Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés vagy új munkahely?

Összeköltözés vagy új munkahely?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyunk együtt, de csak hétvégén tudunk találkozni, mert külön városban élünk. Már mindketten szeretnénk komolyabbra fordítani a kapcsolatunkat, és azt terveztük hogy pár hónapon belül hozzáköltözöm. Így tűnt logikusnak, ő ugyanis Pesten lakik, én vidéken, ott több a munkalehetőség. A mostani munkahelyemen már fel is mondtam, aztán a semmiből kaptam egy nagyon-nagyon szuper munkalehetőséget egyik ismerősöm révén. A mostani fizetésem majdnem kétszeresét ajánlották, és szakmailag is nagyon jó lehetőség lenne. Ráadásul az én szakmámban nem könnyű előrejutni vagy egyáltalán munkát találni.

Most fogalmam sincs mit csináljak. Ha elfogadom a munkát, úgy lenne értelme hogy legalább 2 évet ott töltök, de addig folytatódjon a távkapcsolat? Van ennek így értelme? A barátom azt mondja úgy döntsek, ahogy nekem jobb, ő nem akar befolyásolni. Ti mit tennének a helyemben?


25/N



2017. jan. 29. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Adódik a kérdés: a párod nem tudna hozzád költözni?
2017. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos (vagyis inkább szerencsére), a páromnak nagyon jó munkahelye van Pesten. Még annál is jobban keres, mint amit most nekem ajánlottak. Ő semmiképp se szeretne most váltani.
2017. jan. 29. 18:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Én megprobálnám a melot, lehet, nm is olyan jó, plusz az önáletrajzodban jol mutat. Meg akkor lenne tartalékod, mig pesten nem találsz melot, nem a párod tartana el kezdetben.
2017. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, nem irigyellek, ez elég nehéz. Milyen messze vagytok egymástól? Neki saját lakás vagy albi? Nem lehetne mondjuk félútra költözni és bejárni mindkettőtöknek?
2017. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen messze laktok egymástól?
2017. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha nincs ez is találsz kifogást szerintem. :) Én költöznék.
2017. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lakva ismerszik meg a másik, - mondták az öregek. Főleg igaz ez egy távkapcsolat esetében. Én készséggel elhiszem, hogy szerelmes vagy. Csak éppen nem a srácba, hanem a róla benned kialakított idealizált képbe.

Szóval én biztos, hogy a munkahelyet választanám.

2017. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
120 km-re lakunk egymástól, kb másfél óra autóval. Ettől a lakva ismerszik meg az ember dologtól én is tartok egy kicsit, de eddig tényleg minden szuper közöttünk. Eddigi legjobb kapcsolatom. Másrészt egy ilyen munkára várok évek óta...
2017. jan. 29. 18:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesen vidéken jó munkát találni, a saját szakmádban, jó fizetéssel, ma nagyon nehéz.

Pasid még akármennyi lehet.

Ha másfél éve távkapcsolatban éltek, és csak hétvégente vagytok együtt, és még csak nem is erőlködik, hogy őt válaszd, te pedig már most a meló felé hajlasz... teljesen jól megvagytok ti egymás nélkül.

Ha olyan nagy lenne a szerelem, akkor már régen összeköltöztetek volna, és nem másfél év után tartanátok ott, hogy "pár hónap múlva" tervezel odaköltözni...

Egy ilyen hétvégi kapcsolatért kár lenne feladni egy jó karrierlehetőséget. Ráadásul könnyen lehet, hogy pár hét együttélés után már teljesen elegetek lenne egymásból, mint a kapcsolatok többségében. Akkor pedig költözhetnél vissza a szüleidhez, aztán várhatnád, hogy kapj még egy jó munkalehetőséget.

Arról nem is beszélve, hogy Pesten lakni borzalmas.

2017. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a munkát választanám.
2017. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!