Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy nevelőintézet?

Milyen egy nevelőintézet?

Figyelt kérdés
Valószínűleg anyám nevelőintézetbe ad, és szeretném tudni mire számítsak. Milyen ott a "rendszer"? Milyen általában a szabályzat? Ha valaki tud segíteni azt kérem hosszan fejtse ki :) ! 15/l

2016. ápr. 9. 20:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
61%

A nevelőintézeti (hivatalosan "javítóintézeti" nevelés egy büntetőjogi intézkedés, amit a Büntető Törvénykönyv szabályoz. Ezt a bíróság szabhatja ki egy büntetőeljárás során, kizárólag 20 éven felüliekre szabható ki.


A javítóintézeti nevelés

120. § (1) Javítóintézeti nevelést a bíróság akkor rendel el, ha a fiatalkorú eredményes nevelése érdekében intézeti elhelyezése szükséges. Javítóintézeti nevelés nem rendelhető el azzal szemben, aki az ítélet meghozatalakor huszadik életévét betöltötte.


Anyukád nem tud téged oda "küldeni".


Ha pedig "állami gondozásba adás"-ra gondolsz... Nos, az sem olyan egyszerű.


Szóval egyrészt anyukád enyhén el van tévedve, másrészt viszont nem értem, miért teszed tönkre a saját életedet kimaradozásokkal, meg hasonlókkal... Így mondjuk nem kizárt, hogy végül tényleg elkövetsz majd olyan bűncselekményt, ami miatt javítóintézetben kötsz ki.

2016. ápr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

"Javítóintézeti nevelés nem rendelhető el azzal szemben, aki az ítélet meghozatalakor huszadik életévét betöltötte."


Ebből te hogy szűrted le azt, hogy 20 éven felül alkalmazható??

2016. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%

Én benne voltam szóval elmondom valójában milyen.

Két fajta lehetőség van, az 1. hogy csak 1-2 delikvens van a lakásban. Ilyenkor számítani kell arra, hogy szurkálódnak, lehúznak mindennel, és ha nem állsz ki magadért nagyon hamar a csicskájuk leszel. Szóval minden pénzed odaadod, takarítasz nekik, és ha fiúk azok akkor különböző dolgokat is megkell tegyél.

A lányok se jobbak, azok jobban megszégyenítenek.

Ha kiállsz magadért, vagy olyan vagy mint, Ők, akkor hamar befogadnak. Azonban olyankor neked is menned kell velük a lógásokban, cigi, lopásokban. Drog is előfordul. Nem a rendes drog, hanem a kevert mérgek..


Az ottani embereknek a nevelők nem tudnak parancsolni, mert alig tehetnek valamit. Nem fognak megvédeni. Illetve olyan, mint a vadon. A legerősebb kutya....

S ott nem lesz anyuci aki megvéd. Meg a nevelő este ugyanúgy aludni fog amikor pár fiú átmegy a szobádba, és cserélgetnek, hogy ki fog le-és ki élvezkedik.

Utána a torkodhoz rakják a kést, és jól meg is vernek.

(Ez akkor van ha normális vagy alapból).


A másik lehetőség, hogy egy olyan helyre kerülsz ami a legrosszabbakkal van tele.

Ott az első héten sírva könyörögsz majd azért, hogy menj haza.

Ott a nevelők is félnek.


Na de ezeket félretéve.

- Kapsz kaját ami rossz. Sok nevelő nem tud főzni, vagy nagyon rosszul, és a saját szájíze szerint.

- Télen a fűtést leveszik nagyon, nem addig fürdesz ameddig akarsz.

- Este 10-kor max lenyomják az egész wifit, szóval nincs netezés, tv és egyéb dolog se.

- Kapsz ruhapénzt. Ez jó dolog. De sokszor lenyúlnak a ruhákkal.

- Mindent kifizetnek neked ami a sulival kapcsolatos, ez is jó.

- Leszarnak téged.



Összességében, nagyon nehéz jól kijönni onnan. Hamar ellehet kallódni, és rossz életed lesz.

2016. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 meggyőzödött válasza:
96%

Kedves kérdező!

Nem azzal kéne foglalkozni, hogy "szeretném tudni mire számítsak. Milyen ott a "rendszer"? Milyen általában a szabályzat?", hanem neked kellene változnod, hogy ez ne történjen meg! És hidd el nekem, hogy ha te változol a dolgok is változni fognak körülötted! :) Nagy többségben a szülők nem akarnak rosszat a gyereküknek, csak ezt rosszul fejezik ki és a lázadó gyerekek félreértik. Ezt majd akkor értjük meg, ha már nekünk is lesznek gyerekeink és bizony ugyanazokkal a problémákkal szembesülünk, még akkor is, ha azt mondjuk, hogy mi nem leszünk olyanok, mint a szüleink.

2016. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Különbség van Javítóintézet és a gyermekotthon között. Nem tudom, Anyád melyikre gondolt.


A Javítóintézet börtön-szerűség, ahová csak bíróság küldhet, olyan bűncselekmény következményeként, amiért egy felnőttet szabadságvesztésre (börtön,fegyház) ítélnének.


A Gyermekotthon (köznapi nyelven: árvaház) nem büntetőintézmény, hanem olyan hely, ahová azok a gyerekek kerülnek; akiknek sem szüleik, sem a gyámságot elvállaló rokonuk nincs, és hivatásos nevelőszülőkhöz sem tudják őket elhelyezni.

Ide sem olyan simán adhat be az Anyád. De ha anyád hivatalosan lemond rólad, és Apád nincs (ismeretlen vagy elhunyt), vagy Ő is lemond rólad, és nincs olyan rokon, Aki elvállalná a gyámságodat; AKKOR kerülhetsz gyermekotthonba vagy nevelőszülőkhöz.

Tehát Anyád lemondónyilatkozattal végül is tehet azért, hogy gyermekotthonba kerülj; de legalább is, hogy ne nála lakj.


De normális szülő még üres fenyegetőzésként sem mondana olyat a gyerekének, hogy intézetbe adja.


DE (!) ugyanakkor, tényleg Te is változtass magatartásodon. A későn hazajárás, meg e félék nem jók.

Ne Anyád miatt változtass, hanem a saját jövőd érdekében.

2016. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből te hogy szűrted le azt, hogy 20 éven felül alkalmazható??"

Nem, bocsánat, ezt félreírtam véletlenül. 20 éves korig akart lenni a kiszabása. Nyilván nem 20 éves kor felett.

2016. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta, rendeződött a helyzet?
2016. ápr. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Én már éltem ilyen helyen! Nem túl kellemes...
2016. ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
15%

Kellemes közeg, baráti hangulat, rengeteg szeretett, biztos jövőt épít és nem utolsó sorban segíti a bejutást is a legjobb, legnagyobb egyetemekre.

Összegezve, nyugis és mindenkinek ajánlott, kár lenne kihagyni, ez a legjobb alkalom a biztos jövő felé.

Csak sajnos sok buta szülő inkább a saját nevelést választja...nem is értem..



Hülye kérdésre, hülye választ várj :)

2016. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
46%
NAGYON SZAR! !!!Egyépként azóta a szeretettet teljes anyád beadott a nevelőotthonba????
2018. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!