Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nagyon elegem van mindenbő...

Már nagyon elegem van mindenből! Mit tehetek még azon kívül hogy véget vetek az életemnek?

Figyelt kérdés

a szüleim elváltak és anyám hihetetlenül haragszik apára.. mert nem adja ide a tartozását (apumnak azért nincs pénze mert a munkahelyén nem fizetik ki)

és anya folyton engem szid hogy milyen kis k_rva vagyok meg hogy egy szemét dög vagyok mert nem takarítok a szobámba.. bevallom amikor kicsi voltam sokat hazudtam mert tudtam ha rosszat csinálok akkor anyum megtép vagy megpofoz ezért mindig mindent a bátyámra kentem.. most én vagyok a köcsög a családban mert én hazudozok folyton(utoljára két éve hazudtam megbocsáthatatlan dolgot) én nem takarítok én sz_rok bele másnak a munkájába mindenkit lesz_rok mindenkit kihasználok(ha valaki nekem tesz jót én azt megbecsülöm és ahogy tudom viszonzom..) és ne csodálkozzak ha utálnak az osztálytársaim.. de igenis csodálkozok mert mindig mindent úgy csinálok ahogy ők szeretnék.. kihasználnak kitapossák a belemet sz_rnak a fejemre.. anya ma azt mondta hogy költözzek fel apámhoz pestre(ami lehetségtelen mert nem tudna eltartani és hely sincs ahol lehetnék) és azt mondta hogy nem érdekli mi történik velem.. azt csinálok amit akarok.. erre azt mondtam hogy akkor öngyilkos leszek.. azt mondta hogy nem érdekli.. minden nap veszekszünk és képtelenség vele egy normális mondatot váltani mert a jóból is a rosszat hozza ki.. ha mondok valamit csak ordítva tud válaszolni és ha mondom neki hogy halkabban akkor elkezd mégjobbani ordítani és gyakran kezet emel rám.. mondja hogy fogjam be a számat mert kitapossa a belemet.. HIÁBA AKAROK VELE BESZÉLNI.. KÉPTELENSÉG MERT NEM HALLGAT VÉGIG ÉS NEM ÉRT MEG.. csak ordít velem és fenyeget hogy megver meg kitapossa a belemet.. mit csináljak? én ezt már nem bírom! 13 éves vagyok.. élni szeretnék még de ilyen körülmények között egyszerűen képtelenség!!

könyörgöm segítsetek!

(lehetőleg ne azok a válaszok jöjjenek hogy próbáljak meg változtatni magamon mert nem csak másoknak akarok megfelelni hanem magamnak is. és most magamnak egyáltalán nem felelek meg.. de minden egyes embernek próbálok.. de egyszerűen nem megy..)


2010. márc. 30. 20:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet. Én azt hiszem, próbálnék csendben maradni, nem felvenni a dolgokat, nem visszaszólni, sehogyan. Mintha nem létezne ez az egész. Persze ez se jó megoldás, de ha az ember normálisan próbál odamenni és csak ordítást kap, akkor mit tegyen? Mondjuk a szobámat kitakarítanám, meg rendes lennék, és nem érdekelne, hogy azt mondja, hogy nem takarítok. Előbb-utóbb talán megunná, hogy folyton csesztessen. Az ilyen emberrel egyszerűen nem szabad foglalkozni, különben teljesen begolyózól. Régebben sem lehetett anyuddal beszélni?
2010. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem lehet vele beszélni,akkor marad az,amit első is irt: engedd el a füled mellett. Ha kiabál egyik füleden be,másikon ki, ne foglalkozz vele - ne szólj vissza, csendben hallgasd meg és töröld ki a fejedből. Ha nincs igaza,akkor is engedd el a füled mellett. Takarítsd ki a szobád, légy kedves rendes, tanulj jól (mindezt nem mások miatt,hanem magadért tedd, magadnak teszel jót vele).
2010. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
hát sztem anyudat megviselte a válás..rossz h a feszültséget rajtad vezeti le.Figy. szerintem csinálj meg mindent amit kér anyud,nyelj le mindent(tudom,nehéz),tanulj nagyon jól-jövőre meg felvételizz vmi vidéki/pesti suliba és legyél koleszos..ott köthetsz új barátságokat,és a szüleidet is ritkábban látnád.mindenki életében vannak árnyoldalak..és ha ezen túl leszel,erősebb leszel.ne hátrálj meg..:)
2010. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
a múlt héten nyaltam ki tetőtől talpig a szobámat ablakpucolással polctörléssel porszívózással.. egyedül a függöny mosás maradt ki.. rendet raktam.. ez nem lehet a baja.. a jegyeim inkább felfelé mennek mint lefelé szóval ez sem lehet baj..
2010. márc. 30. 21:27
 5/31 A kérdező kommentje:
azt mondta hogy koleszba nem enged a sok hülye közé.. pestre se akar engedni.. és más városba sem.. a váláson szerintem túltette magát mert már 7 éve hogy elváltak.. ahogy látom összejött afőnökével..
2010. márc. 30. 21:28
 6/31 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz helyzet,de én is csak azt tudom javasolni amit a többiek,legyél nagyon erös,probálj mindent elengedni a füled mellett,rendszeresen tartsd tisztán a szobádat,hogy ne tudjon bele kötni,nagyon sajnállak,de ilyeneken ne is törd a fejed,hogy öngyilkosság.a kolis élet tényleg jo megoldás lenne,én nagyon szerettem ott lakni,elöször nehéz volt a beileszkedés,de utánna olyan igazi barátokat szereztem akikkel még ma is tartom a kapcsolatot.ha azt akarja anyukád,hogy elköltözz,ez megfelelö megoldás lenne.de ne add fel!irj majd hogy mi történt,irhatsz az emailomra is,rita0622@freemail.hu.
2010. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Takarítani minen héten(sok helyen minden nap )kell.

