Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a férjem apukájának van egy másik gyereke. Nem tartották a kapcsolatot, csak a gyerektartást fizette. Na most a problémám az, hogy eddig abban a hitben voltunk, hogy miénk lesz a ház( a férjem még mindig azt hiszi), felújítottuk, mindent megcsináltattunk rajt stb. De most ez így mindent megváltoztat és az a legnagyobb baj, hogy a férjem nem is tudja ezt, após meg nem írt végrendeletet, így fele ház a másik gyereké lenne. Én viszont nem akarok ezért szólni neki, mert ez milyen dolog, azt hinné, hogy nekem csak a ház kell. A páromnak sem merem elmondani mert egész eddig nem tudta és biztos meg van az oka. Valamit tennem kéne, mert nem lenne jó, ha egy idegen elvenné fele házat, amit mi megcsináltunk, ráköltöttük a pénzünket, de fogalmam sincs hogy mi legyen.
2017. máj. 29. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is honnan derült ki ilyen, föleg, hogy te tudsz róla, a férjed meg - aki érintett lenne ebben - nem. De neki mindenképpen el kell mondani, ha tényleg igaz.


Másodszor a felújításokról valószínüleg (remélhetöleg) van számlátok - ezzel ugyanis bizonyítani tudnátok, hopgy milyen arányban növeltétek a ház értékét.


Harmadszor a férjed beszéljen az apjával, hogy rendezze a helyzetet, mert megoldható, hogy a házból ne örököljön részt a másik gyerek.

2017. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet, hogy te tudod és a férjed nem?

Én biztosan elmondanám a férjemnek, mert ez nem olyan dolog, amit el tudnék hallgatni. Nem is ház miatt, meg a pénz miatt. Egyszerűen csak számomra nagyon fura lenne, hogy én tudok valami ilyen fontosat és nem mondom el. Fordított helyzetben én is azt szeretném, hogy a férjem ne titkolózzon előttem.

Aztán a férjed beszélhet az apjával, hogy mik a tervei, mint szeretne.

Egyébként a végrendelet nem segít, azzal sem lehet kizárni senkit sem a köteles részből. Még életében viszont a férjedre írathatja a házat az apja.

2017. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is, MONDD EL NEKI, HOGY MI VAN!

Szerinted mit szólna, hogyha az apja halálával a másik emberé lenne a ház fele, és kiderülne, hogy te tudtál róla?

Nem fogja azt hinni, hogy csak a ház kell neked. Családi ügyekben sincsen jópofizás pénzügyekben, nem fogja a másik ember neked ajándékozni az ő részét, csak azért, mert sose lakott ott és semmi köze a házhoz. Az ember minden kis részért tartja a markát.

Mindenféleképpen őrizzétek meg mindegyik számlát, blokkot, mindent ami bizonyítja, hogy mennyit költöttetek a felújításra.

Apóssal pedig beszéljetek, MINDKETTEN, és mondjátok meg neki, hogy ennyit kiadtatok a házra, próbáljátok meg rávenni, hogy írjon végrendeletet.

Esetleg felkereshetnétek a másik fickót is, hogy mi a helyzet, illetve megemlíthetitek neki is, hogy mennyit költöttetek a házra, és ha még mindig igényt tart a ház másik felére, akkor fizesse ki a felét a felújításnak.

2017. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

A férj tud a gyerekről, hiszen fizette a gyerektartást....

A férj azt nem tudja, hogy lesz az öröklés.

2017. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Apósom bátyja szólta el magát, tőlem kérdezte hogy az após beszélt e mostanában a lányával, mondom mi van?? És akkor már elmondta, de arra figyelmeztetett, hogy a férjem biztosan nem tudja, meg régebben is titokban tartották, de most ez mindegy, a lényeg, hogy ezt megtudtam.


Nem igazán vagyok tisztában ezekkel a jogi dolgokkal,de hálaisten mindenféle papírt elrakok, úgyhogy biztosan megvannak a számlák.


Nekem is fura ez a helyzet és rohadtul zavar, de ha elmondanám, akkor tuti, hogy nagy családi vitát indítanék, meg még szegény öreget( após bátyját) is tök leszúrnák, hogy miért mondta el. Bár úgy is meg kell lépnem ezt. :(


Értem és köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 29. 11:35
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

#2-es, ez nem igaz!

Ha a végrendeletben megírja, hogy a házat és a telket csak és kizárólag őrájuk hagyja, akkor a másik hiába áll sorba érte.

Ha nem ír végrendeletet, akkor a törvényes örökösök öröklik egyenlő arányban elosztva, de ha ír, akkor az a mérvadó.

2017. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha a családban többen is tudják, akkor lehet, hogy ez a férjed számára sem titok.
2017. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ja, inkább akkor legyen nagy családi hepehupaj, amikor már meghalt az apósod, és a temetés mellé még végignéznél egy családi perpatvart.

Jó önző vagy, hogy saját magadat nézed, mintsem a közös érdekeiteket a férjeddel és a családjával, hogy még az öreg életében el legyen rendezve a dolog.

Nem kívánnék magamnak ilyen családtagot..

2017. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem így mondta el, hogy biztos nem tudja. Elvileg csak anyós, após meg a bátyja tudja. Szegény már közel a 80-hoz de csak tudja mit beszél.
2017. máj. 29. 11:41
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem magamat akartam kímélni, mert nem velem veszekednének.
2017. máj. 29. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!