Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csaladom nem fogadja el a...

A csaladom nem fogadja el a ferjemet csupan azert, mert kulfoldi. Minden kapcsolatot szandekosan megszakitottak velem. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

4,5 eve vagyok hazas. A ferjem amerikai es az eskuvo utan az USA-ba koltoztem ki vele. A szuleimmel evek ota nem tudtam beszelni. Nem kivancsiak ram, miota ferjhez mentem. Utaljak a ferjemet az orszaga miatt, igy arulonak, senkihazinak neveztek engem is, amiert hozzamentem. Ugy erzik, olyan "bunt" kovettem el, amiert nem jar bocsanat. Azt gondoljak, hogy egykekent messze kulfoldre koltoztem a "mocsok orszagaba", igy a ferjem "elrabolta" a lanyukat. Tiltottak tole mindig is, pedig nem vettek az erot, hogy akar csak felszinesen megismerjek es felfedezzek azt a sok jot, ami benne van. Az is zavarja oket, hogy nem tudnak vele kommunikalni, bar soha meg sem probaltak vele beszelni. Tobb modon probaltam mar felvenni a kapcsolatot a csaladommal, de mindig az lett a vege, hogy csak letettek a telefont. Par hete pedig mar nem is tudom oket hivni. Gyanitom, hogy a szamukat megvaltoztattak. Egyszer szemelyesen is visszamentem Magyarorszagra hozzajuk, de nem engedtek be. Mit tehetnek? Sosem volt ezelott rossz a kapcsolatunk. Edesapam bizonyos ertelemben eleg szelsoseges elveket vall, marmint nem naci meg ilyenek, de tulteng benne a nacionalizmus. Nem tudja elfogadni a dontesemet, nem akarnak latni minket. En nem tudok ugy elni, hogy a szuleim ok nelkul neheztelnek egy ilyen dologert. Egyre nehezebben tudom ezt elviselni. Akik felneveltek, akik mellett felnottem, ilyen erdektelenne valtak irantam...borzaszto erzes. A ferjemmel semmi problema sincs, nagyon rendes, szoval nem ertem, hogy mi a bajuk...nem tudnak a boldogsagunknak orulni. :( Mit tehetnek?


24/N


2010. máj. 11. 21:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
most tőlünk kérded, miért ilyenek a szüleid? te ismered őket a te szüleid. valószínűleg ilyen hülye életfelfogásuk van. már bocsánat. ha ők téged ezért lenéznek, illetve nem tartják a kapcsolatot veled és ráadásul még az unokájuk sem érdekli őket nem igen tudsz mit csinálni...szeretetet nem lehet kierőszakolni. de mondjuk azt is kétlem hogy ezek az emberek valaha is szerettek téged.
2010. máj. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszt. :((
2010. máj. 12. 00:47
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:11


Hát megérdemled, ha a hülyeséged miatt elveszted a legjobb barátod!!!

Mégis mit vártok ma Mo.-tól?? Ne várjatok semmit!!! hihetetlen.


Neked, Kedves Kérdező, kitartást. Sajnálom, hogy ilyen nézeteket vall a családod, de talán jobb is, ha nem látja az unokájuk.

Tudod meg sem érdemlik, hogy keresd őket!

2010. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom,hogy megromlott a kapcsolatod a szüleiddel. Mindent megpróbáltál,kerested őket. Ha nem veszik a fáradtságot,hogy jobban megismerjék a férjed akkor hagyni kell a fenébe az egészet. Ráadásul ott az unokájuk is... Érdekes fölfogása van a szüleidnek. :( Ez miatt ne szomorkodj! Tudom könnyű mondani,de eljöhet ám az az idő,amikor majd a szüleid segítségre szorulnak és eszükbe jut,hogy kár volt veletek megszakítani a kapcsolatot. Tényleg sajnálom. Egyébként a párod szülei elfogadtak,nekik nem volt kifogásuk ellened? Furcsa dolog ez. Kitartást neked és minden jót!

21/L

2010. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A ferjem szulei 200%-ig elfogadtak, mivel normalis emberek es a normalis emberek ertekelik, ha valaki jo hozzajuk meg boldogga teszi a gyerekuket. Nem tudom, hogy miert ilyenek a szuleim, mert sosem adtam ra okot. Mindig kituno tanulo voltam, jol viselkedtem. Abszolut nem voltak ilyenek abban az idoben. Csak ettol ragtak be. Nem is tudok olyanrol, aki meg ilyen helyzetben lenne. Egy embert ismerek, de neki a ferje Szaud-Arabiabol valo, ami azert tenyleg mas kultura, ami az egesz eletre kihat, de igy, ertetlenul allok ezelott, de beszelni sem tudok veluk, hogy elmagyarazzam a dolgokat.
2010. máj. 12. 13:29
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen talán még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ezt megértsd, azért gondolom ezt, mert abból indulsz ki, hogy jó tanuló voltál és rendesen viselkedtél amíg otthon laktál és most meg mégis kitagadtak... igen, amíg a szüleid elképzeléseihez igazodtál, nem volt gond, de náluk ez nem volt tervben, hogy te ilyen messzire menj férjhez.

Sok megoldanivaló feladatot kaptál ezzel, úgy érzem.

Indulj ki abból, hogy igen, a szüleink is emberek, árthatnak nekünk a "csak neked akarok jót" zászlója alatt azzal, hogy nem hajlandóak elfogadni minket sem a döntéseinket, olyannak amilyenek. Ők egy regényhőst álmodtak, a valóságban meg mi mi vagyunk és nem tudunk a regényhősük lenni. A te szüleid úgy látszik ezt nem tudják elfogadni, olyannyira, hogy képesek voltak kitagadni. Emlékezz, be sem engedtek, amikor meglátogattad őket.

