Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felhatalmazunk ügyvédet,...

Ha felhatalmazunk ügyvédet, hogy írja meg a válókeresetet ( mivel a bíróság visszadobhatja ha mi magunk nem helyesen írjuk meg azt, ezért kérnénk fel) az azt jelenti, hogy a válópernél is kötelezően ott kell lennie az ügyvédnek?!

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel válunk, nincs gyerek, se ingatlan. Mindenben megállapodtunk békésen. De ha felhatalmazok ügyvédet keresetlevélnél az azt jelenti, hogy neki mindenképpen jönnie kell a válóperre is mivel felhatalmaztam?

2016. ápr. 28. 01:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha meghatalmazol egy ügyvédet a képviseletre, az el fog menni a tárgyalásra, hiszen azért is fizettek. Egyébként mehettek csak ti is, csinálhatjátok azt is, hogy megíratjátok a keresetet az ügyvéddel és képviseletre nem hatalmazzátok meg (ezt nem mindenki vállalja, de nem túl felkapott ügyvéd biztosan megcsinálja). Nektek kell ott lenni a tárgyaláson, nem az ügyvédnek.
2016. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

OFF

Felesleges pénzkidobás az ügyvéd.

ON

Ott kell lennie, mert ezért fizetitek.

2016. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerűbb és költségkímélőbb, ha egyikőtök vagy akár mindketten bementek a bírósági panasznapra, ahol ingyen jegyzőkönyvbe veszik a kereseti kérelmet. De csak ha ügyvéd nélkül jártok el.
2016. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden az ügyvéddel történő megállapodás kérdése. Ha azonban mindenben megállapodtatok a férjeddel, akkor minek oda ügyvéd?
2016. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megkéred,hogy írjátok meg 3-an a közös megegyezést,és aztán beadjátok a bíróságra képviselő nélkül.

Miért ne vállálná egy "felkapott" ügyvéd??? Nem szeretnek annyira mások ügyes-bajos szírszarjaira több időt szánni,mint amennyit feltétlen szükséges!

2016. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bíróságon (érdeklődni mentem csak!) és ott a jogsegély szolgálaton kb 5 perc alatt megírta egy fiatal ügyvéd (gyakornok?)

Felesleges ügyvédre költeni.

2016. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát közösmegegyezésnél kár volt az ügyvéd. Nagyon nem tudtátok volna elrontani ha magatok írjátok le, főleg a net világában. 5 perc lesz kb a tárgyalótermi rész és pont, nem lesz per, úgy ahogy azt hiszem Te azt érted. Megkérdezik fentartod e ez ta szándékot úgy ahogy le van írva, megkérdezi a másik felet is, oszt kb ennyi. Ez csak bontóper, nem bünetőjog. :) :) :)
2016. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval a helyzet: felperes én belföldön, alperes férj külföldön él. Nem tud hazajönni a tárgyalásra ezért képviselnie kell őt valakinek (ha jól tudom?!). Viszont mindenben közös megegyezés van. Ismerőst, barátot nem lehet felhatalmazni,hogy alperes nevében jelenjen meg a bíróságon. Mindenben közösen megegyeztünk, a kapcsolatunk is baráti. Köszönöm egyébként a válaszokat mindenkinek!
2016. ápr. 28. 16:13
 9/12 A kérdező kommentje:
ja és elnézést csak közben updateltem, mert ez ma derült ki sajnos.
2016. ápr. 28. 19:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Így más, így jó, ha van aki képviseli.
2016. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!