Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családok jó része miért...

Családok jó része miért veszekedik Karácsonykor?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
nagy az elvárás az anyós/após felől, mindenki várakozik hogy mit szól a gyerek az ajándékhoz és ehhez tökéletes hangulat/tiszta ház kell ez pedig sok energiát elvesz, a végén már a tökünk tele van az egésszel és örülünk ha túl vagyunk rajta. Megfogadjuk hogy soha többet ilyet és rá 1 évre folytatódik elölről.
2015. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy vagyok vele, hogy legalább egyszer egy évben normálisan kitakarítunk.

Azért van veszekedés sok helyen, mert ilyenkor találkozik mindenki azzal a rokonnal, akivel amúgy véletlen sem szeretne, plusz mindenki meg akar felelni, túlhajtja magát. Mondjuk én már nem stresszelek rá jó ideje, nem kell a maximumot elvárni magunktól.

2015. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem a jo resze veszekedik, hanem a rossz resze.
2015. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Túl nagy a stressz, mert

- sok olyan feladat van, ami csak ilyenkor jön elő, ezért nincs rutinjuk az elvégzésében

- sokszor túl nagyok az elvárások (akár külső részről - rokonok, akár a családon belülről, hogy a családtagok milyennek képzelik a számukra megfelelő ünnepet

- az év végi hajtás közben sokan kevés időt kapnak az előkészületekre (még ha már advent alatt is sok mindent el lehetne végezni, azért sok olyan feladat is van, ami a karácsony előtti pár napra sűrűsödik össze)

Mindenkinek ki kellene választani a "karácsonyi hagyománycsomagból", hogy mi az, ami

- számára fontos

- amit reálisan elvárhat magától

és eszerint alakítani a családi ünnepet.

2015. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Meg mert elore lehet latni hogy egy komplett anyagi csod lesz a december, es egesz jovo evben azt fogja nyogni amit akkor elszort, de hiaba gyart ordongosebbnel ordongosebb otleteket hogy hogy ussza meg a legatyasodast, megis mindig az a vege.
2015. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Általában azért, mert mindenki a tökéletes karácsony illúzióját hajszolja, ami persze nem igazán létezik a valóságban. Illetve, ha valamelyik családtag nem akar ebben az elmebajban részt venni, akkor ő még pluszban kapja a cseszegetést, és még idegesebb lesz a többi.

Na meg azért, mert ilyenkor össze vannak zárva 2-3 napra olyan családtagok, aki amúgy lehet, hogy elkerülik egymást az év többi részében, mert amúgy is összevesznének.


Nálunk szerencsére nem szokott veszekedés lenni, maximum abból, hogy három napig mindig menni kell valahova, és valaki mindig piszmog, és emiatt rohanni kell.

2015. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Mert az év többi részében is veszekednek, vagy legalábbis nincsenek a legjobb kapcsolatban egymással... És karácsonykor ez kiéleződik, erősödik, mert talán legbelül mindenki szeretne jó családot, mesés karácsonyt, de ezzel szemben még akkor is kapja a szekálást a többiektől...


(Én legalábbis így szoktam érezni. Nekünk nincs nagy rokonság és csak néha pár órára jön át egy rokon család. Ha ők itt vannak, akkor normális a hangulat, mert akkor mégse csinálhatjuk a fesztivált. De ha az állandó kis ittlakó családunkat nézem anyámmal az élen, akkor a helyzet tragikus. Anyámnak gőze sincs a szeretetről, nem érdekli, hogy akár én hogyan érzek, sosem volt jó és bensőséges kapcsolatunk. Innentől fogva halott minden, és gyűlöletes minden nap, főleg a karácsony vele.... Ő az a tipikus ember, aki kifele mutatja, hogy minden oké, ő a szuperanya, blabla. Mindig ügyel arra, hogy szép ruhában jelenjen meg a helyi programokon, hogy mindig csilivili legyen az ablak karácsony táján, hogy mindig rendezett legyen a házunk előtt a terep, és hogy mindig időben fel legyen díszítve a karácsonyfa és annak fényei látszódjanak az utcáról is. És persze legyen kész időben a süti, a kaja. És ha bármi csúszik,, nem jön össze, akkor kész a vitatéma. Más nem kell neki, csak a külsőségek...

Na hát és amikor borul az a bili valamiért, akkor néha én is kijövök a sodrómból. Már többször megfogadtam magamban, hogy bizony jövő karácsonykor inkább elmegyek otthonról... Igen, rossz, hogy nincs egy nap az évben, amikor jó otthon lenni. De hogy még karácsonykor is menjen a műsor, az nekem is rosszul szokott esni.

Na mindegy, majd ha lesz elég pénzem saját otthonra, akkor lezárom ezt, addig meg hallgatok és tűrök, és álmodozom, meg reménykedek, ennyi.)

2015. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Mi konnyen megoldottuk a karacsonyt egyszeruen nem lihegjuk tul a dolgot.

szenteste kozos vacsora asztali grill ez kb 10 perc elokeszitest igenyel (asztalterites udito hutobol ki)

ajandekokat miota a gyerekek felnottek nem adunk egymasnak sem hiszen egesz evben barmit megvehet maganak az ember.

Tarsasozunk kozossen zenelunk beszelgetunk

mosogatas masnapra marad.

25.en onkentes munkat vegzunk etelt osztunk vagy maganyos idoseket keresunk fel egyszeru szendvicset eszunk levessel a nagykonderbol.

26 tengerpartra megyunk setalni ha fuj ha esik ha fagy hideg eros szel kiszellozteti a fejeket.

Nincs stressz nincs idegeskedes karacsony reggelen egy tepsi dios csiga sul ennyi a sutes fozes nagytakaritas nincs hiszen egesz evben tisztasag es rend van.

Szertjuk a karacsonyt

2015. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk pl azért, mert apám egy prosztó és már abba is bele akar halni, hogy fel kell állítania a fát bátyám segítségével. Semmi más dolga nincsen, ha ezzel végzett, fetreng egész nap és nézi, ahogy mindenki sertepertél. De amíg felállítja a fát, olyan trágár monológokat tol, hogy bárkinek elmenne a kedve az egésztől. Komolyan, minek csinálja, ha ennyire nehezére esik? Menjen el a kocsmába a haverjaihoz, mint rendszerint, de más ünnepi hangulatát ne csessze már el, mert egy paraszt :/ na már most ideges lettem :(
2015. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezt én sem értem. Mi sosem veszekszünk. Nálunk a karácsony mindig egy nyugis időszak. Örülünk, hogy végre együtt lehetünk otthon és pihenhetünk.

Szerintem azok veszekednek, akiknél egyébként is gondok vannak és ilyenkor még jobban tetőznek a problémák. Talán ilyenkor jobban bántja őket, hogy rossz házasságban/kapcsolatban élnek, de nem mernek változtatni, így marad a puffogás meg a másik bántása.

Meg gondolom, azért egy bizonyos intelligencia szint is kell ahhoz, hogy az ember normálisan tudjon viselkedni és ne veszekedjen minden hülyeségen.

2015. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!