Ugyanakkor mi is álmodunk egy történetet az igazságos, mindig megbocsátó, erős, okos, rettenthetetlen és főként örökké szerető szülőkről. Nekünk meg ezt kell elfogadni, hogy esendőek és sokszor gyarlóak a szüleink, és durcásak meg haragtartóak, ha nem úgy ugrálunk, ahogy ők fütyülnek.


A gyermeki bűntudat, az, hogy biztos mi csináltunk valamit rosszul, az nem engedi meg, hogy kimondjuk: a szüleink hatalmasat vétettek ellenünk, kitagadtak, mélységesen elítélem őket ezért így hát nekem sincsen ilyen emberekre szükségem, megengedem magamnak, hogy ne furdaljon tovább a lelkiismeret.

Kaptál egy esélyt, hogy legyen egy új családod, hogy megismerd, milyen elfogadásban élni (mert ezt írtad a férjed családjáról). Ne fájlald, amin úgysem változtathatsz, ne hordozd magaddal a keserűséget akkor, amikor 100%-ig boldog lehetnél, már csak a gyereked miatt sem, aki megérzi rajtad, hogy valami nem oké.

2010. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de nincsen valaki akivel úgymond "üzenhetnél" nekik,pl.testvér? Mert ez így tényleg durva. :( Legalább valami apró jelét mutatnának,hogy érdekli őket a mostani életed. De mint előttem írták,most a férjeddel és a kicsivel tőrödj,hisz ők a családod.
2010. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid bűne miatt nem kell neked lelkiismeretfurdalást érezni.

Minden bizonnyal hatalmas fájdalmat okoztál nekik azzal, hogy ilyen messze mentél férjhez. De elvárták volna, hogy ne foglalkozz azzal az emberrel, akivel boldogan, sikeresen kötötted össze az életed? Akartak volna a maguk fájdalma miatt inkább boldogtalannak látni? Ez szülői önzés, amit az ember magának mint szülő nem engedhet meg.

Nehéz lehet meglátni, hogy a szüleid igazából önzők. De sorry, ez van, fogadd el és szeresd őket így. Tartsd tiszteletben a döntésüket, hogy ők most így tudják ezt az egészet elviselni. Talán így akarnak büntetni a "hazaárulásért" vagy az "engedetlenségért". Ehhez viszont nincs joguk, így nyugodtan napirendre térhetsz a dolog felett. Ne zavarjon, ha lehet. Őket sem zavarja, hogy ezzel megkeserítik a boldogságodat.

2010. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de az a véleményem, hogy szüleid helytelenül viselkednek. Azt elfogadom, hogy hirtelen begurulnak, igy ugy döntenek hogy megszakitják a kapcsolatot veled is, de hát azért idővel már enyhülniük kellene, hisz ott az unoka, aki a nagyszülőket általában megenyhiti, akit imádni kellene. Felnőtt, érett fejjel nem tudom megérteni őket, és elitélem. Inkább segitségedre kellene lenni nekik. Próbálj beletörődni, hisz Te ennyi próbálkozás után, már ugy gondolom nem tudsz it csinálni.
2010. jún. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Nagyon sajnálom a helyzetet. De gondolj abba bele, hogy mit tettek. Komolyan, ha egy ilyen balfék dolog miatt, amivel tényleg nem ártottál senkinek, kitagadtak, nem állnak veled szóba, akkor nem is várhatsz tőlük semmit, megkockáztatom hogy sose szerettek téged, mert lehet hogy képtelenek szeretni. Sajnos ez van. Az én apukám is nagyon nacionalista, de sose volt baja a külföldiekkel, sokat is dolgozott külföldön. valóban Amerkia politikája sokszempontból megkérdőjelezhető, de az emberek, én is ismerek sok amerikait, jártam is egy fiúval, nagyon rendesek általában. Legalábbis nyilván az intelligensebb réteg. Egy embert nem az állam alapján kell megítélni, ahol él. Persze, befolyásolja, valamennyire, de attól még egyedi darab :) Ha ezt a szüleid nem látják, az rettentően korlátolt dolog. Arról nem is beszélve, hogy a te boldogságod nem érdekli őket. Állítólag a szülők minden körülmények között a gyerekük boldogságát szeretnék elérni. Hát ezek szerint ez nem igaz. Tudod, ha egy börtöntölteléket választottál volna, akkor értem hogy bajuk van, de akkor is az lenne a maximum ameddig el szabadna menniük, hogy a pasit nem akarják látni, de veled tartják a kapcsolatot.


Szóval gondolj arra, hogy ez kizárólag az ő hibájuk, hogy ilyen korlátoltak, te nem tehetsz róla, és az embereket nem lehet megmenteni a saját hülyeségüktől. Gondolj arra, hogy ha nem szeretnek téged eléggé ahhoz, hogy ezt elfogadják, és képesek szóba se állni veled, akkor tényleg nem éri egy percet is foglalkozni velük. Próbálj meg nem gondolni rájuk.

Egyébként azt hiszem, hogy ha netán el is válnátok a férjeddel később, akkor is a szülei jóban maradnának veled, szóval nem maradnál rokonok nélkül. Úgyhogy ha innen nézzük, nincs is szükséged a saját szüleidre. Ne gondolj rájuk, ne engedd hogy szomorúságot okozzanak neked. Az ő hibájuk, hát pukkadjanak meg. Komolyan.

2010. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!