Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan közületek akit...

Van olyan közületek akit kiskorában sokszor megvert az apja?

Figyelt kérdés
... :s nyugodtan írjatok le mindent. Én egyszer még kórházba is kerültem, mert agyrázkódásom lett miatta, és az egész szilveszterem az orvosokkal meg az ápolókkal töltöttem... :s
2010. máj. 1. 17:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szegény :S Hát én nem tudom elképzelni, hogy milyen anya/apa az aki így bánik a saját gyerekével...akkor minek kellett neki?

Bocs, hogy írtam csak ennyit akartam. Amúgy engem nem vertek meg csak ha megérdemeltem, de akkor sem olyan nagyot :D

2010. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerencsére én apámtól két pofont kaptam csak egész életemben, de azt nagyon megérdemeltem. Sajnállak! Anyukádat is veri? Vagy csak nem mer kiállni melletted. Nem tudom hány éves vagy, de miért nem fordulsz a tanárodhoz, esetleg közvetlenül a gyámügyhöz segitségért?
2010. máj. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Jézusom :S szerencsére én csak kisebb fajta veréseket kaptam, 1-1 pofon, pár ütés a fenekemre, stb. El se tudom képzelni milyen rossz lehet egy ilyen verés egy gyereknek :S
2010. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Há én kaptam... el pattant a kezében az ér, akkorákat... de túléltem és itt vagyok:) kitartás neked is!
2010. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor pici voltam bátyámmal vitáztam mindig aztán megunták és engem elküldtek az egyik falhoz a bátyám a másik falhoz és 1 óráig térdeltünk azt elkezdtünk sírni h már fáj a lábunk azt megígértük h többet nem vitázunk!Ennyi volt!:D Most már nem is gondolkoznak azon, hogy megverjenek mert mondtam nekik, hogy 1x üssön meg vmeik megyek azt feljelentem őket! Azt nem is szándékoznak megütni mert jó "kislány" XD vagyok csak lusta vagyok tanulni!:D
2010. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmiert egyes orszagokban, peldaul Kanada, komoly bortonbuntetes jar. Olyanrol is tudok, hogy ugy megverte az apa a kiskoru lanyat, hogy amikor kikuldte a tanito a tablahoz irni, nem tudta megfogni a kretat, annyira remegett a keze. Evekkel kesobb 30 eves koraban meghalt szivbetegsegben, de meg vagyok gyozodve, hogy a gyerekkori veresek vittek a sirba.
2010. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem apam neha nekemjott.. 16 es 19 eves korom kozott volt ez. Emlexem senkihez nem tudtam fordulni, nem mertem, mert feltem ha a suliban szolok akkor gyamugy, azt meg nem akartam. Anyukamat szerettem, nem akartam h mondjuk engem elvigyenek vmi "biztonsagos helyre", anyu meg ott maradjon az agressziv apammal. inkabb maradtam, igy felezodtek a pofonok :S

Rendort szamtalanszor hivtunk de azt mondtak addig nem tesznek semmit amig nem omlik ver, es arra kedves fater mindig ugyelt.. A tavoltartasi torveny akkor sehol se volt meg.. De mar szerencsere elvaltak a szuleim es semmi kontakt :) szoval anyu boldog egy uj normalis ferfival, es most eli fenykorat, en meg boldog vagyok, hogy o boldog. Bocs a hosszu sztoriert, de ugy ereztem le kell irnom.

25/L

2010. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én sokszor kaptam, kb 16 éves koromig (lány vagyok). Amúgy nem volt semmi extrém körülmény a csládunkban, apum közgazdász, nem iszik, semmi ilyesmi, csak ő úgy gondolta, hogy az a helyes nevelési elv, ha jól megveri a gyereket. Biztos ő is így látta otthon. A húgomnak van egy betegsége, amit apumtól örökölt, ő pl. soha nem kapott egyetlenegy pofont sem.

Egyszer, kb 6 éves lehettem, mikor nagymamám adott nekem pénzt. Nem sokat, kb annyit, mint a mai világban egy ezres. Én elmentem a barátnőimmel, és az összesre rágógumit vettem (akkoriban más világ volt, és egy kisvárosban laktunk, már 4-5 éves koruntól kezdődően egész nap az utcán játszottunk, mindenki ezt csinálta). Igazából a mai napig nem értem, hogy miért, de mikor kiderült, hogy elköltöttem a pénzt (amit én kaptam, és ezt már akkor is felfogtam), apám úgy megvert, hogy összepisiltem magam. Megjegyzem, akkor már 5 éve szobatiszta voltam. Emlékeszm, szegény dédi mamám ott sírt, és könyörgött, hogy hagyja már abba.

Most 30 éves vagyok, és érdekes, hogy az évek múlásával egyre jobban "fájnak" nekem ezeke a verések. Látom, hogy apum is megbánta, és megpróbál mindent jóvátenni, de sajnos ez úgy megpecsételte a viszonyunkat, hogy sose lesz már igaz apa-lánya kapcsolatunk. Pl. soha nem megyek oda hozzá, és nem adok neki egy puszit, vagy nem simogatom meg. Nem tudom, hogy ez fog-e változni idővel, de nem én vagyok az oka, hogy így alakult.

A páromnak van két lánya az előző házasságából, az egyik 15 éves. Mindig bújik az apjához, ölelgeti. Nekem sosem volt részem ebben, és nagyon bánt, hogy ez kimaradt az életemből :(

2010. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én komolyabban egyszer kaptam apámtól egy igazi atyai sallert (különösen sz@rul esett, hogy félreértés volt és nem volt igaza), egyszer meg anyámtól egy majdnem ugyanakkorát (nem mentem időre haza, és szét aggódta magát már). Ezeken felül csak sarokban térdelés, szobafogság, zsebpénz megvonás volt. Cserébe ugyanakkor minden napos volt anyám megverése (alkoholmámorban, apám által), amit én 8 éven keresztül néztem. Ez se volt sokkal jobb, mintha engem vertek volna :\


Mennyi idős vagy? Apád iszik? Édesanyáddal is így bánik?

Kitartás!

2010. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18:17-es vagyok, nem tudom, hogy mennyire köszönhető az apámmal való kapcsolatomnak, sokáig nem volt egy normális kapcsolatom sem, mindig idiótákat szúrtam ki, akik lehetőleg 10 évvel idősebbek voltak, mint én. A párom (akivel most lesz közös babánk) 16 évvel idpsebb, mint én, de legalább végre megtaláltam a lelki nyugalmam.
2010. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!