Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reflektálhatnék apám...

Hogy reflektálhatnék apám ízléstelen vicceire?

Figyelt kérdés

Több is van, amit apám hangoztat, viszont az egyik különösen zavar. Ezeket már évek óta heti több alkalommal elmondja, és azt hiszi, hogy vicces.

Amikor anyukámmal beszéljük, hogy pl adott-e reggel enni a kutyának, akkor apám közbeszól, hogy ő úgy látja, hogy "éhen döglik" (ezekkel a szavakkal) a kutya. Ezt ironikusan mondja, mert szerinte felesleges etetni a kutyát, főleg napi több alkalommal.

Ez így hülyén hangzik, de ő egy agresszív ember, aki az állatok kedvességét nem tudja értékelni és szerinte feleslegesen van kutyánk.


Elhallgattatása és unottságom végett valami elmés beszólással szeretném illetni, ami tartalmazza, hogy ő is eszik napi több alkalommal és hogyha elvállaltuk egy kisállat tartását, akkor nem kellene így viselkednie.


2016. dec. 23. 09:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Bizonyára a reagálni igét akartad alkalmazni.
2016. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Egyik, hogy reflektälni ige szerintem teljesen helyön valo.


A masik, hogy sajnos nem nagyon tudsz mit kezdeni vele szerintem, aposom is ilyen, mindenrol hatarozott velemenye van, ha valaki nem ert vele egyet az mar csak hulye lehet es mindenre ironikusan reagal, aki nem ismeri annyira sokszor nem is tudja elsore eldonteni, hogy ez most komoly vagy ironikus volt-e. Szerintem ez rendkivul bunko kommunikacios es viselkedesi mod es szerintem a legtobb ember igy erzi, o viszont ezt teljesen helyen valonak erzi. Mi mar evek ota probalunk valamit kezdeni vele, nem sikerult... Utana meg mindig monjda, hogy milyen baratsagtalan vele mindenki...

2016. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Kisse tulreagalod a dolgokat.


Megsertodhetsz meg duzzoghatsz, meg kisirhatod a szemedet hogy jaaaaaaaj milyen szemet emberek vannak, meg jaaaaaaj szegeny kutyuska, de az igazsag az, hogy a kutyanak nem kell napi tubbszor enni adni mert elhizik.


Az altalad leirtak alapjan az allatot csak te akartad, apad nem, ugyhogy probald mar meg a nevetseges nyavogas helyett elviselni, hogy o kicsit kevesbe orul neki, hogy a lakasban van valami amit o nem akart.

2016. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Miért, kedves 1-es?


"reflektál" szinonimái:

reagál, felel, válaszol, replikáz


[link]

2016. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Szimeon ***** válasza:
14%

Ez legyen a legnagyobb gondod az életben.


Mond: A kutya ugat, a karaván halad.

2016. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Hagyd figyelmen kívül, ha reagálsz rá valamit, annál jobban fogja csinálni, mert végre valaki észrevette amit mondogat, és addig van cirkusz, amíg van közönség.

Csak olaj lenne a tűzre.

2016. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Ez miért baj? Mi is szoktunk viccelődni, hogy az állataink éhen fognak pusztulni, mikor kezdenek kicsit túlságosan is jóltápláltak lenni. Sőt, napi szinten megy a poén, hogy melyik kutyát vagy macskát együk meg. Ettől még imádjuk őket, és sose bántanánk egyiket se.

Amúgy meg ne reagálj az égvilágon semmit, majd csak megunja.

2016. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Én megkérdezném tőle legközelebb, hogy

"Azért irigyled a kutyától, mert te szeretnéd megenni?

Itt van! Tessék, faljál!"

2016. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Én meg azt látom, hogy te vagy egy kicsit hisztis és kényes. Miért lenne valaki attól agresszív, hogy nem kedveli a kutyát? Gondolom elege van abból, hogy neki kell a kutyapiszkot összetakarítani, folyton csak gond van vele, és jobban szeretitek mint őt. Gondolkodj egy kicsit az ő fejével is, aztán megérted, hogy ez nem ízléstelen vicc egyáltalán.
2016. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves első!

Reflektál: megjegyzést tesz valamire

A kérdés abszolút helytálló.


Kedves utolsó!

Valószínűleg nem azért tartja a saját apját agresszívnak, mert nem szereti a kutyájukat. Nem te élsz velük, és nem te hallgatod, és nem te látod, hogy miféle más dolgokat művel.

Úgy valószínűleg könnyű elviselni.


Kedves kérdező!

Egyetértek veled. Én is gyűlölöm, ha akár szóban is, de bántják a háziállatomat, aki egy tünemény, de tényleg. És azzal sem értek egyet, hogy a kutyának napi egyszer kell enni. Nem tudom, hogy ki találta ezt ki, de óriási ostobaság. Ugyanúgy szüksége van energiára és tápanyagra, mint az egyik zseniálisan intelligens kérdezőnek, aki szerint "elhízik". Én nem láttam még napi két, illetve háromszori étkezés után, hogy a kutyából nagytestű sertés válik. Szólj, ha tévedek.


És miért is viselje el a kérdező ezt? Miért mondjátok neki, hogy törődjön bele a rosszba és az igazságtalanságba?

Észrevettétek, hogy mit írt?

"Szerinte FELESLEGES ETETNI A KUTYÁT, FŐLEG NAPI TÖBBSZÖR."

Szövegértelmezésből jeles, de komolyan, mindenkinek.

Ez az ember, akiről a kérdés szól, azt állítja, hogy egy állatnak nem kell ennie.


Másik, ha agresszív, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy nem reagálsz rá sehogy sem. Tudom, hogy nehéz megállni (ilyenben élek), de akkor fogja igazán abbahagyni, ha senki más nem nevet majd rajta, és nem vág gúnyos arcot, mert akkor eléri a célját, ami az, hogy reakciót váltson ki.

Tehát ha semlegességet lát rajtad, akkor rájön, hogy ez nem működik.


Ha azonban mégis szeretnél neki mondani valamit, akkor talán kérdezd meg tőle, miért eszik napi többször, nem akarna vigyázni a vonalaira? Példát vehetne a kutyáról.

2016. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!