Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenkeznem kéne, mert nem...

Szégyenkeznem kéne, mert nem született gyerekem? 25 éves érettségi találkozón voltam, rajtam kívül még egy nőnek nem lett, és folyamatosan csak kritizáltak minket ezért.

Figyelt kérdés
2016. máj. 24. 09:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Elég megérteni a kritika hátterét.

Találnunk kell valamit amiben valakinél "jobbak" vagyunk. És utána kritizálni.

Miért?

Mert igy jobbnak érezzk magunkat.

Ez amugy egy enyhe személyiségzavar. Önértékelési zavar.

Nem elég neki a tudat hogy ő valamiben jobb.

És ez a legjobb egy kisebségben levő csoportot cikizni, s a többségben levő csoporthoz tartozni.

Ettől még nagyobb biztonságban érzi magát az az ember aki saját magában nem érzi magát biztonságban.


Ha ezt megérted akkor könyebben el tudod engedni ezt a helyzetet. Majd ujabb 25 év mulva az 50. évfordulónál bosszakodhatsz rajta ujabb pár napot de addig éld a saját életedet boldogan.

2016. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11%
Szégyenkezni nem kell de tudhatad volna hogy megkérdezik majd .
2016. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
12-es, az hogy megkérdeznek rólad valamit, normális. Az, hogy kritizálnak miatta, nem.
2016. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
Miért kellene szégyenkezned? Gondolom jó okod volt, hogy nem szültél. Betegség, szegénység stb.
2016. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha kritizaltak ezert akkor irigyek, hogy szabad kötetlen eleted van. Ki tudja ök hany aldozatot hoztak a gyerekeikert, rossz hazassagokban , vakvágányra kenyszerulve .

Tudom h ezt egy gyerektelen nem erti es nem tudja elkepzelni , de örulj az eletednek , legy buszke !

2016. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Csinos csirkeláb válasza:
82%

Nincs miért szégyenkezned emiatt, akkor sem, ha nem volt rá lehetőséged, vagy nem lehet, illetve nem szeretnél. Te életed, úgy éled ahogy szeretnéd, vagy szeretnél. Senki nem lesz több annál, hogy van gyereke.


Sosem értettem a gyerekkel rendelkezőktől ezt a habzó szájú hozzáállást. Viszont sértettem már vérig másokat, és egyáltalán nem bántam meg, s nem is szégyenkeztem miatta. Valahol jogosnak is éreztem, mert raktam kívül nem hiszem, hogy bárkinek is köze van a magánéletemhez, illetve, ha van egy véleményem, akkor elvárom, hogy a másik meghallgassa, s tiszteletbe tartsa.

Ugyan nem voltam termékenységi teszten, fizikailag minden úgy működik, ahogy kell, de én nem akarok gyereket, mert az én világnézetembe nem fér bele.


Az én véleményem az, hogy a földön élek,s nem egy tenyészfarmon, ahol csak az az értékes egyed, amelyik utódnemzésre képes, vagy hajlamos.

Az én tanácsom, hogy ilyen helyzetben a legjobb védekezés a támadás. Az még belefér, ha valaki megkérdezi van-e gyereked, vagy szeretnél, vagy miért nincs. De amikor már "savaznak" miatta, akkor mindig vissza kell vágni. Az esetek többségében igaz, hogy sértődés a vége, de az emberek nem szeretnek olyan témát feszegetni, amelynek végkimenetele többnyire csípős megjegyzések lehetnek.


28/F

2016. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom a volt osztálytársaid gyerekeit. Ilyen ostoba szülőkkel nem lehet nekik egyszerű.

Semmiért nem kell szégyenkezned, nem vagy köteles gyereket vállalni, szabad emberként úgy alakítod az életedet, ahogyan akarod, és senkinek nincs joga kritizálni a döntéseidet.

2016. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!