Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Anyósom kifossza a...

SEGÍTSÉG! Anyósom kifossza a lányát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én és a párom külön élünk a szülőktől együtt egy kis házban. A ház az enyém, lakáshitel nincs. Párom dolgozik, van fizetése. Nekem korábban jól menő vállalkozásom volt, ma sajnos nagyon kicsi a bevételem. A rezsit és a kaját azért össze szoktuk hozni valahogy.

A páromat az anyja rávette 2 éve, hogy vegyenek fel közösen egy jelzálogot az anyós (és a párommal, testvéreivel közös) házukra, hogy a párom autóhitelét, cetelemjét kiváltsák, plusz neki egy üzlethelyiséget is kialakítsanak. Azzal etetett az anyós bennünket, hogy a hitel többi részéből ott beépítik a tetőteret, kiadják bérlőnek, és abból megy a törlesztés majd.

Ebből nem lett semmi, anyósék elbszták a pénzt.

Felvettek 11,5M Ft-ot, ebből a páromra elment kb 2,5MFt. Ennek ellenére a havi hiteltörlesztés felét követelte a páromtól, holott a ráeső rész csak a negyede lenne a teljesnek. Aztán volt tőkemoratórium, tehát anyós szedte a felet, kiadta bérlőnek a párom szobáját, miközben a törlesztés kisebb volt. Nagy veszekedés árán egy, azaz egy hónapig kitapostam, hogy a párom annyit fizessen, ami a ráköltött hitel-résszel részarányos. Most vége a tőkemoratóriumnak. Anyós időközben kiutálta a bérlőt, a törlesztés megemelkedett és újra a régi összeget követeli a páromtól, és az üzlethelyiségét is az anyós adta ki és szedi a sápot belőle. Nekem nincs munkám, alig van bevételem, nem vagyok gigolo, nem akarom kitarttatni magam, a házra legalább büszke lehetek, hogy van, de nem tudom, hogy anyóssal szemben mit csináljak?

Közvetve balekolásnak érzem a dolgot, a párom az anyjával szemben tehetetlen, anyja zsarolja, hogy neki így nincs meg úgy nincs, pedig nem a páromra ment el a pénz. Higgadtan leülni és megbeszélni LEHETETLEN, próbáltam.


2010. ápr. 7. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Mondjátok meg neki, hogy jó, akkor nem kapsz egy fillért se. Vagy ez vagy semmi. Kemény emberrel nem lehet lágyan beszélni mert nem hat. Főleg ha visszaél vele.

Persze a Joker játékos a párod ... neki kéne elsősorban ezt megmondani, illetve elsősorban az Ő szerepe kérdéses.

2010. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Elsőnek..

Szerintem már megkapta a pénzt,hiszen a tartozás rendezéséről szól a vita!

Kedves kérdező..Ha írtatok egy olyan megállapodást amiben le van írva ki mennyit pénzt vett magához,akkor akár jogi úton is ki tudod követelni,hogy amennyit az anyósnak fizetnie kell azt fizesse is..De ha csak szóbeli megegyezés volt akkor marad az állandó vita..nem hiába mondják hogy a

1. A szó elszáll az írás megmarad

2. Üzletben nincs se testvér,se szülő,se rokon...

És milyen igaz..

2010. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

nalunk detto ugyanez volt. mi a 7milliobol 2.5-et kaptunk, a tobbit az anyosom el....ta de senki nem tudja mire... itt ettek, ott ettek etterembe idementek odamentek, otthon is jokat ettek... mbt cipok tomkelege... mindegy. mi felesbe fizetnenk, de o azt varja el hogy mi fizessuk az egeszet. Elkoltoztunk Magyarorszagrol. Es kijelentettem a paromnak, hogy csak a felet egy forinttal sem vagyok hajlando tobbet fizetni vagy jo ez igy, vagy akkor szakitsunk-7 ev utan-. Persze neki sem volt jo hogy az anyosom ilyen, de sosem tudott nemet mondani, kiallni az igazaert. Hat en meg 15 voltam mikor osszejottunk, de mindig kialltam az igazunk mellett. Minket o nem fog kizsigerelni anyagilag es lelkileg sem. Persze most is mindenfele indokot kitalal, vagy 100 felet az elmult fel evben, hogy mi miert adjunk penzt. Es hazugsagokat talal ki, tehat nem odarakna a penzt ahova mondja. Azt hiszi hogy kulfoldrol majd mindent elhiszunk neki, es szo nelkul kuldjuk a penzt. Nem gondolta hogy en atlatok rajta.


Undorito emberek vannak sajnos. Sajnallak titeket is. Jo messzire keruljetek el az anyost. Csak a legszuksegesebb dolgok miatt ertekezzetek. Es alljatok a sarkatokra. annyit fizettek amennyit megbeszeltetek.--bocs hogy hosszu lett--

2010. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Fizessetek, amennyit jogosnak tartotok, ha anyós nem fizeti a maradékot, hát max. elviszik a házát. Nem kell ezen veszekedni, egyszerűen közli a lány, hogy ennyit ad, ennyit tart jogosnak és kész (a ráeső hitelösszeg aránya a teljes hitelösszeghez). Nektek van hol laknotok, ez elsősorban az ő érdeke, hogy fizetve legyen rendesen a törlesztőrészlet, nem a tiétek. Hát oldja meg, ahogy tudja.

