Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg aranyékszert...

Valószínűleg aranyékszert (gyűrűt, nyaklácot) fogok kapni a a ballagásomra a rokonoktól. Én viszont nem szeretem az aranyat. Hogy mondjam meg, hogy inkább pénzt kérnék? Bunkóság lenne pénzt kérni? 14/l

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

anyukádnak mondd,és majd ő továbbitja...

(nálam működött,én csak ezüstöt hordok,ugyhogy ballagásra kaptam egy bankszámlát,rajta pénzzel,aki amennyit rám szánt,arra utalta,plussz virág)

2010. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Igen kissé bunkóság pénzt kérni. Egy fokkal nagyobb bunkóság, mint adni, de ez persze a családi szokásoktól függ. Viszont nem bunkóság megmondani, ha bizonyos dolgok nem tetszenek. Más ajándék nem volna jó?
2010. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg a szüleidnek, ők majd megmondják a rokonoknak. általában úgyis megkérdezik mit kéne neked venni a ballagásodra.
2010. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

ez a divat, pénz pénz pénz.... sztem röhelyes...


amúgy mi annó ballagásra kaptunk virágot és ennyi, nm értem, hogy mire ez a nagy ajándékmánia. lassan a gyerekek olyanok mint a kutyák. már azt is ajándékkal kell jutalmazni, hogy iskolába jár...

2010. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Inkább pénzt szeretnék. Nagyon mit nem volna venni, amit meg szeretnék azt nem veszik meg (pl gördeszkát azért nem kapok, mert veszélyes). Viszont apu azt mondta, hogy nem illik megmondani, hogy mit hozzanak és pénzt kérni nagy bunkóság. Mondjuk egyszer kaptam a rokonoktól pénzt, de szerintem csak egyszeri alkalom volt. Meg apu azt mondja, hogy az ékszer legalább szép emlék marad. És nem fogja átadni nekik, hogy pénzt szeretnék (anyum meghalt, szóval csak apura számíthatok).
2010. máj. 5. 20:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam a szülők mondták a rokonoknak,hogy pénzt szeretnék,mert xxxx-re gyüjtök.
2010. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha amúgy hordasz ezüst ékszert,akkor az apukád abban tud segíteni,hogy szól a rokonoknak,hogy aki ékszert szeretne venni neked,az fehéraranyat vegyen,ne sárgát,mert nem szereted.

Szerintem sem illik pénzt kérni,az más,ha maguktól azt adnak.

Amúgy a sárga aranyat én sem szeretem.

2010. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát, ha te magad nem szoktál sűrűbben beszélgetni a rokonokkal, hogy esetleg tőled kérdezzenek rá mit is szeretnél, és apudra sem számíthatsz, hogy továbbítja kérdésnél a kívánságodat, akkor sajna nem tudsz mit tenni.

ebben az esetben ajándék lónak ne nézd a fogát..

2010. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hordok se ezüstöt, se aranyat, se fehéraranyat. Alapjáraton nem vagyok ékszeres. Lehet az lesz, hogy majd mosolygok hozzá, de amint elmennek elteszek valahova a cuccot. Csak végülis akkor fölösleges megvenni. Mindegy.
2010. máj. 5. 23:10
 10/14 anonim ***** válasza:
23:01-es vagyok.Óra?Valami drágább(Swatch,Seiko,Casio stb.)és akkor dobják össze közösen.
2010. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!