Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mi? Apakomplexus?

Ez mi? Apakomplexus?

Figyelt kérdés

10 éves koromban apám kilépett az életemről. Kizárólag onnan tudtam hogy él, hogy küldte a gyerektartást. Azóta nem láttam, nem beszéltem vele és ő se kíváncsi rám. Viszont előtte nagyon erős volt a kapcsolatunk (senki se értette miért hagyott el minket)


Azóta bennem nagyon erős ez az "apa-kép" hiánya. Ezt egy hozzánk elég közel álló baráttal "pótoltam" illetve úgy érzem hogy szükségem van egy apára. De semmilyen értelemben nem érzek másabb vonzódást, a saját korosztályombeliek érdekelnek és nem a tőlem sokkal idősebbek. Ez az "apa pótlék" csak a családbeli szerepre irányul, a figyelemre.

Megjegyzem inkább "apás" gyerek voltam


Ez most mi? apakomplexus?


20L



2018. jan. 2. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Az apakomplexus az, ha a párkapcsolatoddal akarod pótolni az apát, olyan vársz el tőle, amit az ember a szüleitől vár el, nem a párodnak tekinted, hanem a védelmeződnek, a szülődnek, aki gondoskodik rólad, elintéz mindent helyetted, stb.
2018. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Miért olyan fontos, hogy ezek alapján rád lehet-e ragasztani a címkét?
2018. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!