Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két éve mentem férjhez. Azóta...

Két éve mentem férjhez. Azóta nem dolgozom, mert a férjem nem engedi, hogy elmenjek dolgozni. Kezdetben tetszett, de most már unatokozom otthon. Hogyan magyarázzam meg neki, hogy a házimunka itthon nem elégit ki?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt volt munkahelyem, főiskolára jártam, alig volt időm. Esküvő után elköltöztem a férjemnez egy másik városba és nincs munkahelyem. Eleinte örültem a pihenésnek, de most már kezdek unatkozni itthon. Úgy érzem, semmiért nem vagyok felelős. Pénzem van, mert ha kérek a férjemtől, mindig ad. Csak rossz néha, pl. hogy nem tudok neki ajándékot venni. Hiszen hogy mondjam, h adjon pénz, mert neki akarok venni ajándékot?

Már mondtam neki ezt, de nem érti. Mindig azt mondja, hogy más örülne, ha nem kellene mennie dolgozni és el tud tartani, nincs szükségem dolgozni menni. Csakhogy nekem már elegem van az állandó házimunkából. Amikor ezt felhozom, abból mindig veszekedés lesz. Csak én látom igy, hogy ez nem jó és tényleg örülnöm kellene az itthon létnek, vagy ez valóban nem jó igy?

Hogyan értessem meg vele, hogy szeretem őt nagyon, de mégsem érzem, h teljes lenne az életem?


2008. okt. 27. 17:25
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja! Elkezdtem már angolul tanulni és járok sportolni is. De ez csak napi egy-két órámat veszi el. A többi időmben csak unatkozok és főzök, mosok, takaritok.
2008. okt. 27. 17:27
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
elég kellemetlen lehet... csak azt tudom javasolni, hogy állj a sarkadra és beszélj a férjedre és mondd el neki, hogy milyen terveid vannak, és miért szeretnél dolgozni. Nézd ha köti az ebet a karróhoz és nem akarja megérteni, akkor azt kell mondjam uralkodni akar feletted és nem jóslok sok jövőt a kapcsolatnak.
2008. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Elég kellemetlen helyzet. személy szerint én soha nem mentem volna bele ilyesmibe, nem helyes hogy teljesen a férjedtől függsz. ehhez nagyon meg kell biznod valakiben. mi lenne ha egy napon mondjuk 20 év mulva ugy döntetek hogy már nem akartok együtt élni? tovább nem fog eltartani, nem lesz pénzed, munkát is nehezen kapsz tapasztalat nélkül arról nem is beszélve hogy mennyi nyugdijad lesz öregségedre? bocs nem akarlak megrémiszteni de ez a helyezet. abban viszont biztos vagyok hogy ha ezt felhozod neki egyből arra fog gondolni hogy te azon gondolkozol hogy elhagyod v hogy nem szereted vagy ilyesmi, és veszekedés lesz belőle. ilyenek a férfiak... nehéz. nem tudom mitévő lehetnél. egyáltalán mivel van baja azzal hogy dolgoznál, vagy azzal amit dolgoznál?


ha meg nem ettől félsz csak egyszerűen unatkozol, valami elfoglaltságot csak találhasz. gyereked nincs? amellett nem unatkoznál:)

rövidebb távon nagyon jól el lehet verni az időt számitógépes játékokkal, olvasással, ha olyan a beállitottságod akkor festéssel, rajzolással, zenéléssel, stb.

2008. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, cserébe viszont a férjed azt várja el, hogy mindig csillogjon-villogjon a lakás, mindig legyen otthon meleg kaja, stb.. Ez így nagyon unalmas lehet, én biztos becsavarodnék egy idő után.. Szerintem mindenképp keress magadnak legalább egy 4-6 órás munkát. Jobb is, ha az ember nem unatkozik egész nap és van társasága!
2008. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen jól álltok anyagilag hogy nem enged dolgozni, esetleg beszéld meg vele lenne e lehetöség nyitni vmi. üzletet. te lennél a főnök, bejárnál valamennyit naponta. ha nem akarja hogy egésznap ott legyél. vesztek fel egy alkalmazottat esetleg délutánokra, te meg délelőtt vagy bent, mehetsz árut beszerezni du-tán stb, és még jövedelmez is. én ezt tenném a helyedben, vagy ha ez nem megoldható anyagilag akkor menj el te 4 órában dolgozni, vagy vigyázz gyerekekre időnként.
2008. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Igen-igen. ELég nagy a ház + a kert és az mindig csillogjon-villogjon. A kaja akkorra legyen kész, mire hazajön. Lassan úgy érzem, hogy csak azért vett el, mert akart egy házvezető nőt. Persze ezt nem mondtam neki.

Szeretem én őt nagyon, de mégsem vagyok igy boldog.

Gyerekünk meg még sajnos nincs, mert eddig nem jött össze.

2008. okt. 27. 18:06
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szomorúan olvastam soraidat. Nyilván Te is látod, hogy ha így folytatod, nem csak alárendelt maradsz ("házvezetőnő"), hanem boldogtalan is.