Az ,hogy a múlt héten csináltál valamit egyszer,az kevés.


Ha tényleg mindenhol"kivert kutya "vagy,akkor veled van a gond sajnálom...és ennyi idősen nehéz,de a szülőknek és az iskolának kell elsősorban megfelelni.

Az önmegvalósítást akkor kell elkezdeni,ha külön élsz,eltartod magadat és senkit nem kergetsz őrületbe a ruházatoddal/szokásaiddal stb...

Ami csúnyákat mond anyukád,azt nem gondolja komolyan.Azt tehetetlenségből mondja.Valószínűleg úgy érzi,nem sikerült olyan gyereket nevelnie,amilyet szeretett volna,ráadásul nehéz neki egy fizuból.Apukád,ha a munkáját elvesztette,akkor is kötelessége lenne rólad a gyermekéről gondoskodni.Arról nem beszélve,hogy sok apuka"elveszti" a munkahelyét és feketén dolgozik tovább vígan,de a gyermekeiről nem gondoskodik.

Te kicsi vagy,ezeket a dolgokat még nem ismered,de anyukád meg igen-persze nem biztos,hogy apukád is ilyen,de anyukád gondolhatja ezt.Ennek az oka az,hogy úgy látom nem nagyon beszéltek meg semmit,ti sem és a szüleid sem.


Felesleges öngyilkosnak lenni,annyi minden szép dolog áll elötted.

Ma délután menj oda anyukádhoz,öleld át,mond neki ,hogy szereted(ezt aztán naponta,kétnaponta megismételheted),takarítsd ki hetente a szobádat,sőt a tanulást se hanyagold.Próbáld meg,hogy nem szólsz neki vissza,mégha úgy érzed igazad is van.Rövid időn belül észre fogod venni,hogy ő is megváltozik.

Mert megváltoztatni mindig csak magunkat tudjuk,a másikat nem.

Viszont ha elkezdünk változni,akkor a környezetünk szép lassan igazodik hozzánk.

Sok sikert!

2010. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az hogy az öngyilkosságot kiverd a fejedből.

A második legfontosabb dolog az, hogy elfogad saját magad és ne magadba keresd a hibát. Gyerek vagy akinek szeretett kell és anyukád nem képes megadni. Nagyon sajnálom amiken keresztül mész, de tarts ki légy erős. Tanulj és hozd ki magadból a maximumot. Szerezz barátokat ismerjmeg új embereket. Foglald le magad valahogy. Anyukádnak időre van szüksége. Lehet hogy neki is segítség kéne. Ha akarsz írhatsz privit. Amiben tudok segítek. Vigyázz magadra és kitartás!

2010. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Ha lehetne beszélnék anyukáddal. Tudom miken ment keresztül.

Az én apám a születésem után elhagyta anyámat s bár még fiatal vagyok de az élet engem sem kímélt. Segíteni szeretnék.

2010. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

11:20.. tegnap nem egyszer mentem oda hozzá öleltem meg és mondtam hogy szeretem és nem akarok vitatkozni.. mondta hogy ő se.. aztán elkezdett először normál hangon szidni aztán ordítva elküldött a p_csába aztán odahívott lecs_szte a fejem megint elküldött és ez így ment fél óráig aztán elmentem fürdeni majd aludni mert iszonyatosan fájt a fejem..


sokan írjátok hogy tanuljak tanuljak tanuljak.. ennél jobban hogy? alvás helyett a könyvet bújjam és a barátaim helyett is?

2010. márc. 31. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!