Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy 7 éves kisfiúnak...

Ha egy 7 éves kisfiúnak öngyilkos lett a nővére, hogyan lehet elmondani neki?

Figyelt kérdés
Milyen hatással van a későbbi fejlődésére? Mennyire viseli meg az, ha látja, hogy az édesanyja kikészült?

2017. febr. 17. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Megtörtént?
2017. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Várjátok meg amég 12 13 lesz de mért lett öngyilkos a nővére?
2017. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
hány éves volt a nővér? 8, 15? 29?
2017. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Egy ilyen korban lévő gyerek még nehezen értené meg, talán meg sem érti a dolgot, de nem s nagyon szabad ezzel éveket várni és eltitkolni mert akkor az lehet hogy eddig hazugságban élt ezzel kapcsolatban ami szintén kikészítheti őt. Célszerű ilyen esetben pszichológustól is segítséget kérni, és persze kérdezni fogja hogy miért akart öngyilkos lenni, persze ennél sem célszerű hazudni, meg kell próbálni értelmesen elmagyarázni a miértjét az ő nyelvén. Ez sajnos nagyon nehéz dolog, erről nem egyszerű beszélni.
2017. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne mondjátok meg neki hogy öngyilkos lett, csak hogy meghalt.

Sajnos az én apukám öngyilkos lett, anya azt mondta, hogy szívinfarktusban halt meg, de másfél éve elszólták magukat, és rájöttem. 5 évig hazudtak róla. Jobb lett volna ha nem tudom meg.

Így úgy érzem hogy nem voltam neki elég fontos, hogy miattam maradjon.

Ha meg még nem történt meg, és te vagy a nővér, kérlek ne tedd meg. Mindenkinek fontos vagy, minden problémát meg lehet oldani, bármiért is csinálnád.

15/L

2017. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gyerkőcnek ilyenkor mit kell mondani? El lehet neki mondani, hogy meghalt, ha igen, akkor az öngyilkosság dolgot jobb kihagyni, nem?
2017. febr. 17. 19:54
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

#8, Én is erre gondoltam!

Figyu, 14-18 körüli lány lehetsz, miért akarnál öngyilkos lenni? Bántanak a suliban, szakított veled a barátod? Sz@rd le és kíméld meg a kistesód!!!

2017. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tényleg megtörtént, akkor ne a neten kérdezz random idegeneket, hanem keress egy szakembert. Ilyen traumát nehéz feldolgozni. Nem szabad sokáig halogatni, vagy elfojtani.
2017. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
.
2017. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Te akarod megöngyilkolni magad? Sokkot fog kapni! Főleg ha egy sulis társától tudja meg.
2017. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!