddig is kellett volna, indítasz egy gyermekelhelyezési pert. Mivel úgyis bűncselekmény miatt keresik, vagy meglesz, vagy nem. Ha nem, akkor nélküle is lezajlik a per, a gyereket nálad helyezik el, és minden szülői jogot te gyakorolsz (kivéve a névviseléssel kapcsolatos jogokat, az apa nélkül nem változtathatod meg a gyerek nevét továbbra sem).

2010. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 15:52-es: Már hogyne lehetne megvonni az apai jogait? Szerinted az, hogy mindenkit átver, és a rendörség is körözi, csak annyit jelent, hogy "zavarosak a pénzügyei"?Te szerinted egy bünözö alkalmas apának? Ha te a saját gyerekdet odaadnád ilyen embernek, akkor eléggé megvan rólad a véleményem.

Az anyának meg igaza van, ha nem akarja, hogy egy ilyen embernek jogai legyenek a gyerekéhez - MOST nem él ezekkel a jogokkal, de ha késöbb eszébe jut és ezzel zsarolja a nöt, meg elviszi a gyereket, akkor joga van hozzá, ha nem változtatja meg az anya ezt a helyzetet.


Kérdezö:

Indits egy gyerekelhelyezési pert, kérd a kizárólagos felügyelet jogot és vigyázz a gyerekedre.

2010. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A birosagra irjal, hogy kered a gyerekelhelyezest es a gyerektartas osszegenek megallapitasat.

Mindegy, hogy kulfoldon eltek, vagy Magyarorszagon a birosagnak irjal ott, ahol vagytok!

A neten megtalalsz minden hivatalos cimet, hova ird a levelet.

Ha te Magyarorszagon vagy es az apa kulfoldon el valoszinuleg, akkor a gyamugyre menjel, ott utba igazitanak majd.

2010. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyámságot nem fogsz kapni, kivéve ha a gyereked 18 év feletti, és olyan súlyos szellemi fogyatékkal él, hogy magáról gondoskodni nem tud. Amit te szeretnél, az a kizárólagos felügyeleti jog.


Indíts egy gyermekelhelyezési pert, gyűjts tanúkat, és mondd el a bíróságon, mi a helyzet. Neked fogják ítélni a gyereket, de a láthatási jogot nem fogják megvonni az apától. A láthatási jogot ugyanis csak akkor vonják meg, ha bizonyítható, hogy a gyerek testi és szellemi épsége is veszélyben van, ha az apjával van. Ezt bebizonyítani viszont igen nehéz, hosszadalmas és költséges.


Emellett jól tetted, hogy feljelentetted csalásért, ezt így kell intézni. A két ügynek azonban nincs köze egymáshoz, bár az apára nézve hátrány lesz, ha a bíróságon kiderül, hogy vizsgálat folyik ellene.

2010. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16.21:nekem meg azokról,akiknek az alapvető jogi dolgokról nincs,aztán mégis belekotyognak...

az elöttem író megírta:csak abban az esetben vonható meg a szülői jog,ha a gyermekére veszélyes.

Egyébként miért is tiltanám el a gyermekemet,ha pl a vállalkozó apa börtönbe kerül,mert tartozik az APEH-nak,vagy netán önvédelemből gyilkolni kényszerült,vagy el ment lopni,hogy legyen étel a gyermekének....

2010. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyi a kizárólagos szülői felügyeleti jog,nem azt jeleni,hogy az apa nem láthatja a gyermekét,ráadásul bizonyos esetekben az ő véleménye ebben az esetben is számít.

Tehát sikerült egy nagyon hasznos tanácsot adnod-szerinted.

2010. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 17:06-os: nekem nem úgy tünik a kérdésböl, hogy önhibáján kivül került konfliktusba az apa a törvénnyel, hanem inkább, hogy bünözö. AZ meg igencsak veszélyeztetheti a gyerek fejlödését.


De nekem az adócsalás sem bocsánatos bün, és olyan azért nemigen van, hogy csak lopásból tud a család megélni - itt meg az apa inkább elveszi a pénzt a családtól, nemhogy adna.

2010. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi erővel az anyától is vegyük el,mert minek szült egy bűnözőnek gyereket.

Ha meg addig nem volt bűnöző a fiú,amíg össze nem jöttek pláne,mert lehet a lány terrorizálta addig,míg az nem lett.Mert ugye aki 25 éves koráig mintafiú,az hogy kerül börtönbe?

Nagyon egyszerű APEH-tartozást miatt elúszni,ha belekeveredik valaki egy körbetartozásba.Örülj neki,ha nem tudod mi az.

Sőt!Egy gyorshajtásért is mehetsz a börtönbe,ha nincs pénzed kifizetni,mert mondjuk kell pelusra,meg tápszerre.Simán leülheted 5000ft/nap.

Tudom,hogy most túlságosan sarkítottam,de a jog nem arról szól,hogy én vagy te mit szeretnénk,vagy mit látnánk jónak...ha olyan dologért ül börtönbe AZT úgyis figyelembe veszik.


Egyébként a kérdező fő gondja az lehet,hogy az olasz jog elég erőssen védi az állampolgárait,tehát nem tud hazajönni a gyerekkel az apa engedélye nélkül.

Érdekes az én egyik unokanővérem járt ugyanígy.

Elment egy menő gyerkkel,akinek gyorsan szült egy gyereket,csak kiderült,hogy olaszoknál hat hét után menni kell vissza melózni és piszok drága a bölcsi.A pasi meg nem akarta eltartani(ott nem szokás),meg ugye ő maradt a laza csávó,az u.nővérem meg a meló után gyerkezehetett0 segítséggel.Amikor otthagyta a pasit,kiderült,hogy csak gyerek nélkül jöhet haza,úgyhogy fogát szívva,de elment dolgozni.Azóta a munka úgy megnemesítette,hogy talált egy normális pasit,meg már nem lóg ki a feneke a szoknyáiból...

2010. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!