Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kik jogosultak szociális lakásra?

Kik jogosultak szociális lakásra?

Figyelt kérdés

Élettársamtól szeretnék külön menni. Anyaotthonon gondolkodom, vagy ha van rá lehetőség akkor szoc. lakást igényelnék. 14 hónapos babával, 22 hetes terhesen. Mind a két baba az övé.

Máshova mennem nincs. Gyest kapok csak.


2008. okt. 22. 02:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sok jót nem hallottam erről, de talán érdemes lenni a területi gyámügyet megkérdezni, mert nekik hátha van spec rálátásuk erre a nehéz helyztedre is! Kitartást és sok erőt!
2008. okt. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
az egyfőre jutó jövedelem nem haladhatja meg a 24.500ft-ot!szerintem te ebbe simán benne vagy!menj,intézd minél előbb.
2008. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne nagyon reménykedj az önkormányzati lakásban... Én is beadtam az igénylést, egy főre eső jövedelmünk 20 ezer forint, egyedül nevelem az egy éves fiamat (akkor még csak 1 hetes volt), be kellett írni a jelenlegi lakáskörülményeinket (nem volt fürdőszoba, se vezetékes víz) és semmi nem történt. Haza kellett mennünk ayukámhoz, mert egy újszülöttel nem lehet ilyen helyen lakni. Írtam egy kérvényt is, hogy vegyék figyelembe a körülményeket, stb. stb. ahogyan azt tanácsolták nekem. A kérvényre válaszoltak, hogy rajtam kívül még mennyi embert kell elhelyezniük, és nekem nem tudnak lakást adni. Ja, azt beleírtam a kérvénybe, hogy anyukámnál csak ideiglenesen tudunk maradni, nem véglegesen. Mégis arra hivatkoztak, hogy akkor legalább ideiglenesen van hová mennem. Ja, egyszer be is mentem megkérdezni, hogy most mi lesz, és mutattak egy paksamétát, egy tök nagy stócot, ami azoknak az igénylése volt, akik most kaptak lakást. Mindegyik még 1992-1993 között lett beadva, öt-hat kiskorú gyerekkel, munkanélküli szülőkkel. És még ha elég szegénynek is bizonyulnék (ami röhejes szerintem), akkor is még évek kérdése hogy sorra kerüljek.

Szóval szerintem ha nincs se rokon se barát aki befogadna, akkor először az anyaotthont próbáld meg, persze a lakásigénylést add csak be nyugodtan, mert sose lehet tudni mi lesz a későbbiekben, talán egyszer sorra kerülsz és jól jöhet még.

Amúgy jól ki vannak ezek a dolgok találva mert ha GYES-en vagy (vagy GYED-en) akkor nem is kérhetsz semmi segélyt vagy ilyesmit, mert a GYES már egy segély és csak egyet lehet igénybe venni egyszerre.

2008. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Hihetetlenül felháborító amit az utolsó hozzászóló írt.

Gondolom egyetértünk abban,hogy ez a helyzet a sok munkakerülő léhonda nem írom le milyen emberek miatt alakult ki,akik életükbe sosem dolgoztak,csak rajtunk dolgozó adófizetőkön élősködnek életük végéig.Aki felelőtlenül munka nélkül vállal 5-6 gyereket,annak nem segélyt meg lakást kellene adni,hanem elvenni a kölykeit.Mert ha nem lenne belőlük anyagi haszna,akkor nem szülné rakásra őket.Egy tisztességes ember meg ha bajba kerül,egyedül marad a gyerekével majdnem hogy kiröhögik,hogy minek is jut eszébe segítséget kérni,mikor mennyivel rosszabb helyzetűek is vannak.

Felháborító nah.

Szerintem is menj anyaotthonba,és közben azért add be a papírokat hátha történik valami.

Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél,minden jót sok szerencsét.

2008. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetbe mint te,én anyaotthonba mennék,bàrmilyen félelmeim lennének.

Föleg babàval a pocidban.

Arra gondolj,hogya gyerekeidnek jo legyen,és màs ne foglakoztasson.

Igénybeveheted a szociàllis lakàst,és esélyed van rà.

Nos irta valaki,hogy milyen szerencsétlenül jàrt,de csak nincs az utcàn(hàlistennek)ha màr gépen keresztül tudott vàlaszt adni.

Sajnàlom,akik ilyen helyzetben vannak,én a helyedben megigényelném proba-szerencse modjàn a szociàlis lakàst,meg vàrnék 2 honapot,és aztàn ha nincs megoldàs anya otthon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inkàbb az,vagy inkàbb egy olyan lakàs,ahol nincs viz,vagy fürdöszoba,mint az utca,vagy ahajléktalanszàllo,a gyerekeid meg a gyàmhivatal keze alatt.

Ne kérlek ne jàtsz ezzel,tudom hogy nehéz,és Menekülsz a szo elöl ANYAOTTHON,de ha màr ott leszel màsképp gondolkodsz majd!

2008. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen, tudok gépen válaszolni, mert valamelyest megoldódott a helyzetem, még ha nem is mondható ideálisnak. Összeköltöztem két egyetemista barátnőmmel, így tudok csak lakbért fizetni. Hát mit ne mondjak, négyen egy lakásban kicsit sokan vagyunk :S
2008. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény!

Én irtam hogy hàlistennek màr tudsz gépen vàlaszolni.....

Tényleg nem lehet a helyzeted még mindig fényes,de inkàbb igy mint sehogy.

A kérdezönek meg én mindig anyaotthont ajànlom,remélem helyre fog jönni a sorsa.Habàr màr 22 hetes terhes,nem semmi,én csak reménykedem hogy nem az utolso percekre hagyja dolgait

2008. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hogy van vedonod beszelj vele, mondd el neki hogy el kell hogy koltozz, de nem tudod hova.

Neki kotelessege segiteni neked hiszen tudod ok mindig mennek a kismamahoz es terepszemlet tartanak, hogy hova fog erkezni a baba.

Csaladok atmeneti otthona, ilyet is hallottam Gyorben van az biztos.

2008. okt. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akinek van ismerőse.....
2008. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!