Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tőlem kérdezgetik, hogy...

Miért tőlem kérdezgetik, hogy mi van a bátyámmal?

Figyelt kérdés

Akárhányszor átmegyek a nagyszüleimhez, vagy akármelyik rokonommal találkozom, mindig a bátyámról kérdezgetnek. Sőt, a nagyiméknál állandóan a bátyámról van szó. Ha egy kicsit elkezdek mesélni magamról is valamit, már rögtön visszaterelik a témát a tesómra. Pedig a kettőnk közül ő a "zűrösebb" vagy hogy mondjam. Ha valamire nem tudok válaszolni, akkor egyből elkezdenek ENGEM szidni és piszkálni, hogy miért nem tudom, amikor vele élek. De azt nem veszik észre, hogy nekem ez mennyire szarul esik. Meg nem is az, de pl. egyszer megkérdezték, hogy hány egyese van. Mivel nem számolom, nem is engedi, hogy megnézzem az ellenőrzőjét, ezért azt válaszolom, hogy nem tudom. Na és akkor kezdik, hogy ,,ja persze, gondoltam" stb.

Tudom, hogy ők a nagyszüleim, de istenem, ha annyira érdekli őket hívják fel, és kérdezzék meg! A nagymamám "haragudott" rá egy ideig valamiért, de akkor is csak róla tudott beszélni. Most már ott tartok, hogy át se akarok menni, mert csak felidegesítenek.



2016. dec. 3. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha így beszólogatnak vagy mond el neki ezt és/vagy ne menj többet. Én biztos nem mennék többet. Azért elmenni,hogy csak felidegesítsenek szerintem felesleges.
2016. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kérdezhetnek.
2016. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék át.
2016. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a régi osztályfőnököm ilyen. Mindig azokról kérdezget, akik nem mennek el a találkozóra. (De kb. fél óránként rákezdi, hogy "azokról beszéljetek, akik nincsenek itt". Először párszor rászóltunk, hogy mi eljöttünk, és amúgy sem tartjuk a kapcsolatot mindenkivel, de lepergett róla. Én egy ideje már nem járok el a találkozókra.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak ilyen emberek (nem is olyan ritka ez a hozzáállás), és nem nagyon lehet velük mit kezdeni, kár mellre szívni.

Ne járj hozzájuk, max egy-egy alkalommal, ennyi:S

2016. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, sajnos vannak ilyenek.


Én nagyszüleimnél is ez volt, hetek, hónapok után hazajöttem egyetemről, átnéztem, első kérdés hogy öcsém merre van...


Vagy szüleimnél is, hazamegyek, tele élményekkel, aztán ők is öcsém kérdezgetik meg ő mesél hogy ma ez és az volt...holott ő minden nap elmesélhet bármit velem meg havi 1x ha találkoztak.


Vagy van 1-2 haverom, azokkal is ha összeülök, akkor bedobják hogy "na és mi van lakótársaddal, megvan még a csaja?" hát mondom most komolyan lakótársamról akarunk beszélgetni?


Az az igazság, hogy szerintem unalmas ember vagyok, annyira hogy még a saját családom is un engem, úgyhogy az utóbbi években inkább rászoktam arra hogy csak befogom a pofám és elvagyok a saját világomban, cserébe engem sem érdekel senki más magamon kívül.

2016. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos nem vagy unalmas! Az en nagyszuleim szerintem nem azert kerdezgetnek a batyamrol, mert unalmas vagyok, hanem mert eleve okoskodoak, es szeretnek mindenbe beleszolni.
2016. dec. 3. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!