Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor minek a ballagás...

Ilyenkor minek a ballagás egyébként?

Figyelt kérdés

Bátyám lánya most érettségizne, de megbukik évvégén valamiből, így ugye nem is mehet érettségizni, plusz annyi igazolatlan hiányzása van, hogy ki is rúghatnák, ezzel a hozzáállással, szerintem képes lesz és pótvizsgázni sem fog elmenni, nem hogy aztán érettségizni.


Persze attól a ballagást meg a vastag borítékokat elvárja, sőt. De kérdem én ilyenkor mi a fenének?


2010. ápr. 26. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Ezt sosem értettem! Nálunk is ez volt az osztályban még anno hogy az ünnepelt leginkább akinek nem kellett volna! Én végig jól tanultam majd jól is érettségiztem le(1 négyesem lett többi ötös) Mégis apukám mindig azt mondta hogy lányom lesz majd felhajtás ha az első diplomádat hozod! Hát nem is volt felhajtás csak egy családi ebéd és kész amit egybe kötöttünk a nagyi 80. szülinapjával amin én is több ünnepelni valót láttam!

2010. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

nem csak Te gondolod ezt róla, Kérdező?


szerintem inkább szégyelli magát, nem hinném, hogy elvárja a borítékokat.

2010. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ha meghívnak a ballagási ebédre is, akkor oda tényleg illik vinni pénzt, ha másért nem is, de legalább annak fejébe. De egyébként igazad van.
2010. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem én gondolom, az apja mondta neki, mikor felhívta az osztályfőnök, hogy már megint nem jár iskolába, ki is rúghatnák, és nem fog átmenni sehogy sem, nem tudnak mit kezdeni vele, hogy ilyen hozzáállással ne számítson ballagásra, mert minek és szabályos hisztit csapott, meg követelőzött és már ki is számolta, hogy mire költi a ballagási pénzét. (Nem mondom a fülem ketté állt mikor hallottam, hogy mekkora "bevételre" számít, holott nem is nagy a család, és nem is vagyunk úgy eleresztve. Ehhez képest ő elképzelte, hogy vesz egy kocsit abból, amit begyűjt.)
2010. ápr. 26. 22:11
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Vannak akik szakmunkás vagy az érettségi bizonyítvány után befejezik a sulit és nem mennek tovább..Szóval nekik az nagy buli!
2010. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

furcsa sztori...

az apjának inkább egy vaskos nyaklevest kéne neki adnia, nem vaskos borítékot.

2010. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze, csakhogy ő egy sima szakközepet járt és még az érettségiig sem jut, el mert megbukik évvégén. De azért "ballagtassuk" már el.
2010. ápr. 26. 22:14
 8/21 A kérdező kommentje:

Á, mindig mindent ráhagyott, csak hogy nyugta legyen tőle, szabályos idegbeteg csaj. Anyjától elvált, az le se szarja, az apja meg egyfolytában dolgozik, és nem sokat törődik vele ő meg megszokta, hogy úgy is megkap mindent, mindegy mit csinál, mert kiveszekedi magának és előbb-utóbb ráhagyják, csak hagyja már abba. Hülyén nevelték na.

Nem utálom én őket, de azért elég viccesnek tartom, hogy menjünk el, ünnepelgessünk, gratulálgassunk, meg nyomjuk oda a pénzecskét, közben meg nincs is mit. Persze, ha nem megyünk, mindenki minket utál majd.

2010. ápr. 26. 22:16
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

ezek szerint tényleg egy szerencsétlen idegbeteg csajszi.

kár, hogy így elkú.ja az életét.

de erről nagyban tehetnek a szülei, és ezt ők is jól tudják, talán így próbálják enyhíteni a lelkiismeret-furdalásukat, hogy tömik pénzzel.

ha így van, és tényleg ennyire nem foglalkoznak vele, akkor ha jobban belegondolok, nem is csoda, ha elvárja a lány, hogy legalább pénzt adjanak neki egyfajta fájdalomdíjul, ha már szeretetet, törődést nem kap.

pláne ha eddig is csak pénzt kapott.

2010. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Neked, illetve a családodnak viszont nem kéne pénzt adni neki.

a szüleitől viszont "elvárhatja".

2010. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!