Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunko volt a sogorom, vagy en...

Bunko volt a sogorom, vagy en reagalom tul?

Figyelt kérdés

Vasarnap mutattam be a parom a szuleimnek, a csaladi ebednel ott volt a noverem is a ferjevel, meg a batyam es a felesege. A parom roman anyanyelvu, de meg szeretne tanulni magyarul idovel. Tobbe-kevesbe sikerult (volna) kezelni a helyzetet, anyumek es a tesomek is tarsalogtak a parommal romanul, a sogorom viszont egy szot sem szolt hozza, sot, ha valaki elkezdett beszelni vele, azonnal kozbevagott es probalta tulharsogni, persze magyarul... Azt hittem, hogy csak nekem tunt fel ez, de a parom meselte a tegnap, hogy nem tudja mire velni a sogoromat, mintha nem latta volna ot szivesen.

En nem egyezek vele amugy sem valami jol, de azert ugy velem, nem kellett volna parasztnak lennie a parommal, ugyanis neki semmi koze ehhez...

Mit tegyek? Mondjam meg neki, hogy bunko volt, vagy hagyjam a francba?


2016. ápr. 19. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, a sógorod "NAGYMAGYAR", és nem nézi jó szemmel, ha te nem-magyar valakivel vagy együtt,es "elárulod a magyarságodat.


Ez igen primitív felfogás, sokat nem lehet vele tenni, de adott esetben rászólhatsz, hogy nem illik közbebeszélni, ha más éppen mond valamit, azaz legyen csöndben és várja meg, mire rákerül a sor.

2016. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Abból, hogy mindenki tud nálatok románul, felteszem, hogy közel laktok Romániához, vagy éppen pont ott.

A sógor nyilvánvalóan nem szereti őket.

Szerintem nem fogod tudni megváltoztatni, de azért nyugodtan rá lehet szólni, hogy emberelje meg magát. Esetleg kezdd a nővéreddel a beszélgetést!

2016. ápr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Beszél egyáltalán románul a sógor? Én is utálom, mikor a tízfős társaságban egy darab külföldi miatt egész este az adott nyelven társalog mindenki, holott azt a nyelvet meg pont én nem értem, de az senkit nem zavar ugye.. Bárhogy is, ne beszélj vele, mi köze van már a nővéred férjének a te frissen bemutatott párodhoz? Majd lerendezik egymás közt, ha mindkettő a család része lesz.
2016. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Romaniaban elunk, masodik nyelvunk a roman, mindenki tud beszelni. Nem tudok rola, hogy nagymagyar lenne a sogorom, inkabb szemelyem elleni tamadasnak velem. A gond csak az, hogy a noveremet is az orranal fogva vezeti. Egy biztos, nem fogjuk sokat latogatni oket, ami elszomorit, mert igy a tesomtol is es a kislanyuktol is elszakadok... :(
2016. ápr. 19. 07:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem varta el senki, hogy egesz nap idegen nyelven zajlodjon a tarsalgas egyetlen egy szemely miatt, ezt elore meg is mondtam. De ha valaki hozzaszol idonkent ahhoz az egyhez, hadd mondja mar vegig amit akar...
2016. ápr. 19. 07:49
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
A leírtjaid alapján a sógorod egy echte praszt. Én alaposan kiosztanám a helyedben.
2016. ápr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Fontos lenne tudni, hogy a sógorodnak amúgy minden románnal baja van, vagy csak a barátod személyével. Ha az utóbbi akkor még van némi remény rá, hogy ez megváltozzon.

Mindenesetre bunkóság volt, hogy így viselkedett minden ok nélkül.

2016. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a romanokkal van baja, hanem velem, korabban voltak konfliktusaink, de a paromnak ehhez semmi koze
2016. ápr. 19. 09:09
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Hát szerintem akkor érdemes lenne megbeszélni a korábbi konfliktusaitok okát, ha már ennyire szeretnél jó viszonyt ápolni velük. Vagyis gondolom inkább a testvéred az aki inkább érdekel és ez a két dolog együtt jár, tehát vele is egyezned kell(a sógoroddal).És ebből következik az is, ami történt, hogy miért csinálta ezt a barátoddal, mert végül is neki nincs köze hozzá.

Tévedsz, mert ti is ugyan úgy egy pár vagytok.

2016. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!