Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiataloktól kérdezem, hogy ti...

Fiataloktól kérdezem, hogy ti milyen családot szeretnétek magatoknak?

Figyelt kérdés

Szüleitek vagy inkább a nagyszüleitek által megvalósított családmodell a vonzóbb?

Mi a férjemmel egyértelműen a nagyszüleinket kívánjuk követni.



2015. dec. 23. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint én egyiket sem szeretném követni. Az én Szüleim pocsék szülők voltak, az ő szüleik pedig még rosszabak. Ha lehet, inkább a teljesen ellenkezőjét csinálnám annak, amit ők.

Megvan a saját elképzelésem egy idilli családról, de abba az ő nevelési módszereik nem férnek bele.

2015. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőjüket sem követném, saját meglátásom szerint tervezném a családi életet.
2015. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az természetes, hogy mindenki a saját értékrendjét akarja követni.

Én arra gondoltam, hogy amióta csak emlékszem, nagyszüleim családot alkotnak.

Szüleim viszont csak leginkább egy helyen laknak.

Mindig is jobban szerettem a mamáéknál lenni.

2015. dec. 23. 09:10
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyiköjüket sem.Sokkal többre vihették volna,ha akarják.Nekünk szintén 8általános+ szakmunkás a végzettségünk,mint nekik.Ők megelégedtek ezzel,albérletbe születtünk,fürdőszobát kb.10 éves koromban láttam először,miután kiutaltak egy önkormányzati lakást.Kb.70 ezer forintból éltünk 4-en(2 kisiskolás),apám bele is depizett a pénztelenségbe,alkesz majd öngyilkos lett.Persze anyukám felnevelt minket nagy nehezen,hálás is vagyok neki,de itt van 20 éve egyedül,mert neki nem kell másik alkoholista.Semmihez nem ért,a számítógéphez sem,semmit nem tud megtanulni,leragadt a régi időknél,sorra jönnek ki rajta a betegségek,csak ránk számíthat,és szerinte csak az a jó,ahogy ő csinálta.Én már férjhez mentem,saját magunknak csináltuk az esküvőt.Hisztizett,amikor megmondtuk,hogy mi kijövünk külföldre.Azt kellett volna csinálnunk,mint nekik.Otthon boldogulni,gyerekeket szülni a minimálbérre.Mi sem vagyunk túliskolázottak,de két lábbal állunk a földön,párom szinte mindenhez ért,nekem jó a nyelvérzékem,ahol láttuk a lehetőséget,oda mentünk.És nem hiába.Ő meg otthon ül.Mi pénzt tudunk neki küldeni,hogy fenn tudja tartani a lakást.Ennyit tudunk tenni.Nem követendő példa.Nagymamám hasonló.Bár neki van háza,de csak úgy tudnak megélni,hogy nagynénémék vele laknak.
2015. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim példáját tuti nem! Apai részről a nagyapám, anyai részről meg a nagyanyám volt alkoholista, és a szüleim történeteiből kiderült, hogy rossz volt a gyerekkoruk.

Viszont a szüleim példáját sem követném, mert bár mindketten jófejek, szeretem őket, de elváltak, és vannak dolgok amiket én más hogyan csinálnék/csinálok. Élem inkább a saját életemet, ha pofára esek párszor akkor tanulok belőle.

23/F

2015. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

ma 09:13-nak


Nem bántásból, de hidd el nekem, 20 évvel vagy 25 évvel ezelőtt (nem tudom mennyi idős vagy) nem volt könnyű külföldre menni, és kint boldogulni. Vagy kaptál útlevelet vagy nem. Én pl: 23 évvel ezelőtt csak nyaralni mentem volna külföldre (életemben először New Yorkba, ez is úgy, hogy egy 56-ban disszidált rokon fizette volna) és nem engedélyezték, nem kaptam útlevelet.

Szóval azt, hogy a szülők többre vihették volna... A továbbtanulás sem volt olyan könnyű mint manapság. Anno annak idején aki 3-4 eredménnyel zárta az évet az nem igazán álmodozhatott egyetemről, főiskoláról.. Nem árt néha figyelembe venni a múlt politikai eseményeit mielőtt még kritizálnánk a szüleinket, hogy milyen lúzerek voltak,de bezzeg mi.....

2015. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem lehet egyértelműen kimondani, hogy melyiket mert kinek mi az ideális, kinek mire van példa a családjában.

Nálunk: szülők együtt vannak évtizedek óta, tesómmal ketten vagyunk jól megvan a család.

Nagyszülők, sok szempontból nem tradicionális házasságban éltek (vagyis nem csak az asszony főzött és takarított) felneveltek egy gyereket tisztességesen, szerették egymást.

Dédszülők. Nem volt se diploma se végzettség, de dolgoztak, tisztességesen felneveltek 3 gyereket, szerették egymást, boldog család voltak.


Másik oldalról meg a nagyszülőknél az apuka részeges volt és hozzá agresszív aki meg is ütötte a gyerekeit.


Az első három példából bármelyik családmodellt szívesen képviselném, míg alkoholista, bántalmazó férjre nincs szükségem.

2015. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Én nagyon törekszem arra, hogy mire családalapításra kerül a sor, addigra biztos hátteret teremtsek meg. Értem ezalatt azt, hogy legyen egy jól menő, saját cégem (nem tartom az alkalmazotti létet az élettel összeegyeztethetőnek), legyen lakásunk és saját autóink, valamint megtakarításom.


Ha ezek az alapok megvannak, akkor természetesen az apa - anya szerepek tradicionális felosztását tartom követendő mintának.

2015. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. A szüleimé egy picit vonzóbb, de sok mindent teljesen másképp csinálnánk. Pl. mindketten kb. ugyanolyan részben vennénk ki a részünket a házimunkából (jó, én többet csinálnék, mert megvan bennem nőként az az inger, hogy megtegyek dolgokat a páromnak), és attól hányingerem van, amikor nő otthon neveli a gyereket, semmi más célja ne legyen az életben, szűnjön meg önálló személyiség lenni hobbikkal, mert ő már ANYA... és a férj hozza a pénzt, ezért ő ossza be, és folyamatosan éreztesse ő is és a környezet is, hogy ő a családeltartó. Sajnos a szüleim esetében mindkét fél dolgozott, de apám azért ki lett szolgálva az esetek nagy részében... de még mindig jobban tetszik ez, mint az, hogy apuka dolgozik, anyukának kuss a neve... és együtt basáskodnak a gyerek felett, aki meg van félemlítve, és nem mert ellentmondani a szülőnek akkor sem, ha az hülyeséget beszél.
2015. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Én nem követek senkit. Harmonikus családban nőttem fel, anyum és apum szerették egymást, anyum nem is keresett mást apu halála után.


Én viszont élem a saját életem. Megtanították hogy milyen egy igazi család, azt látom, hogy az anyum által teremtett környezet és a vallott elvei páromnak is bejönnek, ettől én sem túlzottan térek el. Nem szánt szándékkal, a neveltetésem és az értékrendem miatt, tehát végülis anyumék példáját viszem tovább. Viszont mi nem akarok gyereket, a házasság oké, de a gyerek már nem. Mi inkább a karrierre koncentrálunk, szerencsére anyum is azt vallja, hogy neki mind1, hogy lesz-e unoka vagy sem, csak engem boldognak lásson. Párom meg azt mondja, hogy az ő szülei majd beletörődnek, majd a nővére szül gyereket, neki nem kell.

2015. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!