Mivel zsarolja a lányát? Külön él a lány, veled, ha jól értem.

2010. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogy mivel zsarolja? Hát lelkileg masszírozza őt, hogy neki véges a fizetése és nincs több, nem tudja törleszteni. A páromat anno én le akartam erről a közös hitelről beszélni, de az anyja olyan erőszakos volt és belerángatta ezzel a "nemsoká nem kell törlesztened kislányom, mert kiadjuk a fönti részt" szöveggel, hogy belement. Ami miatt viszont a párommal is vitában állok az az, hogy ő hagyja magát lelkileg terrorizálni az anyja által és megsértődött, amikor indulatosan azt mondtam, hogy ha nem képest ezt a helyén kezelve megoldani, akkor mehet vissza anyucihoz. Ja és képzeljétek el, hogy hitelközvetítő a szakmám és anyós fszául kihagyott belőle. De most a párommal mit csináljak? Vigyem a Mónika showba? :) (nem illenénk bele, csak vicc) Szeretem a páromat (ő is korrekt velem, mert ha nincs pénzem, ő többel beszáll, bár ez kétségkívül nagyon kellemetlen), de nagyon bánt, hogy az anyja ilyen hatással tud lenni rá. Ez az a fajta párkapcsolati konfliktus, amit elviselni sok, de válóoknak kevés.
2010. ápr. 7. 16:02
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek, én anyósom is folyton pénzt kéreget a páromtól, pedig tudja jól hogy egy fizetéből így is alig élünk meg, én még tanulok, és pont ezaz sajnos amiért beleszólási jogom sincs, hisz lényegében nem az én pénzemet adja az anyósnak, hanem a sajátját, de attól tartok hogy ha már én is dolgozni fogok, csak még bőkezűbben fogja neki osztogatni a pénzt...Eddig már több milliós nagyságrendű összegről van szó, amit odaadogatott neki, mindenzt alig két év leforgása alatt... Nehéz dolog ez.
2010. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Én ugyan a hiteles részhez nem tudok hozzászólni,de ahhoz,hogy a párodat befolyásolni tudja az anyja az igen.

Én 35 éves önálló,családanya létemre hagynám magam anyukám részéről zsarolni.Zsarolt is,de én elfogult voltam vele szemben nem láttam,hogy gyakran kihasznál.

A férjem mindig reálisabban látta a viszonyunkat,hála égnek kívülállóként sokszor más véleményen volt mint én,és nem hagyott kihasználni.Persze ha létszükségletről,vagy betegségről volt szó akkor ő az első akire anyukám számíthat,de ha csak valami kényelemből kellene neki,akkor nemet tud mondani.

Én az utolsót is odaadnám neki vaksi módon,mert így nevelt...

Hála égnek a férjem viszont látja a hibáit.



Úgyhogy én azt javaslom neked,hogy nem árt ha határozottabban fellépsz,és igen is kettőtök helyett is véded az érdekeiteket,mert a párod sajna elfogult,és érzelmi döntéseket hoz...Remélem,hogy a későbbiekben ezt megköszöni neked,én már megköszöntem a férjemnek.

2010. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ja elfelejtettem kiírni, hogy áprilisi kiírás óta eladtam a kisházat, a kocsimat, visszajöttünk abba a házba, ahol egy teljes emelet az enyém, annyi szépséghibával, hogy apám is itt lakik csak a fszt-en, olcsóbb autót vettem. A párom azóta is fizeti az anyjának az indokolatlanul sokat, de már megint unszol, hogy nem szeret itt lakni...

Ez nem válóok még csak bosszant...

2010. dec. 1. 17:21
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Ha a férfi igazán szeret... - mennyire igaz ez erre a helyzetre! Egyébként én is ilyen vagyok, anyám érzelmileg nagyon de nagyon tud irányítani (nem használ ki anyagilag, még ő akar pénzt adni mindig, inkább az időm felett kíván rendelkezni). A sok huzavonának az lett a vége, hogy a férjemnek elege lett, közölte, hogy amennyiben nem állok a sarkamra, ő majd megteszi. Megijedtem, rendeztem a dolgaimat anyával, azóta kicsit jobb lett a helyzet. Még mindig motyog anya, hogy miért a férjem után megyek, de legalább belátta, hogy nincs korlátlan hatalma felettem.

Legyél kemény, állítsd választás elé, akkor majd lép!

2011. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező vagyok! Csak új a regisztrációm.

Azóta a párom is belátott dolgokat. A különélést visszacsinálni nem lehet. Az anyós azóta is lelkileg zsarolni akarja a páromat és a mi még plusz nem szép, hogy 400e mínuszban van úgy a hiteltörlesztés, hogy a párom két és fél évig a dupláját fizette bele a dologba.

Ők meg azt a pénzt is elqrták -.-"

2011. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!