Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a francot csináljak az...

Mi a francot csináljak az állandóan üvöltöző szomszédaimmal?

Figyelt kérdés

Már teljesen kivagyok idegileg, tönkreteszik az életem! Az alattunk lakók állandóan veszekednek, ordítoznak, csapkodják az ajtót, verekednek hol reggel hol délután, éjszaka, hajnalban.. Olyan szinten felhallatszik h az hihetetlen.. Ha ledübögök akkor visszadübög, visszaszól ha leordítok vagy tudomást sem vesznek róla.. Csengetésre nem nyitnak ajtót, ha lent vannak akkor meg teszik a szépet és a jót.. Alattuk nem lakik senki, mellettük pedig idősek akik nem mernek szólni.. Elköltözni így lehetetlen mert senki nem veszi meg a lakást. Már a rendőröket is kihívtam csendben voltak kb. 1-2 hónapig, de most 3 napja újra aktivizálták magukat.. Szóljak a közös képviselőnek? Feljelenteni hiába jelentem fel őket az a 4-5ezer Ft bírság nem hiszem h elrettentő lenne.. Gyomorgörccsel jövök haza minden nap és a kutyám is remeg félelmében mikor elkezdenek ordítozni.. Van egy gyerekük is 5 éves, szegény is szokott kiabálni mikor ezek veszekednek h hagyják abba.. Gondoltam a gyámhatóságra de félek ha elveszik a gyereket csak még jobban eldurvul a helyzet.. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, gyűlölök itt lakni, rettegés az egész életem mióta ezek ezt elkezdték mert egyszerűen nem lehet pihenni tőlük, se semmit csinálni nyugodtan a saját lakásomban.. Már vendégeket se merek hívni.. Mit tegyek??? :(


Köszi a válaszokat


2010. ápr. 16. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy már megtetted, de hívd ki megint rendőröket, főleg, ha este 10 után csinálják! Ha egy kis időre is, de legalább abbahagyják.

Én a gyámhatóságot is kihívnám. Nem kell azt tudni senkinek, hogy te voltál a bejelentő!

Egyébként átérzem a helyzeted. Ahol én lakom, itt is papírvékonyak a falak, hallom ha az eggyel alattam és eggyel arréb lévő romák kiabálnak, ha eggyel felettem és megint csak eggyel odébb sexelnek. Ha a falszomszédom skype-ol, pedig teljesen ellentétes falon van a számítógépe!

Szóval iszonyat, ha tudtam volna, én sem veszem meg ezt a lakást! Ha a szomszéd lehúzza a wc-t, az is olyan, mintha az én lakásomban lenne! :S

2010. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Rendőrség. Minden egyes alkalommal, ha balhéznak, szólsz a rendőröknek. Egy idő után csak megértik. Ha drasztikusabb eszközhöz akarsz fordulni, lazán áztasd le őket. Mondtad, hogy alattuk nincs senki, így mások nem kaphatnak belőle. Megnyitod a csapot, elmész valamerre. Konyhapadlód kicsit vizes le, ők viszont eláznak teljesen.
2010. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, én is gyűlölöm.. De így a lakást nem lehet eladni + hitel van rajta amit ki kéne fizetnünk és így másik lakást se tudnánk venni.. Ezeknek is a WC-jük rossz már hónapok óta és ha lehúzzák úgy búg mint egy fúró.. Elviselhetetlen ez az egész.
2010. ápr. 16. 09:54
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kéne rettegni idióta üvöltöző szomszédoktól :) Minden háznak megvan a maga Házirendje, amit mindenki köteles betartani. Ezt szóvá kell tenni a közös képviselőnek v. gondnoknak, akinek a dolga intézkedni. Kérni kell szerintem, hogy a neved említése nélkül figyelmeztessék őket, nehogy még később bosszút álljanak, ha ilyen primitívek. A Társasházi törvény is tartalmazza az erre vonatkozó jogszabályokat, érdemes utána olvasni (2003. évi CXXXIII. törvény)
2010. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Erre a leáztatásra gondoltam már én is, köszi! :) Lehet megcsinálom :D
2010. ápr. 16. 09:55
 6/22 A kérdező kommentje:
Akkor mindjárt lemegyek a közös képviselőhöz és szólok neki, köszi!
2010. ápr. 16. 09:56
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles lakást is el lehet adni....sok ezren megteszik. Nyilván a vételárból ki kell fizetni a fenn álló tartozást, de valamennyi csak marad, és akkor ugyanígy vehetsz másik lakást hitelből. Érdeklődj a banknál, ha nincs más megoldás.
2010. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el dobolni tanulni. :-)
2010. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ilyen szomszédaink voltak szintén alattunk.Mi is rendőrt,gyámügyest,közös képviselőt stb....mindent bevetettünk -hasztalanul.

Volt szép szó-csúnya szó semmi nem használt.

Egyszer viszont meguntam és a lakókkal összefogtunk-kérvényt írtunk és mindenki aláírta.Mivel önkormányzati lakók voltak kirakták őket egy másik lakásba.4évig tűrtem!! Mielőtt bárki is pálcát törne felettem.De tényleg nem lehetett bírni amit csináltak.Törtek,zúztak,ordítoztak,wc-nem húzták le.Nagyon büdös volt stb....

Szóval a megoldás az:ÖSSZEFOGÁS!!!

Sok sikert és kitartást neked:))))

2010. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne csináld meg a leáztatást, általában mindig az ártatlan szívja meg az ilyesmit, esetünkben Te. Most még teljesen jogos a felháborodásod, a panaszod, a rendőrség-kihívásod, de ha leáztatod őket, esetleg olyan szinten elkezdenek majd visszavágni, ill. akár feljelenteni hogy direkt csináltad stb. Ez a leáztatás a problémádat nem oldja meg, nem fog ettől az üvöltözés abbamaradni, így nekik lesz fegyverük ellened, kártérítést követelhetnek stb. Én mindig kihívnám a rendőrséget, a közös képviselő is jó ötlet, ill. ha üvöltöznek, lemennék és rátenyerelnék a csengőjükre... nem baj ha nem nyitnak ajtót, de biztos kellemes lesz hallgatniuk. Csak szegény gyermeküket sajnálom. És ezek egyébként normálisan szituált dolgozó emberek? Nehéz elképzelni, együtt érzek veled.
2010. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!