Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tulzom el a dolgot?

Én tulzom el a dolgot?

Figyelt kérdés

Karácsonykor párom családjánál van az ünnepi ebéd, ami úgy néz ki, hogy 2 tesója főz (ök egy helyen laknak és ide megyünk át mind), 1 pedig főzésben segít és 2-3 féle sütit is készít. Én sütök legtöbb félét mindig (most pl 5-öt).

Ez eddig rendben is van, megcsináltam idén is, 2 éves matrica módon tapadó gyerek és fekvésre kényszerült pasi mellett, úgy, hogy kb 10 percre ültem le egész nap, és senki nem kérdezte miben segítsen, senki nem mondta, hogy nem kell ám bevállalnod....még erre sem voltam kiakadva, el is készültem, sőt bizonyítani akartam, hogy ilyen helyzetben is megállom a helyem egyedül....de:

Meg volt beszélve, hogy 2 "sógornő" süt, egyik felsorolt 3 félét, másik is 3-4 félét ígérgetett. Hát ehhez képest az egyiktől semmit nem láttam (nem csomagoltak csak 2 féle sütit), a másiktól egy sütés nélküli, meg egy kevés bejgli... Az zavar, hogy kicsit becsapottnak érzem magam, mert én a körülmények ellenére is tartottam a szavam, ők meg szinte semmit nem csináltak (este 7kor kezdtünk kajálni és elötte egész nap csak a leves és a köret készült el úgy, hogy volt rá 3-4 főzni tudó -de legalábbis zöldséget pucolni tudó-ember). Ja és sogornöknek 2-3 szanad napjuk volt, gyerek sincs, nekem meg csak 2-3 szabad óra amíg aludt a gyerek, aki ráadásul náthás is volt, és azon paráztam végig, nehogy felébredjen ha bedugul az orra.

Nagyon bosszant és nagyon "böki a csőrömet". Csak se veszekedni nem akarok, se elrontani a családi békét, viszont így meg én nem tudok túl lépni a dolgon...becsapottnak, csalódottnak érzem magam, és megkérdőjeleződik az is, hogy mennyire fogadnak be engem a családba...amúgy sincs valami nagy önbizalmam.

És ehhez még az is hozzájön, hogy karácsonyra anyukám is ide utazik hozzánk 250 km-ről, sógort megkértem, hogy vigyen ki elé az állomásra (mivel párom ugye fekszik, gyerekkel nem akartam tömegközlekedni, ha nem muszáj.), megbeszéltük mire jön értem...erre hiába vártam, a végén kiderült, hogy elfelejtette (!wtf) igy már beért a vonat, mire odaértünk, úgyhogy ezt el sem mertem mondani anyunak, hogy miért nem voltunk ott időben... a sütögetős dolgon is csak kerekedett a szeme, hogy akkor most mi van, mert én már elöre eldicsekedtem a "szuper" sogornökkel...Nagyon ciki és kellemetlen volt.

Tudom, nem ez az élet legnagyobb problémája, de nekem ez most fontos kérdés. Szóval, érdekelne a véleményetek erről a helyzetről, ti mennyire vettétek volna rossz néven, csinálnátok e valamit, vagy lenyelnétek a békát?


2017. dec. 26. 00:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy ha valamit ígérek, azt illik betartani, de ugye tudod, hogy a karácsony nem arról szól, vagy legalábbis nem arról kellene, hogy szóljon, hogy a nőnemű élőlények a konyhában rohanak egész nap és többféle menü és egy komplett cukrászat legyen feltálalva? Az a Te bajod, ha így fogod fel,de mást ne kényszeríts arr,a hogy ilyen módontegyenek. És ha nem volt kedvük a főételés a leves mellett még órákat sütögetni,akkor mi van? Mi hazajöttünk a szüleimhez, de Anyukám speciel tegnap belázasodott, így amit tervezett főzni, azt lefújuk, ettünk inkább olyasmit,ami már készen volt, hogy inkább pihenjen, és az se zavarja,hogy más akarja megcsinálni azt,amit ő szeretett volna. Nálatok volt főétel, második és volt sütemény is,nem is értem, mi a fene bajod van,főleg, ha Te magad, a munka rendítehetetlen hőse, csináltál még 5 félét is azon kívül, amit ők kínáltak! Anyukád meg talán az angolkirálynő, hogy nem lehet neki elmondani, hogy miért késtetek? Kimentetek érte autóval, nem ez a lényeg? A sógor meg elfelejtette, ez is emberi dolog! Legközelebb ha ilyen van,akkor csörögj ráidőben, hogy ugye mindne oké-e, vagy eleve ne számolj más segítségére.

Összességében a saját megfelelés-kényszered valami általad felállított torz ideához a legnagyobb baj, mert ezzel az idegebeteg hozzáállással egy feszültségbombát generálsz magadból, és ezt közvetíted majd a gyerekenek is, ahelyett , hogy az lenen a lényeg, hogy együtt vana család. Ha te ezt akarod,a te dolgod, de mást ne rángass bele!

2017. dec. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

"kb 10 percre ültem le egész nap, és senki nem kérdezte miben segítsen, senki nem mondta, hogy nem kell ám bevállalnod..." "sőt bizonyítani akartam, hogy ilyen helyzetben is megállom a helyem egyedül"


Nah, akkor most nehezedre esett főzni vagy sem? Meg kitől vártál otthon segítséget? A 2 évestől vagy a mozgásképtelen palidtól?


