Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek, mit gondolto...

Fiatal felnőttek, mit gondoltok a szüleitek új barátjáról/barátnőjéről?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a szüleim 5 éve elváltak, és most apukámnak van egy barátnője. Találkoztam már vele, nagyon kedves (így első ránézésre), és apukám is nagyon boldognak tűnik vele, és örülök is hogy nincs egyedül. Mégis, valahogy olyan fura nekem hogy most létezik ez a barátnő, és egy kicsit úgy érzem hogy be kell bizonyítanom neki hogy ÉN vagyok fontosabb, és apukám ENGEM szeret jobban. Ez persze így hülyeség, mégis így érzek egy kicsit. Ez normális? Nektek milyen volt amikor hasonló történt? Hogyan lehetne megvátoznom, hogy ne versenyként tekintsek erre a helyzetre?

2016. júl. 27. 00:54
 1/4 Duenna ***** válasza:
75%

"úgy érzem hogy be kell bizonyítanom neki hogy ÉN vagyok fontosabb, és apukám ENGEM szeret jobban."


Akkor most döntsd el, hogy éjjel az ágyban is apukáddal alszol, és közösülsz vele, vagy ezt az intim pillanatot meghagyod a barátnőjének. Te és az apukád barátnője között az a különbség, hogy te a gyermeke vagy, és gyermekként szeret téged apukád, nem mint úgy, mint szexpartnert. Ha nem érzed és nem érted a kettő között a különbséget, akkor csak magadat és az édesapádat teszed tönkre, ha közé és a barátnője közé akarsz állni. Inkább örülj, hogy apukád talált egy megfelelő barátnőt, mert te soha nem léphetsz ennek a barátnőnek a helyébe, nem versenyezhetsz vele, mert nem mehetsz apukáddal az ágyba. Te apukád gyermeke vagy, és soha nem leszel más, csak és kizárólag a gyermeke. És hidd el, hogy egy szülőnek az első és legfontosabb szemefénye, a gyermeke. De nem veheted fel a versenyt egy szexbarátnővel. A kettő teljesen mást képvisel egy ember életében. Ráadásul 20 éves vagy, nem 10 éves kislány, inkább keress magadnak is egy barátot, ne apukád életét tedd tönkre. A válás hidd el, tönkre tette, most szeretne ismét boldog lenni. Ne legyél irigy apukádra, inkább támogasd, hogy boldog legyen, ha szereted apukádat.

2016. júl. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
20 évesen már eljuthatna az agyadig, hogy apukádnak társra van szüksége és szánalams ez a versengősdi. Te a gyereke vagy, a nő meg a párja. Kész. Hagyd őket békén.
2016. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%
az ember néha úgy érzi ,hogy elveszíti azt amit sokáig egyed uralt,de ez nem igaz !! mindenkinek szüksége van egy társra aki a másik fele :) nem ellenségeskedni kell ,hanem megtalálni azt a közös dolgot ,ami közelebb visz egymáshoz benneteket . lehet divat, érdeklődési kör vagy egy közös program vagy egy kis bensőséges titok megbeszélése ... találd meg mi érdekli ,mit szeret és lassan mindhárman közelebb kerültük és lassan összekovácsolódtok .ne az ellenséget keresd benne ,hanem a barátot :)mert évek mennek el úgy ,hogy amikor jó lenne már későn van :(
2016. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Fiatal voltál, mikor váltak a szüleid.

Én is bizonyítani akartam az újnak (aki viszonylag rendes volt és maradhatatott évekig), hogy én fontosabb vagyok neki mint Ő.

Szerintem ez sok emberben lejátszódhat, akinek elválnak a szülei, és kap a szülője egy új párt. Félsz, hogy elveszíted megint, amit kaptál.


Nekünk a mézeshetek másfél évig tartottak, utána kimutatta a foga fehérjét, ami viselhető volt. De én különösen nehezen viselem, ha meg akarnak vezetni, inkább az őszinteség híve vagyok, feleslegesen titkolta a rossz tulajdonságait, stb. Utólag nézve, nem bántam meg, a sok bizonygatást. Neki sem lehet könnyű, de nem tudom elképzelni, mit élhetett át, amíg én szintén "harcoltam", mint Te. Aztán bebizonyosodott a megérzésem, és mondom, nem bántam meg. Szülő csak egy van.

2016. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!