Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámat utoljára akkor láttam,...

Apámat utoljára akkor láttam, amikor 20 éves körül voltam, bíróságon. Amikor lehetett elköltöztem otthonról, mert terrorizált anyámat meg engem (anyám meg hogy hogy levezesse a feszültségét, engem). Van e esély az örökségemre?

Figyelt kérdés

Anyámmal azért újra felvettem a kapcsolatot, és megtudtam, hogy apám kisemmizte anyámat a közös házból, el kellett költöznie.

Sok év kellett, amíg megbékéltem a múlttal, és boldog, kiegyensúlyozott ember lett belőlem, család, minden.

Anyám a múltkor azt mondta, hogyha meghal apám, akkor is jogom van az örökségem egy részéhez, mivel semmi olyat nem tettem, amivel kiérdemeltem volna, hogy kitagadjon.

Szégyen, nem szégyen, ennyi év után sem szállnék le a felmenőimnek nevezett pokolba, nem pereskednék, nincs annyi lelkierőm (főleg, hogy útban a babám), de tény, hogy sok pénzről van szó. De még így sem megy.

A kérdés, hogy a jogszabályok alapján nekem muszáj majd pereskednem, hogy megkapjam a részem, vagy ha tetszik, ha nem, oda kell adniuk?

Anyám azt mondta, hogyha megéri, és engedélyt adok, ő perel, de ő olyan, mint a veszett kutya, a gyűlölet hajtja, én nézni sem tudom, elég ideig néztem, ahogy gyilkolják egymást, és engem.

A másik, hogy ha muszaj odaadniuk a részem, akkor valószínűleg azzal valahogy megtudják a címem is, és félek, hogy apám családja folytatja ott, ahol apám meg anyam annak idejen abbahagyja.

Anyámmal ma kozoltem, hogyha a gyerekem elott is ebben a hangsúlyban beszél, akkor ne jöjjön többet, de ettől megint én lettem a hálátlan. :(


2008. szept. 14. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
természetesen senki nem "kötelezhet",hogy harcolj az örökségedért.a saját,új családod békéje gondolom neked mindennél fontosabb!kitartás és jó egészséget nektek!
2008. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem "jár" az örökség. Ha nem "adják" önként, akkor perelni kell. És NEKED mint jogos örökösödnek. Ezt nem teheti meg helyetted édesanyád.

A kérdés, hogy édesapád végrendelkezik-e, és ha igen, akkor abban kizár-e téged az örökségből.


HA NINCS VÉGRENDELET, a hagyatéki tárgyaláson "automatikusan" megkapod a részed. Ha van végrendelet - függetlenül annak a tartalmától - és HA A JOGOS KITAGADÁS FELTÉTELEI NEM ÁLLNAK FENN, akkor az egyébként örökölt rész felére, kötelesrészként igényt tarthatsz. De ha a végrendeletben nem érvényesen tagadtak ki, akkor perelni kell.

2008. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.. hát.. nincs az a pénz, amiért..ilyen tekintetben elérte a célját.. :(
2008. szept. 14. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
egy ugyvedet kerdezz meg pontosan
2008. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!