Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnék hatni a férjemre,...

Mivel tudnék hatni a férjemre, hogy összeszedje magát és elmenjen az orvoshoz?

Figyelt kérdés

A férjemnek a fogaival van gondja.

Az első fogai letörtek, kiesett a tömés, nem foglalkozott vele.

És nagyon fél a fogorvostól.

Viszont számomra egyre kényelmetlenebb ez a helyzet. Főleg, hogy pár napja hallottam miként jellemezték őt. Amit utána el is mondtam neki, rosszul esett neki de reméltem ettől kicsit észbe kap hogy ezt nem húzhatja tovább.


2015. dec. 20. 16:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj el vele, fogd a kezét, de tudja le minél hamarabb mert ez csak rosszabb lesz. Nem csak azért mert mit szólnak az emberek, hanem az ami most menthető és egy kis töméssel vagy koronával korrigálható az később fájdalom, gyulladás és foghúzás lesz.
2015. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg bátorítani!

Gondolom, ő is tisztában van a helyzetével, csak sajnos a félelem nagyobb úr.

2015. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%
Lehet nem egy 5 éveshez kellett volna feleségül menni :S Ne is haragudj tényleg, de egyszerűen fel nem foghatom, hogy egy felnőtt ember hogy lehet ennyire pipogya. Nem csak egészségtelen, hogy elkezdnek a fogai lassan rohadni, deborzasztó igénytelen és undorító is a kezeletlen, beteg fog... Tőlem egész biztos ultimátumot kapna, hogy addig egy ujjal nem érek hozzá, míg nem viselkedik férfiként és megy el már orvoshoz...
2015. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérj neki időpontot. Menj el vele.

Én is félek, sőt rettegek felnőtt létemre, de hát muszáj menni, főleg, ha valami gond van.

Gondoljon arra, hogy csak kellemetlen, fájni nem fog az érzéstelenítés miatt. És utána milyen jó lesz, ha rendben lesznek a fogai, mennyire meg fogja szépíteni a megjelenését. Így másoknak is sokkal pozitívabb lesz róla a véleménye.

2015. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Volt egy nagyon rossz élménye és onnan van a félelme.

Bölcsességfog húzásnál rengeteg érzéstelenítőt kapott, ami már a nyelőcsövét is elkezdte zsibbasztani.

Halálfélelme volt, úgy érezte hogy meg fog fulladni.

2015. dec. 20. 17:13
 6/26 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg egy pszichológust felkeresni?
2015. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
3mas látom fogalmad sincs félelmen alapuló betegségekről...csak nehogy elkapjon egyszer egy ;)
2015. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is sok kellemetlen élményem volt, és nekem is menni kéne, de be vagyok xarva, nő vagyok, és szerencsére nem látszik, de tudom, nem lehet halogatni, hiába rettegek.


Nos, kísérd el, és támogasd.

Ha Pesten laktok, akkor magam is csatlakoznék, mert rettegek. Nem a férjedre pályázom 40 felett, csak jó, ha valakivel lehet erről beszélni, mert az a barátom sem érti, mitől félek :(

2015. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Két gyermekes apa vagyok már, nem öt éves gyerek, mégis én is nehezen veszem rá magam, hogy elmenjek a fogorvoshoz és nem azért, mert gyerekes vagyok. Utálom, ha a számban nyúlkálnak, egyből hányingerem lesz tőle. Gyerekkoromban eléggé orrvérzős, fülfájós gyerek voltam, gyakori vendége volt a füll-orr-gégészetnek. Nem egyszer mentünk az ügyeletre is, mert nem állt el az orrvérzés, illetve szinte minden évben fel lett szúrva valamelyik fülem. Ez miatt például nem szeretem, ha valaki a fülemhez ér, pedig a feleségem szereti simogatni. Ő nem tart gyerekesnek, elfogad a hibáimmal, szerintem senki sem tökéletes. Mindenki tart valamitől. Szerencsére nekem sikerült egy nagyon jó fogorvosnőt találnom, aki megérti a problémámat és e szerint kezel. Kérdező, neked is ezt ajánlom, biztos találtok a lakóhelyeteken egy megértő orvost, aki megoldhatja a férje problémáját. Szép is lenne, ha mindenki kidobná a párját, ha valami hibája van. Vagy én is adjak ultimátumot a feleségemnek, mert fél repülőre ülni? Dehogy is. Néhány évente belefér az a néhány ezer kilométer vezetés a nyaralóhely felé.
2015. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
5: Mondd neki, hogy az csak egy egyszeri eset volt. Most nem a bölcsességfogát fogják csinálni. Előre fogja kapni a szurit, hiszen az első fogait kéne megcsinálni, ami nem lesz hatással a garatra.
2015. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!