Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves kor alatt csak szülői...

18 éves kor alatt csak szülői engedéllyel lehet elköltözni otthonról? Kell, hogy valaki gyámságot vállaljon? Fizetni köteles valamennyit a szülő a gyereknek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy külön engedély erre nem kell, de a szülő megtilthatja a költözést. És a szülői jogai akkor is fennálnak, ha a gyereke nem vele él, hanem mondjuk a szerelmével, vagy barátnőkkel, vagy mit tudom én. Fizetni természetesen nem köteles, úgy, mint gyerektartást. Hiszen mondhatja azt, hogy édes fiam/lányom, ha itthon vagy, eltartalak, de nem tudok neked pénzt adtni.
2008. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én 17 évesen költözte el otthonról,nem tilthatta volna meg senki.....Fizetni senki nem köteles neked ha elmész otthonról.
2008. szept. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóságra menj be ,ha nyomós indokod van,akkor törvényesen elköltözhetsz és ebben az esetben jár neked a gyerektartás-kivéve,ha férjhez mész-meg természetesen a családi pótlék is Egyszerübb a dolog,ha találsz egy nagykorú befogadót,aki rokonod is.Persze meg kell tudni indokolni,miért akarsz elköltözni,a szülői szigor az nem elég!
2008. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!