Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem van otthon gyed-en,...

Férjem van otthon gyed-en, ami egyre több feszültséget okoz. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányunk, 3 hónapja cseréltünk. A gondot a háztartás és a főzés jelenti. Elvileg egyetért azzal a férjem, hogy ezt ő csinálja (ahogy én is tettem korábban) de a valóság más. Főzni nem tud, mert nem hagyja a gyerek, félti hogy megégeti. Ha mégis főz, egy romhalmaz a konyha. Mosni sem tud, mert nem tudja szétválogatni a ruhákat.


Nem azt várom nyilván, hogy tipp-topp lakás, vigyázzban álló játékok várjanak haza. Csak mocsok ne legyen.

Munka előtt és után szeretnék velük lenni, nem a háztartással foglalkozni míg ők játszanak.


Mit javasoltok?


Hülye/mocsok a férjem és minek jött gyed-re típusú válaszok nem nagyon érdekelnek. Nincs időgépünk, így inkább először megoldást keresnék, nem bűnbakot. Attól nem vagyok előrébb.


2016. aug. 26. 15:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%

1. A férjeddel beszéljétek meg, hogy miként kell organizálni a háztartást a gyerek mellett, illetve keress neki recepteket (neten), amiket el tud készíteni.


2. A gyereket a fözés idejére tegye járókába, kocsiba, vagy hasonló helyre (ahogy te is szoktad), amíg föz.


3. Az, hogy nem "tudja" a ruhákat szétválogatni, csak kifogás. (Kivéve ha értelemi fogyatékos és egy 3 éves gyerek szintjén áll - de ez valószínütlen.) A szineket látja, és ennyi elég is neki.


4. Egyszer vagy kétszer válogassa akkor szét, amikor már ott vagy, és ha valamit rossz helyre tesz, akkor szólj neki, de ne te csináld.


5. Mondd meg neki, hogy este, munka után már nem ezzel akarsz foglalkozni, szedje össze magát.


6. Ha hazaérkezésedkor a konyha csatatér, akkor monddd meg neki, hoyg te foglalkozol a gyerekkel, hogy ö nyugodtan rendet tudjon rakni.


Szerintem vagy nem igazán akar valamiért háztartást végezni, vagy valamiért fél egyes feladatoktól, vagy kényelmes neki, ha te este, munka után még megcsinálod.

2016. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Ami a mosast illeti, mutasd meg neki hogy kell.


A gyerek haat, egy feleves gyerekre nem ugyanaz vigyazni mint egy masfelevesre, ez teny. Elsot beteszed a racsosagyba es kesz, masfeleves mar maszkal es hamar elunja magat.

Egy jaroka a konyhaba megoldas lehet. Mar ha valoban ez a gond, mert nem lennek biztos benne hogy nem jatssza tul a ferjed... Nem olyan nagy mutatvany fozni valamit.


32F, ket lanyom van, egy 4 es egy 2 eves, sokszor voltam veluk otthon, de voltam veluk asszony nelkul egyhetes idotartamot is mar (elore megbeszelt program ahova o nem tudott jonni mert uj helyen kezdett es meg nem volt szabija)

2016. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
Mikor munka utan hazaersz ulj a kanapera, hozass vele sort, nezd a tevet es szard le a rendetlenseget. Finghatsz is melle.
2016. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%

Miért cseréltetek? Na nem számonkérés, csak lehet jobb volt a régi helyzet, nem?

Egyébként tanítsd meg neki a ruha szortírozást, alap recepteket hogy tudna megfőzni, hogyan tudná finomhangolni a napjait a gyerekkel.

2016. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
38%

klasszikus probléma

Marad a házban a régi rend (magyar népmese)

[link]

2016. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
47%

Muszáj ennyire erőltetni a főzést? Miért nem rendeltek inkább?

A mosás viszont vicces. Mit nem tud szétválogatni? ÉS mi bonyolult 2 gomb lenyomásában, ez még nekem is megy :D

2016. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
20%

Ti tényleg felnőttek vagytok? :)

Úgy állítod be a férjed, mint egy debilt. Mi az, hogy nem tudja szétválogatni a ruhákat? Maximum nem akarja..

Gondolom nem szín vak, ebből kifolyólag csak lusta.

Főzni nem tud a gyerek miatt.. jó kifogás! :) Vesztek neki egy magas oldalú járókát, és kibírja ott is azt a minimális időt. :) Főleg, hogy rengeteg ételnél közbe-közbe kilehet menni megnézni. Vagy úgy teszitek le, hogy szem előtt legyen.

Takarítás is ilyen.. járóka megoldja, és nem hiszem, hogy annyit kéne takarítani egy tiszta lakásban ami lefoglalja egész nap.

Szóval nagyon úgy hangzik, hogy neki nem tetszik ez a helyzet, és unja. Ezért nem csinálja, és keresi a kifogásokat.


Amit neked ajánlok: Legyél belátóbb ha ennyire dolgozni akartál. Magyarázd el neki, hogy kell szétválogatni a ruhákat, a gépet elindítani. Ha meg hazaérsz nem ér véget a napod, igenis segíts be! Elvégre Te vagy a nő, akinek bármi is legyen, vannak otthoni feladatai is. Ott kéne legyen benned az ösztön, hogy mégis Te vagy az aki a háttérben mindent összefog.

Rengeteg Nő van egyedül, dolgozik! S ugyanúgy megcsinál mindent.

2016. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem akarja :-( Ő meg is mondta egyébként, hogy élvezni szeretné ezt a pár hónapot, amivel egyet is értek. Nekem is a legszebb éveim voltak (van egy nagyobb gyerekünk is). De azért volt mit enni...

Recepteket gyűjtök neki, ez jó ötlet.

Mosást már próbáltam, vettünk színfogót is, de így sem csinálja.

A felmosásra/porszívózásra azt mondja hogy már nem kúszik-mászik a gyerek, belefér a lazaság.


A nagyobb gyereknél is beszéltünk róla, hogy eljönne, de akkor még anyagilag rosszul jártunk volna. Most már ez nem volt gond.

2016. aug. 26. 15:54
 9/37 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem megy a gyerek bölcsődébe? Akkor a férjed is mehetne dolgozni a hàzimunkàt pedig felosztjàtok egymás között.
2016. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Igen, a következő két hétre rendeltem mérgemben, de a gyerekeknek nem adnám azt állandóan. Plusz anyagilag sem mindegy.
2016. aug. 26. 15:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!