Amúgy nem értelek. Egész napod volt főzni. Nem tudod megcsinálni? Gratulálok! Nekem volt, hogy 9 emberre kellett egy délelőtt (nem egész nap). És sikerült basszki!


Sőgornőid 3 félét ígértek, de csak kettőt hoztak. Na bumm!


"Hát ehhez képest az egyiktől semmit nem láttam (nem csomagoltak csak 2 féle sütit)" na akkor most csinált vagy sem sütit??? -_-


"7kor kezdtünk kajálni és elötte egész nap csak a leves és a köret készült el"


Jézusom... Be tudod te osztani értelmesen a napjaidai???


Neked karácsonykor ez a legnagyobb bajod??? Szánalmas vagy. Másnak meg az, hogy kaja se jut az asztalra vagy tüzelő a kamrába, ti meg belefulladtok a sok felesleges kajába, amit megenni se bírtok...

2017. dec. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A férjed miért fekszik? Mi a baja?

Tényleg áruld el, hogy igy miért kellett 5 féle sütit bevállalni!

2017. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Kibsztál magaddal a megfeleléskényszered miatt.

Ezt előre is tudhattad volna, hogy ennyi féle kaját nem 1 óra megcsinálni. A gyerek beteg, a pasi fekszik.... Akkor minek csinálod ezt a konyhai robotot?

Belepörgetted magad egy hülye helyzetbe amire józan ésszel más nemet mond, és fel sem ajánl ilyeneket. Aztán panaszkodsz, hogy te megtetted de milyen rossz volt....Akkor minek csináltad?

Mert mártírkodsz. Nem normális dolog. Magadra vállalod a hülyeségeket ahelyett, hogy értelmes dolgokkal töltenéd az időt, aztán várod, hogy mindenki sajnáljon. Remélem tanultál belőle és mától azt teszed amiről az ünnep szól a szerencsésebbeknek: ülsz otthon a családoddal és pihensz és leszrod a rokonokat meg a kva véleményüket.

2017. dec. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A válasz a kérdésedre: te túlzod el (de nagyon)!
2017. dec. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
Sogórnőid dolgoznak,az a 2-3 szabadnap semmire nen elég,lehet takarítani,rohangálni, főzőcskézni,még így is szép tőlük hogy két fajta sütit csináltak,még akkor is ha nincs gyerekük...Ennyi erővel te otthon ülsz egésznap mert nem dolgozol,van időd sütögetni 200 féle sütit is.De biztos nem örülnél ha ezt vágnák a fejedhez :D
2017. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%
Na, megint egy anyuka, akinek nincs más dolga csak a háztartás, meg mások ba.szogatása... Ha nem csináltak fölöslegesen sok kaját, akkor nem csináltak. A te bajod hogy sok mindennel akartál flancolni.
2017. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%

Te tulzod el. 4 évesem 20 honaposom van, mellettük 8orában dolgozom ,22-én is dolgoztam.

15 embert ültetek le holnap, eddig pedig mi mentünk. Lesz ami lesz nem görcsölpk rá, a lényeg,hogy együtt vagyunk.


Gondolj bele van aki a kekszrudnak is örülne...

2017. dec. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát jövőre tuti én is csak 3-at vállalok. Több mint 1 hónappal előtte beszéltük meg hogy ki mit vállal, a párom pedig előtte hét végén került kórházba, koponya törése van. Leülni azért nem ültem le, mert amig sült az egyik süti, kevertem vagy szaggattam a másikat, talaritottam vagy mosogattam, ebédet is kellett főzni a hétköznapokra...

Eszem ágában nincs mártírnak lenni, én sem szeretem. A segítség kérésnek nem sok értelmét látom, mikor arra panaszkodnak, hogy jaj milyen kevés idejük van, meg hogyan lesznek készen a sütéssel...ezek után hogyan kérhetnék?... Az tuti hogy jövőre én sem strapálom magam.

Sajnálom a légmellet, jobbulást.

2017. dec. 26. 09:14
 20/30 babyboom567 ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

Ha a férjem koponyatöréssel feküdne(esetleg kórházban lenne),megvenném a spáros bejglit és összebújnék vele,és ha kapnék valami ételt ,sütit rokonoktól azt hálásan megköszönném.

Különben nálunk úgy lett volna,hogy én sütök főzök és ide jön mindenki(anyósom,anyám,tesómék).Na persze anyám,meg anyósom is kitalálta,hogy óhh csak ezt meg ezt főz és hoz.Na jó mondtam,hogy akkor beszéljük meg.Megvolt beszélve,hogy anyósom hoz hidegtálat,meg halészlét,anyám hoz mézest,meg fasírtot,meg káposztát,én meg megsütöm a csirkét meg a muffint.NA hiába beszéltük meg 3x ennyi kaját hoztak,úgyhogy az én karácsonyi muffinom nem csináltam meg(pedig hetek óta készültem rá).De 2 hétig nem kell főzni, amit tudtam lefagyasztottam.

Különben picit túlreagálod,nekem nem matrica a gyerekem,de én sem vállaltam volna erőmön felől(főleg koponyatört férjjel).Ha nálunk én főzök,akkor lett volna leves,káposzta,fasírt,hidegtál,muffin.Ennyi.Mert nem az a cél,hogy 2 nap múlva kidobjam ami megromlott.

Jövőre csináld másképp.

2017. dec. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!