Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16évesen lehetek keresztanyuka?

16évesen lehetek keresztanyuka?

Figyelt kérdés
unokatestvérem lányzójs megszületett sajnos unokatestvérem haldoklik jullius4én munkahelyi balesetet szenvedett ahogy megtudta hogy megszületett babája (akit sajnos csak képen látott) engem kért meg most barátnője is engem kért meg meg másik unokatesóm de ő már betöltötte a 18at! azért szeretném ha ténylegén lehetnék mert ez volt a vágya! és tényleg mindent megtennék a piciért elkényeztetném én helyette is válaszokat előre is köszönöm
2008. szept. 22. 09:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetsz! Az én barátnőm 12 évesen volt keresztanya :) Mondjuk egyházközségtől is függ, mert pl római katolikusnál ELVILEG csak az lehet keresztanya aki bérmálkozott. De a barátnőm sem tette ezt 12 évesen és mégis lehetett keresztanyuka :)
2008. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
de úgyis lehet keresztelő hogy csak az anya van ottm ivel apukája megfog halnimár csak napok,hetek kérdése?
2008. szept. 22. 09:47
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Valahol teljesen egyedül nevelik a babát, nem egyedi eset, hogy csak az anyuka vagy az apuka van jelen.

Igazán sajnálom az unokatesód :(

2008. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehetsz keresztanyja, csak azért egyetlen dologgal legyél tisztában: a keresztanyaság azt is jelenti, mert ezért is volt régen, hogy ha a gyermek szülei meghalnak neked kell gondoskodni róla kvázi felnevelned. Nem elég elkényeztetni. Szóval ez nagy felelősség.

Egyébként nem értem ki haldoklik az anya vagy az apa, illetve hány gyereknek lennél még keresztanyja?

Talán ha világosabban fogalmaznál tudnánk jobban segíteni. S ha csak az anya van ott úgy is lehet. De mi lenne ha megszerveznétek,hogy ott legyen ahol az apa van?Ilyeneket ilyen esetben biztosan lehet. Meg kell kérdezni,hogy ez hogyan van a keresztelő paptól, lelkésztől.

2008. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért ma már régen nem ezt jelenti a keresztszülőség. Szerintem SAJNOS. Mondjuk arra esküdsz fel, hogy kereszténységre neveled a gyermeket... De ma már teljesen mást tulajdonítanak a keresztszülőségnek. Egyik ismerősöm teljesen ateista, de mégis olyan büszke, hogy az unokaöccsének a keresztapja...
2008. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Nekem a fiamat úgy kereszteltük nyáron, hogy az apja nem volt ott, mivel nem is élünk együtt az apjával, és ő amúgy sem vallásos. Ja, és tesóm lett a keresztapja, aki akkor még 17 éves volt. Csak a keresztszülőség tényleg jár némi felelősséggel, de én úgy látom, te ezzel tisztában vagy. Ha szegény unokatestvéred eltávozik, elsősorban az lesz a feladatod, hogy segíts lelkileg és fizikailag is a keresztgyereked anyukájának.
2008. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
sajnos a babát nem lehet neki megmutatni 31hétre született de már ahogy eléri a 2000grammot (még400gramm)és hazaengedhetik családomban van kisbaba 2éves a hugom anyu volt bent unokatesómnél és közötle vele az orvos hogy 1méter távolság vagyha közelebb megy a kezét az arcát sikálja meg mert fertőző baktériumot terjeszt ami a babákra mégjobban veszéjes! ígyis úgy kel lhozzá bemenni hogy védőköppeny olyan védőzokni meg kezstyű maszk! csont és bőr a apukája a kislánynak lehet hetei órái napjai vannak hátra amég a szíve bírja és a szervei teljesen nem mondják fel a szolgálatot! munkahelyi baleset rádőlt egy 6-7méteres magas kémény
2008. szept. 22. 11:59
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Kezd összezavarodni a történet... Most a kisbaba is haldoklik meg az apukája is?
2008. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
az apuka haldoklik csak! és nem láthatja a kislányát
2008. szept. 22. 12:11
 10/38 anonim ***** válasza:
94%
kérlek fogalmazz pontosan. most van egy 2 éves húgod is? S kihez nem lehet bemenni mert sterilen van? Semmit nem értek. Kinek leszel a keresztanyja? A 400g-snak vagy a másiknak?
2008. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!