Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édes testvérek kaphatják...

Édes testvérek kaphatják ugyanazt az utónevet?

Figyelt kérdés
Például, ha két fiútestvér van, kaphatja mindkettő a Tibor utónevet? Anyakönyvezik így?

2017. júl. 15. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik előnévnek, a másik második névnek kaphatja.
2017. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Aha. Ilyenkor a "kussolj már Tibike" egyből két embernek szól. Ragyogó ötlet.
2017. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2017. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Akkor kaphatja, ha emellett még legalább az egyiknek van második keresztneve is, egyébként nem.
2017. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A tiltás, illetve feltétel, saját kitaláció, vagy jogszabályban szerepel? Gondolom, együtt a kétféle, nem.
2017. júl. 15. 20:09
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Édestestvérek nem. De a Tiborc név is anyakönyvezhető. Az egyiket Tibinek, a másikat Borinak vagy Borcinak becézhetnétek. :D :D
2017. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy tudom igen, mivel a születési dátum úgyis különbözik.

Viszont kíváncsiságból felhívtunk a kollégákkal az anyakönyvi hivatalt (áramszünet volt így bőven volt időnk ilyenekre), hogy ikrek kaphatják-e ugyanazt a nevet és erre nem tudott válaszolni a hölgy aki amúgy nagyon segítőkész volt, szóval szerintem nincs írásban lefektetve ez.

2017. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
A jogszabály szerint egy szülöpárnak nem lehet két azonos nevü gyereke
2017. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit kutakodtam a jogszabályok között és ilyen kikötést sehol nem találtam.

Aki azt írta nem lehet linkelne egy jogszabályt?


Ezt az egy kikötést találtam csak.

-Az utónév legfeljebb két tagból állhat. A szülő által meghatározott sorrendben azt a legfeljebb két, a Magyar Utónévkönyvbe felvett nevet lehet anyakönyveztetni, mely megfelel a gyermek nemének.


- A gyermek - szüleinek megállapodása szerint - apjának vagy anyjának családi nevét viseli. A házasságban élõ szülõk valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének csak azonos családi neve lehet. Közös házassági nevet viselõ házastársak gyermeke csak a szülõk közös házassági nevét viselheti. A saját nevüket viselõ szülõk megállapodása alapján a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti. A gyermek családi neve legfeljebb kéttagú lehet.

2017. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

2010. évi I. törvény az anyakönyvi eljárásról 44. § (5):

"Az ugyanattól az anyától származó, ugyanazon a napon született gyermekek nem viselhetnek megegyező utónevet."


Vagyis, ha van pl. tíz azonos nemű, nem azonos időpontban született gyermeked, mindnek lehet azonos utóneve!


Jó mi?! :-)

2017. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!