Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ilyen a családom...

Mit tegyek ha ilyen a családom? Hogy léphetnék ki?

Figyelt kérdés
Hát hol is kezdjem..apukám nagyon egressziv többször is bántotta anyukám engem is ütött már meg egyszer... ha fiú jön a képbe apám képes megverni mar volt ra példa én nagyon félek tőle... anyám semmit nem tesz mert hogy van egy hugom akinek szuksege van apukamra.... van egy noverem aki ugyszinten nem birja mar es a hugom sem... en 15 eves vagyok es mar kikeszultem pszichologusnal is voltam mert nem birom ezt a sok rosszat apammal kapcsolatba mert nekem van egy baratom es o igy elfogadt titokban mindent es o az aki mellettem van mindig.. anyam az nem foglalkozik velem a szivmutetemnel is elment mert kozbejott valami es otthagyott ami nemis volt fontos kesobb is raert volna... szoval apam aggressziv felek tole anyam nem foglalkozik velem.. nem tudom mit csinajak mar tobbszor is megfordult a fejemben hogy megolom magam vagy csinalok valamit h intezetbe menjek ugyanis ottis jobb lenne... nem tudom mit tegyek.. apukam aztse tudja sokszor hany eves vagyok vagy hanyadikos.....annyiszor almodozok arrol hogy masik csaladba milyen jo lenne..

#Utalom-a-csaladom
2016. okt. 23. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Megszakad a szívem, ha ilyen gyermeki sorsról olvasok.

Anyukád nem anya, abban az értelemben amikor a szeretet is szóba kerül. Valamiért függ az apádtól, soha nem fog a gyerekei mellé állni.

Soha nem fog megoldódni a helyzet ebben a "családban". Esetleg nincs a környezeteben olyan rokon, aki elvállalná a gyámságodat? Nagyszülők?

Tudd, olyan családban élsz, ahol veszélyeztetett gyereknek minősültök a testvéreiddel együtt. Ha bejelented a családvédelemnél, a gyámhatóság soron kívül védelembe vesz titeket. mivel testvérek vagytok, kizárólag egy helyre mehetnétek állami gondozásba.

Ha minden kötél szakad, amíg a nővéred 18 nem lesz, ezt az utat kell járni. Utána a nővéred lehet a gyámotok.

Ha van valami rokon, aki addig besegít, még jobb lenne, hogy nála lakhatnátok.

Támogatással, segéllyel, családi pótlékkal falun simán meg tudnátok élni hármasban, ha a nővéred nagykorú lesz.

Sok helyen a falu önkormányzata támogatja kis parasztházzal a letelepedést. (iskola ne zárjon be, kell a gyerekszám)

Fel a fejjel, nem tart ez a helyzet örökké! A nehezén már túljutottál.

2016. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Óóó nekem is megszakad a szívem.


Szerintem egy elkényeztetett lázadó emo-s vagy. Talán nem tettél mégis vmi olyat ami miatt kaptál apádtól egy fülest?

15 évesen nem a tanulással kéne foglalkoznod a pasizás helyett?


Na tedd le a pink hátlapos ájfónodat oszt kérdezd meg a szüleidet mit kell segíteni otthon.

2016. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elso valaszolonak koszonom! Az a baj hogy a legkisebb hugom az imadja anyukamat nemis bir nekule elaludni es ha bejelentest tennek mindannyiunkat vinnenek el. De en nagyon nagy orommel mennek el de nem tudom hogyan lehetne. Nagyszuleim maghaltak es senkik nincs.

A masodik valaszolonak csak annyit hogy nem kell ide irni semmit foleg ha nem tud semmirol szoval foglalkozzon a maga dolgaval ha mar normalisat nem tud irni.

2016. okt. 23. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerinted a kishúgodnak jó lesz úgy felnőnie, mint nektek?

Én tennék bejelentést. Ha nem is szeretnek titeket a szüleitek igazán, a családi pótlék vagy a falu szája miatt talán összesednék magukat, ha a gyámhatóság figyel rátok.

Nem visznek el azonnal állami gondozásba, minimum kikell vizsgálni az ügyet me az is lehet, hogy a szüleid veszik a lapot és visszafogják magukat.


Kettes! Szerinted az anyja is biztosan olyant tett, ami miatt agresszív apa néha eltángálja, mert az asszony verve jó, ugye? Primitív egy felfogásod van.

2016. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De a kivizsgalasi ido alatt biztos csinalnanak valamit a szuleim mi van ha megvernek?
2016. okt. 23. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mernek megverni, mert tudjak, hogy akkor ugrik (a gyerek meg) a családi pótlék.
2016. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.


Tehát akkor veled CSAK egyetérteni szabad és pártfogókat keresel a kamaszhisztidhez. Azt miért nem írod le, apád miért szokott megverni?

Ez a trendi, h a tinik márkás ruhákba, Iphone-al a kezükbe szídják a szüleiket.

Szerintem is vitesd el magad intézetbe, ott legalább majd megtanulod a magyarok istenit. Csak lakáskulcsot majd ne felejts el vinni magaddal, mert szerintem onnan hamar hazaszöksz.

2016. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mit csináljak...
2016. okt. 26. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
2. Még mindig primitív felfogásod van b..szki ja és hogy te ezt így mondod te vagy elkényeztettve! K.ssoljjbmár ja nem is tudsz egy értelemesen válaszolni....én barátom mar megérte ezt és normális....ki fogod birni remélem velük kérdező
2017. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Jelenleg mi a helyzet? Jobbra fordult a sorsotok a testvéreiddel? Remélem igen...
2018. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!