Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/184 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert ez a divat mostanában, mindenkit megbélyegeznek. Ha nem szülsz, az a baj, ha fiatalon az a baj, ha 35 fölött az a baj. Tehát teljesen mindegy mit csinálsz, úgyis lesz aki meg fog bélyegezni érte.

Úgyhogy ha rám hallgatsz, nem foglalkozol senki véleményével. Ez pont egy olyan kérdés, hogy saját magadnak kell eldönteni mit szeretnél, hogyan leszel boldog.

2010. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/184 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell azzal foglalkozni hogy mások mit mondnak?

Élj úgy ahogy neked jó

2010. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/184 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Te magadnak kell eldönteni mit szeretnél tenni, hogyan szeretnél élni... stb. Nem kell megfelelni senkinek csakis saját magadnak, hiszen "vele" vagy a legtöbbet !
2010. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/184 anonim ***** válasza:
73%

évezredes "norma" hogy a nőkből anyák leszenk. még az állatvilágban is. azonban aki másként dönt, annak is szuverén joga igy élni az életét.

csak kihagy egy csodát (vagy többet) az életéből. részemről nincs megbélyegzés, de örülök, hogy bennem ez a fel sem merült és örülök, hogy született két gyönyörű gyerekem.

2010. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/184 anonim ***** válasza:
98%

Én csak azt nem értem, hogy miért kell ezt szinte heti rendszerességgel megkérdezni.


Amúgy a kérdésedre a válasz: Azért ítéli el a társadalom, mert a társadalom tagjainak nagyobb részének van gyereke, vagy legalább is szeretne, és az emberekre jellemző, hogy a másként gondolkodókat elítélik, vagy legalább is valami csudabogárnak tartják.

Az is igaz, hogy az emberek nagy része nem egyéni döntés alapján ilyen, mert benne van a génjeinkben. Más kérdés, hogy ma már nincs szükség arra, hogy mindenkinek gyereke legyen, de a berögzült dolgok nehezen változnak.


Személyes véleményem, hogy tök mindegy, hogy valaki akar-e gyereket vagy sem, nem ez alapján ítélem meg.

Ja, és nekem van gyerekem, aztán tessék, mégsem gondolom úgy, hogy csak a gyerekvállalás adhat értelmet egy nő életének.

2010. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/184 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki egyáltalán nem akar szülni, annyi hogy nem járul hozzá az emberiség fennmaradásához .. az Ő joga.


De öregen senki sem fog állni az ágya mellett aki az utódja... semmit sem hagy hátra....


De az Ő joga akkor is .. csak szomorú ...


A megbélyegzés szánalmas...

2010. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/184 anonim ***** válasza:
65%
Aki ezt előre eldöntötten vállalta, azzal tudhatóan a lehetséges elítélést is vállalta! Tehát tojjik reá...:)
2010. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/184 anonim ***** válasza:
88%

Társadalmunk eleve nehezen tolerál mindenféle másságot. Aki a normákkal szemben úszik, ne kapjon már agyvérzést,mert csúnyán nézett rá a szomszéd. Persze, hogy nagy öröm toleráns véleménnyel találkozni, de ha kiborulsz attól,hogy mit mondanak mások, vagy megtörsz, vagy minimum nehéz életed lesz. Ezer oka lehet a megszólásnak: megszokás, értetlenség, és legfőképp az, hogy nem fogják fel,. hogy mindenkinek más a jó. Én pl.nagyon örülök, hogy előző örömét leli a gyerekeiben, nem fintorgok utálatosan, ha valaki ilyesmivel kapcsolatban lelkendezik, sőt amikor a barátnőm a kezembe nyomta a kislányát, a kezdeti kölcsönös idegenkedést követően egész jól kijöttünk arra a kis időre :D - de saját akkor se kell még, és én is elvárom, hogy ezt tiszteletben tartsák, és ne akarjanak "megtéríteni"

egy halmozottan "más" :D válaszadó (29/N, kedvesem több évvel fiatalabb nálam, gyerekem nincs, ráadásul a külsöm sem szokványos :P )

2010. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/184 anonim ***** válasza:
84%
Az hogy én szültem gyrekeket nem biztosíték arra hogy ha öreg leszek és beteg akkor lesz aki ápol, és eltart, és....
2010. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/184 anonim ***** válasza:
85%
jav. külsőm
2010. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!