Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Hogyan...

Mit kellene tennem? Hogyan felejtessem el velük ezt az eljegyzés témát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Én egy 18 éves lány vagyok, vagy egy barátom, ő 21 éves.


Én az a visszahúzódóbb fajta, segítőkész és kedves ember vagyok, a barátom szintúgy.

4 hónap múlva fogjuk ünnepelni a 3. évfordulónkat.

Nagyon jó a kapcsolatunk, mindent megtudunk beszélni egymással.

Nagyon sokat vagyunk együtt, van hogy hetekig együtt vagyunk (olyan mint egy miniösszeköltözés :D ).

Mindketten rendszeresen dolgozunk, én természetesen még csak diákként.


Van egy bátyám, ő 27 éves, és van egy barátnője, aki 18 éves, mint én.

Nemrégiben eljegyezték egymást.

Ők is mindketten dolgoznak, a lány szintúgy még diákként.

Az ő kapcsolatuk így kívülről nézve sem a legtökéletesebb. Nagyon sokat veszekednek, volt, hogy több hétig nem beszéltek.

A lány vett egy házat, mivel édesapja sajnos elhunyt kiskorában, nemrégiben kapott árvasági segélyt.

Szerintem még nem volnának kész a közös életre, van hogy alig látják egymást, nagyon ritkán is alszanak együtt és már tervezik, hogy összeköltöznek.

Mondjuk engem nem zavar, csak a bátyám legyen boldog! Tudniillik a bátyámmal élünk halunk egymásért! :)



Nos, most jön a java:

Amióta a bátyám eljegyezte a párját, folyamatosan kérdezgetnek (többek között a mamám, anyukám, barátaink) minket, hogy nekünk mikor gratulálhatnak.


Én nem érzem magam teljesen készen erre és a barátom is mondta, hogy ő sincs.

Bár már sokszor beszéltünk az elköteleződésről, mivel egy kapcsolatban kell tudni egymás szándékait (mégha azok rövidtávúak is).

Már kérdezte tőlem, hogy hogyan képzelem el. Mindketten tudjuk egymás igényeit.


De mégsem tervezek ezzel kapcsolatban semmit.

Nekem pont jó így, ahogy van. :)



De elegem van a folytonos faggatolózásokból.

Nyílván a legjobbat akarják nekem-de így?


Én nem érzem magamat még készen rá. Nyílván elképzeltem, de nem ragaszkodom hozzá. Majd eljön annak is az ideje. :D



Szerintetek mit kellene tennem?

Hallgassam őket, vagy inkább ilyenkor hagyjam őket magukra?



Minden egyes válaszolónak előte is nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)


További szép napot mindenkinek! :) <3



2016. júl. 19. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Szerintem ne foglalkozz velük és ráhagyják, ha mégsem, akkor ülj le velük beszélni erről.

Nekem az unokatesóm (akkor 23 éves) a férjével (akkor 25 éves) tavaly nyáron házasodtak össze, azóta lett egy gyerekük, a húgomat (21 éves) a barátja (23 éves) karácsonykor jegyezte el. A családban kérdezgették a nagymamámék, nagybátyámék, hogy mi a párommal (25 éves én pedig 23) mikor jegyezzük el egymást, mikor házasodunk össze, mikor lesz gyerekünk. Én még egyetemre járok, mellette ugyan dolgozom, ha januárban végzek, akkor szeretnénk összeköltözni, de fiatalnak érzem magam egy esetleges házassághoz, gyerekhez. Ezt elmondtam a családban is mikor kérdezték, nehezen akarták megérteni, egy idő után rájuk hagytam a dolgot, majd lassan el is feleltették, már rég nem mondják.

Szerintem először mond el nekik ha kérdezik, hogy boldogok vagyok együtt, de még fiatalok vagytok az eljegyzéshez, majd talán 5-10 év múlva, hisz hova sietni, minden életkornak megvan a maga szépsége. Ha nem nyugszanak le tőle, akkor pedig hagyd rájuk, ha kérdezik mosolyogj vagy mondj annyit, hgy "majd" vagy "már elmondtam" és szerintem egy idő után abbahagyják.

2016. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ignorálni kell őket. Nem tehetsz semmit, ez így fog menni. Később majd azt kérdezgetik hogy miért nincs még baba, miért pont most, miért ilyen korán vagy mire vártok még, bla bla bla. Mindig bele fognak kötni valamibe, szokni kell és nem törődni vele. :D
2016. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem is szoktak ezzel zaklatni. Azt szoktam mondani,hogy eljegyzés után egyből el szeretnénk kezdeni szervezni az esküvőt.Viszont ez még a közeljövőben nem lehetséges, mert nem állunk úgy anyagilag. + még együtt sem élünk. Szóval még korai lenne. Ráérünk később is. Én pl nem szeretnénk 3-4 évig jegyben járni.Számomra az annyira komolytalan. Ha eljegyezzük egymást, akkor 1-2 éven belül szeretnék esküvőt. És a barátom is.

