Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegényen is lehet boldogan élni?

Szegényen is lehet boldogan élni?

Figyelt kérdés

Szegény családban nőttem fel, de a szüleim bántalmazták, utálták egymást, anyu félt válni, szóval nem volt boldog gyerekkorom.

Most külföldön élek, egész jó körülmények közt, de nem sikerült beilleszkedni, nincsenek barátaim, és nem érzem magam otthon, nem igazán nekem való ez a nagyvárosi élet.

Plusz nem járhatok egyetemre, mert nem tudom kifizetni. Egy barátommal szó volt róla, hogy mi lenne, ha visszamennék Magyarországra, ketten már valamire csak vinnénk, ha összeköltöznénk albérletbe, én elmennék egyetemre, mellette diákmunka, ő meg dolgozni.

Szóval, elég szegény körülmények közt, de meg tudnánk élni. (Nekem nincsenek nagy igényeim. Ruháim vannak, most, hogy jól megy is, csak egy polcnyi, mert többre nincs szükségem, így azt nem kéne venni. A kozmetikumaim havi részletre lebontva olyan 3-4000Ft, de erre se kéne költeni, van egy kisebb összegű megtakarításom ilyen célra. Meg van pár drágább holmim, amit szükség esetén talán el tudnék adni)

Viszont a többi ismerősöm szerint ez eszement ötlet, hogy direkt otthagynám a jómódot, és le fognak nézni sokan, hogy visszajöttem.


Valóban?


2015. nov. 22. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni, mi nem dönthetünk helyetted.
2015. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság nem pénzben mérhető. A szüleid azért utálkoztak , mert nem egymást szerették hanem a biztonságot ami ahogy megszűnt kiderült, hogy nem szeretik egymást. Minden kapcsolatot pénzpróbával lehet igazán letesztelni.

Én voltam majdnem csöves is , de a hangulatomat nem befolyásolta, mert tisztában vagyok önmagammal és az élettel, nem ragadtam meg tárgyi dolgoknál, az anyagiak csak egy állapot, amin tudunk változtatni ha akarunk.

2015. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ui: és teljesen hidegen hagyott mindenki véleménye akik a döntéseimet akarták befolyásolni...mert nem ők élik az én életemet...könnyű kìvülről magyarázni illetve úgy, hogy nem tudják milyen sok pénzzel , de magányosan élni. Nekik ez a minden.
2015. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves vagy? Milyen papírjaid vannak? Mit szeretnél tanulni?
2015. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem én ha már kint lennék, és lenne munkám, és mondjuk még jól is keresnék , tehát amiből lehet félrerakni, biztosan nem jönnék haza addig, ameddig nem tudok egy kisebb lakást venni, stb. Szóval inkább gyűjtenék és dolgoznék még kint, aztán akár évek múlva jönnék vissza, amikor tudnék egy alapot teremteni magamnak, hogy ne zsíros kenyéren, meg 5-en egy albérletben lakjunk...vannak ma már levelező szakok, meg 2 éves felsőfokú szakképzések is, úgyhogy nem feltétlenül kellene diákmunkáznod sem.
2015. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-nek:

21 vagyok, érettségim van, illetve 2 világnyelven beszélek folyékonyan, (angol, orosz), és valamicskét németül is. Tolmács szeretnék lenni.

2015. nov. 22. 15:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

a másik kerdesedben(ma tetted fel) 5nyelven beszéltél még.

amúgy én is inkább gyujtenek annyit, hogy ne kelljen egyetem mellett diakmelozni. és úgy jönnék haza

2015. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, beszélek még szlovákul és magyarul is, természetesen, de ezek nem kellenek sehová, senkinek.
2015. nov. 22. 15:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Most már jók a körülmények?

Pár hónapja az volt a bajod, hogy nincs egy kanyid se ruhára, a "párod" nem ad, nincs hova menned, hiába beszélsz 5 nyelvet, annak az országnak a nyelvét pont nem, ahol élsz, így nem jutsz munkához....

2015. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Úristen...itt mindenki a gyakorin él , hogy ennyire keni vágja a kérdéseket?...tiszta gáz.
2015. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!