Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy kivegyenek a kollégiumból?

Figyelt kérdés
A szobatársaim meg úgy általában mindenki nagyon bunkó velem, minden barátom bejárós, én csak szenvedek a koliban. Mihamarabb ki szeretnék költözni, csak 15 km-re lakok a sulitól, simán lehetnék bejárós. "hülye elkényeztetett kiscsaj" jellegű kommenteket nem várok! 15/L
2010. ápr. 23. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le a szüleiddel nyugodtan beszélni, érvelj, hogy ez miért lenne jó, győzd meg őket, mondd el, hogy neked ez így rossz. Ne hisztizz, ne vágj fejükhöz dolgokat, csakis a nyugodt észérvek. Hajrá ;)
2010. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
én megmondtam anyámnak h nem megyek be a suliba ha nem iratnak ki a koliból. beleegyezett.
2010. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mond meg, hogy nem bírod a koleszt!

Ha nem megy így, akkor próbálj meg kompromisszumot kötni velük: ha romlik az eredményed, visszamész a koliba! De ezt vedd komolyan, mert szavadon fognak!!!

Én 60 km-re voltam a gimitől...a kolesz nem jött be, hazacuccoltam, ugyanezzel a feltétellel. Tavaly végeztem, majdnem az egyik legjobb érettségim lett az évfolyamon.

Próbáld meg. Mond el, hogy nem bírod, és bejárós akarsz lenni, de megígéred, hogy a tanulmányi eredményeid nem fognak romlani, sőt, még anyagilag is jobban kijönnek, mert nem kell a rossz minőségű menzakosztért 10-en ezreket kiadni, mert tudsz otthonról vinni kaját és csak a bérletet kell állniuk...stb. én ezzel megfogtam őket.

De a tanulást tényleg ne hanyagold el!!!!

2010. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert! Szurkolok! Szólj, hogy mi lett, mire jutottatok!!

19:01-es

2010. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Miért lettél koleszos ? 15 km-ről gyalog bejárnék :) . Beszélj anyuddal .
2010. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Talán mondd el mi a gondod és csak megértik...
2010. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Este fél 11-kor felhívtam anyát, hogy vagy máris jönnek értem, vagy elindulok haza gyalog(kb 50km), de többet a suliba se megyek akkor. :) Mi 12-en voltunk 1 szobában, mindenki utált mindenkit.
2010. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Fogadjunk nem mondtad ezt így el nekik. Max csak annyit h nem akarsz kolis lenni. Azt kell mondanod, hogy mindenki utál, nagyon rosszul érzed magad és még sírj is nekik. így minden szülő megengedné.
2010. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eleinte utálod őket, viszont az is lehet, hogy nagyon jó baráti kör alakul ki. Miért nem adsz egy esélyt? Vagy már adtál, és nem jött be? Ha így van, akkor tedd, amit a fentiek tanácsoltak. Beszélj velük mindenek előtt békességgel, kedves meggyőzéssel. Gondold meg azt is, hogy talán valami különleges okuk van, hogy a koleszban tartsanak. Kérdezd meg, milyen előnyét látják. Miért tartják jobbnak. Csak okosan, kedvesen.
2010. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Már egy év eltelt. Ha ennyi idő alatt nem változtak meg, ezután se fognak.
2010. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!