Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen helyzetben vállalnáto...

Ti ilyen helyzetben vállalnátok a külföldi munkát? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetre gondolok, hogy saját családi házunk van, amin nincs hitel. Amíg a férjem itthon dolgozott, addig sem szűkölködtünk, mindig megvolt mindenünk. Tény, hogy előre nem léptünk az utóbbi pár évben, de olyan dolgokról van szó, ami elhanyagolható. Pl. a férjem akar még egy szobát hozzáépíteni a házhoz, de ha nincs meg az a szoba, akkor sem dől össze a világ. Jelenleg egy hálószobánk van, egy nappali, egy viszonylag nagy fürdőszoba, plusz még egy külön wc,elég nagy konyha, kazánház, melléképületek , 1600 m2 telek. Gyereket már régóta tervezünk, de nem akaródzik összejönni.

A lényeg az egészben, hogy eddig dolgozott kint 1 évet, és sikerült is félre tenni belőle, de most elment sokkal messzebbre, és ez nagyon megviselt minket. Ő is sírt indulásnál nem csak én, és azt mondta, hogy úgy érzi már, hogy ez nem nekünk való, és már nem biztos benne, hogy erre feltétlenül szükség van. Néha úgy érzem csak a bizonyítási kényszer hajtja, és a családnak való megfelelés. Nem szeretnék hülye hisztis befolyásolós feleség lenni, aki esetleg meggátolja a terveiben, mert ugye két véglet lehet: Belátja, hogy elfecsérelt idő külön élni, vagy pár év múlva a fejemhez vágja, hogy bezzeg lebeszéltem róla, amikor még megtehette volna, és most nem jut erre se meg arra se.

Ő már az indulás előtt meghátrált volna, csak a német sógora szervezte neki ezt a melót, és nem akarja beégetni. Jó lenne valami köztes út.


2016. okt. 30. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon van munkája,akkor semmiféleképpen nem.
2016. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, ha te egyértelműen mellé állsz, hogy szerinted sem a pénz a legfontosabb, és inkább ne legyen, de mellette akarsz kelni és feküdni minden nap, akkor maradni fog. Lehet, hogy csak egy kis biztatásra vágyik, hogy nem fogod a fejéhez vágni két év múlva, hogy miatta nincs még egy szoba.


Másrészt köztes megoldásnak jó lenne, ha mindketten kimentek külföldre dolgozni, talán a német sógor ebben is tud segíteni. A mosogatáshoz vagy a levélkihordáshoz nem kell nyelvtudás (ami igen, azt meg két hét alatt felcsipegeted, hidd el). Viszont együtt vagytok, naponta találkoztok, és többet tudtok félretenni.



Nekem legalább is valahogy olyan egyértelmű lenne, hogy vagy ketten együtt megyünk külföldre, vagy nem megy senki.

2016. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt nem meséltem el, hogy vannak nálunk örökbefogadott állatok. Kutya is és macska is. Egy ideig számára ez nem volt szempont, de mostanra sikerült meggyőznöm, hogy ez sajnos szempont, mert nem autót vettem bérbe, ezek élőlények, akiket ÖRÖKBE FOGADTUNK!Ő is akarta őket, sőt ő találta ki anno, hogy mentsük meg őket. Ezen kívül a terciánk egy komplett arborétum, de ha itt hagyom dzsungel lesz belőle, ha csak nem a külföldön megkeresett pénzemet nem arra szánom, hogy valaki gondozza az udvart és az állatokat. Erre anyósom mondjuk mindig tudja a megoldást: "El kő'altatnyi, vagy vissza vinnyi a menhelyre"!
2016. okt. 30. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok távkapcsolat van mostanában körülöttem. 80 % válással, de minimum megcsalással végződik sajnos. Én biztos nem lennék a házastársamtól külön országban huzamosabb ideig.
2016. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4# Igen én is ezt látom zömében, és azt, hogy akik könnyen belemennek ebbe, nem is szeretik annyira a párjukat. Sokkal jobban a pénzt. Van aki azt mondja erre, hogy jobban megvan a párjával, mióta kint melózik. Ez nekem nagyon hihetetlen, de ha ez igaz, akkor előtte sem lehetett sehogy vele. Magyarán örül, hogy nincs otthon?
2016. okt. 30. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megvan mindenetek, így teljesen fölösleges világgá menni.
2016. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok ebben a helyzetben , igaz kulfoldon elek tobb mint tiz eve, es mikor kijottem volt otthon egy kapcsolatom, de nem volt olyan komoly, es fiatalok is voltunk, igy inkabb szakitottunk

( bekeben ) mielott kijottem.

Szerintem ha a kapcsolat fontosabb akkor vagy maradjon otthon vagy mindketten menjetek.

2016. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Neked ezek szerint fontosabb a kert és az állatok, mint a férjed? Ezért nem tartasz vele?

Nekem ez elég érdekes.


Én is azt látom, hogy teljesen elhidegülnek azok, akik sok időt töltenek egymástól távol. A skype és a telefon nem tud mindent pótolni.

2016. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mostani mukát végezze el a férjed, ha már elvállalta, de közben/utána beszéljétek meg, hogy mi az, amit feltétlen el akartok érni anyagilag, és ott szabni egy határt - addig megy a párod, attól kezdve meg marad veled.

(Pl azt az egy szobát, amit akar megcsináltatjátok, de még egyet, plusz autót, stb nem ilyen módon szereztek meg)


Az egyik elözönek meg:

"Neked ezek szerint fontosabb a kert és az állatok, mint a férjed? Ezért nem tartasz vele?"


A kérdeznek a közös OTTHONUK a fontos, meg a közösen vállalt FELELÖSÉG, és mivel OTT NINCS munkája, ezért érthetö módon nem hagy mindent tönkremenni egy bizonytalan munka miatt.

2016. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy valakinek szemet fog szúrni, hogy megemlítem az állatokat. Ezt már a párom is belátja, hogy ők nem papír zsebkendők, amiket csak úgy kidobálunk, ha már nincs rá szükség, és nem is olyan egyszerű őket kivinni külföldre, főleg, ha nincs ott sem megalapozva az otthonod. A kert és a ház meg szintén fontos, mert sok évig dolgoztunk rajta mire kialakult, és nem akarjuk, hogy kárba menjen. Sok munka, sok áldozatos idő volt. Higgyétek el, nem könnyű ebben dönteni, mert bizony igen is fontos a szerelmem mellett az is amit ő itt létre hozott. És az állatok is, akiket közösen vállaltunk. Korábban egy 45 m2-es lakásunk volt, és azt mondtam neki, ha most ott lennénk, nem érdekelne, kulcsra zárnám és már itt sem lennék.
2016. okt. 30. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!