Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostoha szülőt is szerethetj...

A mostoha szülőt is szerethetjük szívből? Sőt.

Figyelt kérdés

A kolléganőm már többször belémveszett,hogy miért mondom a nevelőapukámnak,hogy "apu" mikor nem is ő a vérszerinti apám...!Már azon a határon vagyok,hogy beolvasok neki...engem 5 éves korom óta nevelt,születtek testvéreim is amikor beteg voltam vitt az orvoshoz,az össze családi eseményen ott volt,unokáinak tekinti a gyerekeimet..szval...ennyi!

Szerintem igenis van,hogy egy mostoha többet ad a gyermekének mint a vérszerinti szülője!


2010. ápr. 9. 08:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a kolléganődnek pedig ajánld fel, hogy viheti a vérszerinti apádat, te maradsz inkább a nevelőapukádnál. (Írásodból arra következtetek, hogy a vérszerinti apád elhagyott titeket, ha elhunyt, akkor viszont bocsi)
2010. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Második házasságomban már 18 éves volt a lányom amikor megismerkedtünk a férjemmel. Azt biztosra mondhatom többet segített a lányomnak mint a vérszerinti apja. Szerencsére mindig az az anya voltam, aki soha nem tiltotta el az apukájától. Mivel már nagylányként ismerte meg a párom mindig szeretettel beszél róla és a lányom is róla. Ez nagyon jó érzés. Te pedig osszad ki a kedves kolléganőt, vegye észre magát, hogy az az ember aki téged már öt éves korod óta szeretettel vett körül azt igenis nevezheted apukádnak, mivel megérdemli.Bizony sok ilyen apuka kellene, aki a más gyermekét úgy tudja szeretni,mintha a sajátja volna. És boldog lehetel, hogy az unokákat is szereti. Az ilyen nevelőszülő mély tiszteletet érdemel. Teljesen jogos a felháborodásod.
2010. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Sajnos az édesapám alkoholista volt így anyukám elvált tőle,de több mint 15 éve meg is halt 50 évessen!:(

Azért viselkedik velem így a kolléganőm,mert válófélben vannak és a férje új barátnője magához csalogatta a 8 éves kisfiút és oda is költöztette magukhoz,most Húsvétkor!Van egy 5 éves kislánya is..és lehet fél őt is elveszíti ...ezért ragaszkodik ahhoz,hogy egy mostoha nem ér fel egy vérszerinti szülővel...

2010. ápr. 9. 08:31
 4/23 A kérdező kommentje:

8:30-as hozzászoló köszönöm szépen:-DOsszam ki ...ha tudnád miylen csendes ember vagyok...nem szoktam én veszekedni,sajnos a kolléganőm a legnagyobb szájúak közé tartozik és attól tartok...a munkahelyem is veszéylbe kerül ezmiatt...ő az idősebb régebb óta van itt és ő tanított be...

nehéz lesz!

2010. ápr. 9. 08:34
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet... Az ember nem a "vért" szereti, hanem azt az embert. Édesapa is lehet rosszindulatú, és egy teljesen idegen is viselkedhet úgy, mint egy apa.
2010. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Na szép barátnő! Mi az hogy odacsalogatta az a vad idegen nő,az én drága 8 éves gyermekemet. Tudod ki adta volna oda, csak a testemen keresztül. Még elsem váltak, a gyermekelhelyezéséről nincs még határozat. Ha odatudta adni, akkor ne rinyáljon már a kedves kolléganő, hogy bánik vele a mostoha szülő, vagyis a nő.
2010. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Bocs mondat elején nem barátnő, hanem kolleganő!
2010. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
8:30-as vagyok ismét! Hú az ilyen nők valóban a legveszedelmesebb és veszett fajtákból valók, de ha akkora a szája,hogy engedhette meg hogy elvegye tőle a 8 éves fiát. Mindeggy, ha továbbra is cseszeget,mond meg neki, akkor is az apukám!
2010. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi köszi és köszi:)Annyira felhúztam magam ...de én ELKÉPZELNI se tudnám,hogy elvegyék tőlem így a gyermekeimet beleőrölnék a fájdalomba....
2010. ápr. 9. 08:46
 10/23 A kérdező kommentje:
JA és felhívtam aput az este elmondtam neki min megyek kerezstűl és aztmondta(mint mindig)...ne vedd fel lányom ...a háborgó lelkel csak bajt hoznak rád....!Annyira jól esett de össze-vissza álmodtam minden hülyeséget és gondoltam feldobom témának ide!!DE jól tettem már látom :Dk öszi
2010. ápr. 9. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!