Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom és sógornőm közti...

Párom és sógornőm közti kapcsolatot rendezni tudom valaha?

Figyelt kérdés

Párommal egyidősek vagyunk, 28 évesek. 4,5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. A bátyám előttem 1 évvel jött össze a párjával.

A párom és a bátyám párja között úgy érzem kibékíthetetlen az ellentét. Nem sokszor találkoztak egymással, és az egyik alkalom után a párom zokogva kérte, hogy ne kelljen megismételnie többé a találkozást. Azt mondta, amikor kettesben vannak, a sógornőm kétértelmű megjegyzéseket tesz neki és csúnyán néz rá mondjuk fintorog vagy forgatja a szemét, ahogy ő mondja pofákat vág.

Páromról tudni kell, hogy nagyon rendes nő, sose volt féltékeny senkire, tudja, hogy vannak csaj barátaim is, soha, egyik miatt sem volt balhé. Problémája sem volt senkivel. Mindig őszinte hozzám, de én nem tudom, kinek higyjek.

Sose láttam hogy a sógornőm így néz rá vagy beszól neki, de ő azzal magyarázza ,hogy direkt úgy csinálja, hogy más ne vegye észre. Ezt elég meredeknek tartom. Én sem kedvelem túlzottan a lányt, de a bátyám őt választotta, el kell fogadni.

Párom 3,5 éve nem hajlandó meglátogatni velem a szüleimet ha ott vannak a testvéremék. A szüleim mindig kedvelték őt de most már nem értik a viselkedését és neheztelnek rá hogy kerüli a bátyámékat. Azt veti a párom a szememre, hogy nem védtem meg, nem álltam ki mellette.

Mit tehetnék? Álljak ki a bátyám elé és mondjam hogy a párja pofákat vág a barátnőmre? Vagy kiröhögnének vagy a testvérem szóba sem állna velem többé, hogy a barátnőjéről ilyeneket mondok. Családi balhé lenne belőle, választanom kéne a párom és a család között.

Mit tegyek? Hogy oldjam meg a helyzetet?

Még annyit, hogy másfél éve meg akarom kérni a párom kezét, de ilyen helyzetben hogyan? Nem engedné, hogy a bátyám párja eljöjjön az esküvőnkre.

Úgy érzem kettészakítanak. Tud valaki tanácsot adni?



2017. júl. 31. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
14%
Beszélj a sógornőddel szerintem erről.
2017. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
36%

A két nönek kell egymással megegyezni. A párodnak ki kell állnia magáért és helyretenni a bátyád barátnöjét - ez ugyanis nema te dolgod.

Egy felnött nö ne várja el, hogy a párja oldja meg helyette a konfliktusokat, föleg, hogy a másik csak akkor kötözködik vele, amikor kettesben vannak. Nem tudom, hogy képzelte, te odamégy leszidni öt?


A barátnöd vagy nagyon fiatal, vagy nagyon önállótlan, de mindenképpen neki kell érettebbnek lennie.


Az meg végképp nem opció, hoyg a bátyád párját kirekeszti az esküvötökböl - ebböl nekem az jön le, hoyg inkább ö az összeférhetetlen.

2017. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a parodnak kene vegre felnott modjara viselkednie, ha a sogorno lathatolag nem tart itt agyilag. Valaki csunyan nez ra, es utana zokogva ignoral minden csaladi erintkezest? Ne vicceljunk mar. 28 eves felnott norol van szo.
2017. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
90%
Van egy hasonló ismerősöm. Tudom hogy nem bír, nem akar velem lenni (nem is akarok, de sajnos vannak olyan helyzetek, hogy vele kell lennem/beszélnem), szintén pofákat vág, de az érzés kölcsönös. Rajta is látom, ha már hozzászólok, hogy forgatja a szemét, és utána rögtön mosolyog mint ha semmit nem láttam volna. Sógornőd mit mond róla pontosan? Ebből megítélve egy büdös nagy paraszt. Nem tudtok úgy ellenni velük, hogy ne legyenek kettesben? Barátnőd nem tudja a füle mellett elengedni?
2017. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

1-es: Nem tudnék neki mit mondani, egy marhának érezném magam, ha megkérném, hogy légyszi ne piszkáld a barátnőmet. Ráadásul egyből szaladna a bátyámhoz, aki mindig kissé hirtelen haragú volt: nagy balhé lenne belőle.


2-es: Nem is szeretnék beleavatkozni. Én le tudnám nyelni ezt a békát de ő nem hajlandó. Nagyon mélyről küzdötte fel magát, a családja sosem támogatta, erős és határozott nő lett belőle. Leszámítva ezt az esetet, mindenkivel megtalálja a közös hangot.

Nem hagynám, hogy ne jöhessen el a sógornőm az esküvőre, ezért nem volt még eljegyzés.

2017. júl. 31. 15:36
 6/90 anonim ***** válasza:
94%

Próbáljátok felvenni a sértő megjegyzéseket, azzal már oda lehet állni a család elé, ha tényleg bántóak.

Ha igaz, amit a barátnőd állít, állj ki mellette, ne várd el, hogy egyedül szegüljön szembe a családoddal. Hogy is adnának hitelt a szavának, ha te sem állsz mellé?

2017. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
58%
Nem szoktam ilyet irni, de muszaj, ez rohej. Egy felnott no zokog a parjanak egy mas no miatt? Kerdezo, nem szoktam ilyet irni, de muszaj, ez rohej. MOndd parodnak, ha meg egyszer csinalja, vagja pofon. Mikor tobbiek kerdezik, miert volt ez, megmondja mindenki elott, miert kapott a csaj. Igy majd csak kitudodik ki hazudik. Tudom, a csalad, de ha batyad ezzel a novel marad, igy-ugyis egy nap valasztanod kell a baratnod vagy a csalad kozott.
2017. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, jó mások nézőpontját is megismerni!


3-as: Tényleg az első és eddig egyetlen ilyen eset volt. Ritkán látom sírni, nagy bajnak kell ahhoz történnie, hogy ő sírjon.


4-es: A sógornőm mindig kedvesen beszél róla, hiányolja, kéri, hogy jöjjön velem ő is ha megyek haza.


6-os: Van abban valami, amit mondasz, de sajnos nem hajlandó velem jönni, így felvenni se tudja. :/


7-es: Számomra is meglepő volt, és először azt hittem, egy rossz vicc. A barátnőm erre azt szokta mondani, hogy ő is úgy érzi hogy a család meg fogja egyszer kérdezni tőlem, hogy ők vagy a párom. Én is ettől félek. Ő nem kérné, hogy válasszak, egyetlen kikötése van, hogy ne kelljen találkozniuk a sógornőmmel. Továbbá sérelmezi, hogy az természetes, hogy ők együtt maradnak, és csak mi szakíthatunk.

2017. júl. 31. 15:45
 9/90 anonim ***** válasza:
76%
"....egyik alkalom után a párom zokogva kérte, hogy ne kelljen megismételnie többé a találkozást. Azt mondta, amikor kettesben vannak, a sógornőm kétértelmű megjegyzéseket tesz neki és csúnyán néz rá mondjuk fintorog vagy forgatja a szemét, ahogy ő mondja pofákat vág." - akkor ez az eros es hatarozott no tanulja meg kezelni a helyzetet ezekhez a jelzokhoz meltoan. Ha en minden ilyet felvennek, ami csak egy het alatt er, a zoldsegeshez is zokogva mennek.
2017. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:
9-es: Igazad van. Én is ezt mondtam neki, de nem tudja elengedni a dolgot.
2017. júl. 31. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!