Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó dolog az, ha egy...

Mennyire jó dolog az, ha egy lány az első szerelmével van együtt hosszú évekig, esetleg összeköltözik vagy megházasodik vele? Később nincsenek ennek hátulütői?

Figyelt kérdés

Én egy 23 éves lány vagyok, 20 évesen jöttem össze a barátommal, vele vesztettem el a szüzességemet. Nagyon szeretjük egymást, ragaszkodunk a másikhoz, a szex is jó, de néha elfantáziálok arról, milyenek lehetnek egy másik pasival ezek a dolgok. Ha meglátok egy nagyon vonzó pasit, kicsit elmegy a kedvem a barátomtól, de utána rájövök, hogy őt ismerem, benne nem csalódtam, és szeretjük egymást. Arra is rájövök ilyenkor, lehet hogy mással nem lenne ilyen jó a kapcsolatom, és nincs is nekem kedvem ,,kiismerni" egy másik pasit. Olyan hosszú idő...

A barátom össze is költözne velem, látom rajta hogy ő komolyan tervez. Ennek örülök is. Mégis, lesznek később hátrányai annak, hogy évekig az első szerelmemmel voltam, és így nincs úgymond összehasonlítási alapom párkapcsolat terén. Nem vagyok én így még éretlen? (Félre értés ne essék, nem akarok r-ibanc lenni, nem a szex részére gondolok igazán, hanem úgy mindenre ami a párkapcsolatba beletartozik.) Köszönöm az értelmes válaszokat!


2010. ápr. 11. 16:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja azt még kihagytam, hogy nem megszokásból vagyok együtt a barátommal, hanem mert jó vele.
2010. ápr. 11. 16:58
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Jó, ha szereted, de nem mondom, hogy nincs rá esély arra, hogy később még megcsalod, mert hajt a kalandvágy, hogy kipróbáld más pasikkal is. Lehet azokat baromira megbánnád, de tuti nem biztos, hogy anélkül lenyugodnál.
2010. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó az össeköltözés, de még ne házasodjatok össze mert ugye lakva ismeri meg egyik a másikat!Ki tudja milyen lenne a házasság és aztán összeköltözni!

Elég jó felfogásod van, bár nem hiszem hogy örökké együtt lesztek a barátoddal mert később ugyis köjön belőled hogy másal legyél, de persze ne legyen igazam és sok sikert nektek

2010. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát.... őszintén? A szexuális fantázia nem rossz dolog, de ha már odáig merészkedsz, hogy"de néha elfantáziálok arról, milyenek lehetnek egy másik pasival ezek a dolgok. Ha meglátok egy nagyon vonzó pasit, kicsit elmegy a kedvem a barátomtól,{...}" akkor az nem olyan magas hőfokon égő szerelem. Azt írod, hogy nem megszokásból vagy vele, de 23 évesen ilyen "feltételekkel" lenni valakivel?. Azért vagy mellette mert nem csalódtál benne, őt ismered-és félsz az újtól. Így nem érdemes. Tapasztalatok kellenek , és bezony csalódások is....
2010. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

:) Szia!

Hasonlóan vagyok. Ezekre a dolgokra ritkán gondolok, de gondoltam erre már én is. És sok kritikát is hallottam, hogy próbáljak ki mást és hasonló dolgok...

Az az igazság nem vágyom más karjába, nem akarok más férfival élni. A párommal szeretném leélni az életemet.

Szerintem természetes dolog ezen elgondolkodni. Én úgy vagyok vele, hogy gondolatokig jutok, de nem lennék képes lefeküdni valakivel akit nem szeretek...

Aztán ha belegondolok, lehet hogy soha többé nem lenne olyan jó mással, mint amilyen jó most a párommal. Aztán verhetném a fejemet a falba...

Én még fiatalabb voltam mint Te mikor összejöttünk én most vagyok 2o , 17 voltam amikor összejöttünk...

Szerintem ameddig jól érzitek magatokat ne engedd, hogy befolyásoljanak. Te tudod mennyire szeretitek egymást:)

Ami köztünk van a párommal azt mással nem érezném és ez számomra több bárminél amit más valaha is adhat. Engem semmi más nem tesz boldoggá csak a párom...nem érdekel ki mit mond...:)

2010. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én is az első barátommal vagyok, 21 évesen már 3 éve.Neki is én vagyok az első.Nagyon szeretem, persze már nincs rózsaszín köd, de ő a legvonzóbb pasas számomra és a hibáival együtt elfogadom,sőt ban olyan,amit az elején hibának véltem,most pedig nagyon szeretem benne ezt a tulajdonságát is:)Elolvadok ha olyan kedvesen néz rám azokkal a gyönyörű szemeivel...Majd suli után szeretnénk is összeköltözni,mert távkapcsolatban vagyunk.Persze látok helyesebb pasikat,de benne van valami...valami ,ami nagyon kell.

