Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevemre szeretném venni a...

A nevemre szeretném venni a kislányom, a férj nevelőapaként bele tud szólni?

Figyelt kérdés
Férjem nevét kapta a lányom,de nem tőle van,ezt férjem is tudja hisz köztünk 7 éve nem volt semmi.Viszont mikor teherbe estem nagyon örült neki,és imádja a kislányt.Sőt egyszer már próbálkozott ilyen szöveggel,hogy az ő nevén van ha akarja el viszi majd.Na ez betette a kaput,ezért szeretném ha a nevemen lenne.Ő ez ellen tehet valamit?

2016. júl. 23. 13:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
A kislánynak a férjed az apja jogilag, nem tehetsz semmit. Ha akarná, akkor elvihetné, beadhatná váláskor a kérelmet, hogy nála helyezzék el. Vagy épp gyerektartást lenne köteles fizetni neked. Részletkérdés, ki a biológiai apa, a jog házasság alatt született gyerek apjának a férjet tekinti.
2016. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Ez a "nevemen van"-dolog nem ilyen egyszerű.


A férjed számít jogilag az apjának, és ezért minden jog, ami egy szülőt illet, jár neki. Ezt nem vonhatod meg tőle csak úgy. Nem a néven múlik a dolog, ez akkor is így lenne, ha a te nevedet kapta volna, vagy közös, kötőjeles nevet.

2016. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Apasági vélelem megdöntésére irányuló pert indíthatsz, a kiskorú gyermekkel együtt, a gyámhivatal jóváhagyásával.


[link]


Bár szerintem ennek csak akkor lesz értelme, ha válásra kerül a sor.

2016. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Elolvastam a linket.Ha esetleg arra kerülne a sor ezek szerint azzal lehetne támadni,hogy nem volt köztünk semmi mikor megfogant a kislányom.Remélem nem kerül rá azért sor.
2016. júl. 23. 14:50
 5/30 kovpet ***** válasza:
86%

"azzal lehetne támadni"


Gratulálok.


Amúgy nem lehetne, mert ezt nem tudnád bizonyítani. Viszont egy DNS teszt kimutatná, hogy nem tőle van a gyerek. Ezzel azt nyernéd, hogy nem kellene gyerektartást fizetnie válás esetén. Igaz, nem is kapna láthatást.

2016. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A "támadni" szót a linkből idéztem,és ott ezt írták nem a dns tesztet.De köszönöm a választ.
2016. júl. 23. 15:07
 7/30 anonim ***** válasza:
73%
A gyerek is számít, vagy csak saját magad?
2016. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A per során csinálnának DNS-tesztet, ha nincs más, bizonyító erejű adat, nem kell izgulni. Nyilván akkor érdemes bevetni ezt, ha a vélelmezett apa kizárólagos felügyeletet akar egy esetleges gyermekelhelyezési perben.
2016. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Most a férjed az apja vagy csak a nevelőapja?
2016. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Felesleges ilyen hülyeséget kérdezni,hogy a gyerek számít e.Az egész miatta van.7 évig voltam a férjemmel úgy hogy nem feküdtünk le egymással.Nem tudom a kérdező meddig bírta volna,és miért kéne így élnem.Neki pedig megvolt a lehetőség hogy legyen közös,de nem élt vele.
2016. júl. 23. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!