Kérlek, vedd ki a könyvtárból, vag yszerezd meg antikváriumból (de ha nem tudod megszerezni, írj privit, és lemásolom Neked a számodra érdekes részeket) Simone de Beauvoir "A második nem" c. könyvét, és főleg "A férjes asszony" c. fejezetet olvasd el belőle. Le fogsz döbbenni, hogy a Te és a férjed által létrehozott helyzet megegyezik egy '40-es évekbeli francia polgárasszony életével (és problémáival)!!! A iönyv 1949ben jelent meg. Beauvoir már az előszóban kimondja, hogy a férj kenyérkereső, "fontos" munkája, és a nő által végzett házimunka NEM egyenértékű, hiába hangoztatja a férj. (ez a "problémamentes egymást kiegészítés, nemi szerepek ideológiája) Vesszenek csak össze, írja Beauvoir, mi az első, amit az asszony fejéhez vág? "Nélkülem éhenhalnál!" B. azt is leírja, hogy a férj mondogatja ugyan, milyen jó a kitartott házimunkavégző-szerep, DE ő a büdös életben nem vállalkozna erre!!! (Kérdezd már meg a férjed, hoyg ha annyira jó eltartottnak lenni, lenne-e jövő hónaptól Ő az eltartott, míg Te a dolgozó ember,a kenyérkereső?)

Továbbá: a házimunka monotonitását, örökös ismétlődését, üresjáratait, unalmát igen szemléletesen leírja A férjes asszony c. fejezetben. A házimunka nem teremtő (produktív), hanem fenntartó, reproduktív munka - tehát az egyén nem tud kibontakozni általa, sőt kifejezetten háttrébe szorul. Ennek hiányát érzed!!!

Ezt a problémát egy amerikai feminista, Betty Friedan is leírta The Feminine Mystique c. könyvében (A nőiesség, vagy A női szerep mítosza) - mint a "megnevezhetetlen problémát", melytől az 1950es évek világszerte irigyelt, jómódú amerikai háziasszonyai sorra depreszióba estek. Azért tanultak ők főiskolán, hogy aztán csak a bevásárlólistát alkossák meg?

Hogy pallérozd az angoltudásod: :)

[link]

Ajánlom még Az órák című filmet, gondolkozz el Laura karakterén. Persze kevésbé radikálisan is meg lehet oldani. Mi lenne, ha a férjeddel együtt néznétek meg a filmet, és ez alapján vetnéd fel, hogy szereted, és tudod, hogy Te is hibáztál, vagy minimum tévedtél, hogy belementél, de Neked ez így nem jó, és a továbbiakban egyenrangú társa szeretnél lenni, egyenmlő lehetőségekkel az önmegvalósításra, és elmégy dolgozni, osszátok meg ezentúl a házimunkát, vagy ha tehetitek, vegyetek fel valakit.

Sok sikert, és ne hagyd magad! Persze a kapcsolatot se - de ha szeret, meg kell értenie, mi a jó NEked, mit szeretnél.

Puszi

Hypathia

2008. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Szörnyű lehet, hogy nincs saját pénzed, és amit kapsz, azzal el kell számolnod. Tulajdonképpen gyermeki pozícióban vagy.

Lehet, hogy nincs felelősséged, nincs gondod, problémád; de a nehézségekkel együtt önmagadról is lemondtál, arról, hogy aktívan éld az életet, vállalva a problémákkal való szembenézést, de a sikereket is.

2008. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyanabban a helyzetben vagyok mint te.

Nagyon sok munkalehetöségem lett volna,mégse engedett sehovà.

Hàzimunka-hàzimunka-hàzimunka...

Aztàn elkezdtem lustàlkodni.

Volt hogy nem föztem ki idöre(azt mondtam,nem figyeltem az oràt)

Eljàrtam a baràtnömmel otthonrol fél napokra,söt mikor hétvégén itthon volt is elmentem.

Nem tetszett neki,de az volt a vàlaszom,hogy én nem dolgozok,nem vagyok fàradt,miértne mennék?

Kisminkeltem magam,szépen öltöztem,mikor megkérdezte hovà megyek,azt mondtam sehovà,de nem dolgozok,én jàrhatok szépen:)

Ez sokra nem vezetett csak annyira hogy màr nem tilt el a sétàktol(elötte mindig engedélyt kellett kérjek)

Aztàn terhes lettem.

Persze hogy nem dolgozhatok terhesen,bàr nem is volt màr ellenemre ez idö alatt itthon ülni.

Most viszont tényleg sok pénzre van szükségünk a baba miatt,és nagy nehezen ugy ment bele,hogy ha nem is egésznapos ,de félnapos munkàt végezhetek,ugy hogy a baba bölcsibe lesz.

Sajnos màs kiutam nem volt...

Mig nincs babàd,nincs szükséged sok pénzre,nem fog sokat engedni.

De ha màst nem akkor mondd azt hogy legalàbb egy otthon végezhetö munkàt hadd keress,akkor hiàba otthon ülsz,de màr levagy foglalva a munkàddal.

2008. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Jarj egyetemre. Biztos fizetne a tandijat, tanulni van idod, es ha megis kiallsz a munka mellett, tobb eselyed lesz elhelyezkedni.
2008. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!