Nekünk így alakult, de lehet ,hogy valaki a századik partnerénél sem érez ilyet mint mi.

2010. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

Szia!


Ha feltétlenül jó vele, akkor maradj vele,de előre mondom, hogy nagyon ritka, pláne a mai világban,hogy valakik 5-6 évnél tovább húzzák, úgyhogy ha esetleg egy percre is eszedbe jut, hogy már nem vagy olyan lelkes a kapcsolat iránt,azonnal lépj ki,mielőtt még elkezded sajnálni a másikat. A Te életed, nem szabad a másik érzéseibe belemerülni, csak magadra gondolj,hisz egy életünk van és nem szabad időt pazarolni hülyeségekre. Úgyhogy,amíg jónak érzed maradj a kapcsolatban,de ha nem nyugodtan lépj. Mellesleg az én családomban van nem is egy nő, aki az első és utolsó férfival van,lesz egész életében...és őszintén szólva a többi nő,akik nem ezt tették tragédiaként tekintenek erre az életútra. Ki kell próbálni több férfit,egyből nem tudhatjuk ki jó ki nem. Lehet azt gondolod, hogy de jó ez a pasi,nem is lehetne jobb,de aztán lehet találkoznál vki mással és ég és föld lenne, mármint jobb értelemben. Nagyon fiatal vagy még...tapasztalj az életben!!! Csak egy jótanács volt...remélem megfogadod.

Üdv,Gabi

2010. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

17:24 szívemből szóltál:)

pontosan így gondolom...és mi is távkapcsolatban vagyunk és nekünk is az összecuccolás a "minden álmunk"...aki nem hiszi, hogy nekünk működni fog, nézzen meg 4o év múlva is:D

2010. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem szakítanék vele, csak mert én kíváncsi vagyok másra. Sok közös emlékünk van és szerelmes vagyok. Ha felmerülne a kapcsolatunkban egy bizonyos probléma, akkor biztos hogy jobban megindulnék más felé, de így nem szeretnék. Csak arra vagyok kíváncsi, nem rontom-e el?!
2010. ápr. 11. 17:30
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kicsit hasonló cipőben járok, mint te. Nekem nem az első szerelmem ugyan, de előtte csak 3 pasival jártam. Az elsővel két hetet, a másodikkal 2 hónapot, a harmadikkal egy hetet. Szóval szinte nem jártam senkivel előtte, mert még 2 hónap is nagyon kevés arra, hogy megismerjük egymást. 21 voltam, mikor megismerkedtem párommal. Én is vele vesztettem el a szüzességemet. 3 évet együtt jártunk, majd összeköltöztünk. 2 év együtt élés után pedig most várjuk a babánkat. 7. évünket kezdjük el, mire a baba megjön. Soha nem bántam meg még, hogy nem próbáltam ki más pasikat. Persze teljesen normális, hogy néha az ember elfantáziálgat, és néha hiányzik neki az első randi izgalma, meg hasonlók. Mindig lesz olyan pasi, aki után megfordulsz, hiszen nem vagy vak:D

Nekem azt mondták -nem rossz indulatból- hogy majd 30 évesen rá fogok jönni, hogy mást akarok....még van bő 3 évem:D Soha nem tudhatod előre, hogy mit hoz a jövő, és azért ne kezdj bele más kapcsolatokba, mert nem akarsz később rájönni, hogy többet is kipróbálhattál volna. Majd kapod, amit az élet oszt.

Csak akkor mondhatod el, hogy egész életeden át szeretted azt az illetőt, aki most melletted van, ha már utad végére érsz. És persze az is hülyeség szerintem, amikor sok ember évek után elválik, és csak annyit mond, hogy mennyi időt vesztett. Ha már nem működik a kapcsolat, azonnal meg kell szüntetni, és nem 3 évig még együtt lenni, hogy aztán siránkozzunk, hogy elvesztegettük az időt. Addig a pillanatig pedig szerintem nem idővesztegetés, mert elméletileg élvezted az együtt létet.

Bocs, hogy hosszú voltam

2010. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!