Te is érvelhetsz hasonló módon.Ha tényleg jó a kapcsolatotok és egymásnak vagytok teremtve,akkor úgyis együtt lesztek 3-4 év múlva is, amikor talán már aktuálisabb lesz a kérdés.Most még korai lenne,ráértek.

Nem azt a világot éljük már, amikor mindenki 18 évesen házasodott. Sőt..

2016. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ma nagyon divatos ez, hogy a jellemzően fiatal pár 1-2 év járás és maximum 3 nap együtt "élés" után eljegyzi egymást. Aztán eltelik még 2 év, esküvő sehol, aztán szakítanak. Semmi, de semmi értelme nincs szerintem úgy eljegyezni egymást, hogy az esküvő még láthatáron sincs. 18 és 21 éves fejjel még bőven ráértek ezzel foglalkozni.


Egyébként kíváncsi vagyok mi lesz bátyádékkal, a barátnője életkorából úgy sejtem, hogy az lesz a szitu, amit fentebb vázoltam.

2016. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


De sajnos ellentmondanak nekem azok, akik kérdezgetnek.

Ugye, amikor kérdeztek mi mindig mondtunk, hogy még nem gratulálhatnak, ráérünk.

Ők erre mindig azt mindig azt mondták, hogy látszik rajtunk, hogy készen állunk, gyönyörű pár vagyunk meg ilyenek, és nem lehet őket "levakarni". :(



Mindenkinek tetszett a válasza/tanácsa! :) Rendesek vagytok!

Mindenkinek megfogadom a tanácsát! :)

2016. júl. 19. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha ezt mondják, hogy látszik rajtok, hogy készen álltok erre mond ezt vagy valami ehhez hasonlót: Köszönjük, de sajnos még nincs saját lakásunk, ebből adódóan együtt sem élünk állandóan, egy házasságnak pedig ez az alapfeltétele általában, így ha vesznek nektek egy saját házat/lakást és fenntartják ( mert sajnos te ráadásul csak diákmunkát dolgozol ami annyira ha jól tudom nem fizet jól) plusz belátható időn belül állják az esküvőt is, akkor akár holnap eljegyzitek egymást.

De mint látják gyönyörű pár vagytok, összeilletek úgyhogy ha nem tudják állni a felsoroltakat, akkor ebből adódóan még évek múlva is gyönyörűen meglesztek, tehát nem maradnak le semmiről.


Engem ha nagyon felidegesítenének akkor ezt mondanám, így garantáltan többet nem hozzák fel.

2016. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel a kérdésekkel engem is ki lehet kergetni a világból. Bár érdekes módon tőlem nem szokták megkérdezni, hogy mikor lesz esküvő. Azt viszont rendszeresen, hogy mikor lesz gyerek??


Eleinte kedvesen válaszolgattam, de mikor az egyik rokon a "még nem szeretnénk" válaszomra azt találta mondani, hogy "miért nem? Talán a barátod nem szeretne még gyereket?"

(Irónikus belső gondolat következik: igen, természetesen ő minden jó elrontója, mert én nyílván már otthon a falat kaparom,hogy mikor lehet már trónörökös végre de az a fránya barátom csak nem akar kötélnek állni)

Az ilyen embereknek az miért nem jut eszébe, hogy esetleg én nőként sem vágyom még rá? Komolyan lehidaltam ettől az ostoba visszakérdezéstől. :)


Azóta már olyan is előfordult, hogy teljes nyugalommal megmondtam, hogy "Soha". De a "majd" mellett szoktam mondani 5-6-4 évet, mikor milyen szám jut elsőre eszembe.

Volt, hogy két egymást követő évben is 5 évet mondtam és amikor az egyik rokonnak ez feltűnt, akkor kérdőre vont és akkor mondtam egy még magasabb számot :D

Ha nekik ez jó, akkor kaphatnak ilyen értelmetlen válaszokat :)


Mégis honnan tudhatnám előre, hogy mikor lesz gyerekünk. Lehet, hogy jövőre kitör rajtunk a láz és hipp-hopp jöhet is a picúr. Lehet úgy döntünk, hogy nem vállalunk egyáltalán, vagy csak majd később.


Hogy kicsit válaszoljak is. Igyekezz elengedni a füled mellett ezeket a kérdéseket. Én a saját esetemben azt vettem észre, hogy általában komolyabban nem is érdekli a válasz őket (persze vannak kivételek, mint fentebb látható), csak valami témaindítónak szeretnék ezt bedobni.

Ráadásul még nagyon fiatalok vagytok. Gondolom még nincsenek is igazán meg a feltételek a közös élethez/házassághoz. Nem kell foglalkozni az ilyen kérdésekkel.


26N

2016. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!