Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves főiskolás fiam irtó...

21 éves főiskolás fiam irtó igénytelen a környezetére. Hogyan tudnék itthon hatni Rá? Vagy már késő?

Figyelt kérdés
Nagyon rendetlen, hanyag. Nem vagyok tisztaság mániás, olyan a lakásunk, mint ahol laknak, de ez már nekem is sok. Magára viszont nagyon igényes. Képes órákig a tükör előtt állni. Ha a kollégiumban van, nem látom, így nem idegesít.
2008. okt. 28. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hatni egy 21 évesre? Azzal elkéstél. Hatni rá még 3-4 évesen kell.

Ne takarítsd ki helyette a szobáját 1 hétig, s ha a cuccait szerte hagyja a lakásban csak dobáld be neki. Csak magatok után pakolj ahol lehet.Talán észre veszi.

2008. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem mosod ki a ledobott cuccait akkor majd rajon a tukor elott hogy koszosak a ruhai.
2008. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
A főiskolások álltalában véve igénytelenek....:)
2008. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Egyet értek azzal aki azt mondta ne mossatok rá ! Nekem most 14 éves lányommal volt hasonló, állansóan hajat vasalt, a szoba sehol nem volt a rendhez képest, orákig tükör elött, egyszer ment volna valahova, nem volt kimosva a ruhája! Pedig mondta hogy kell neki az a ruha, hát én besokaltam, nem mostam , nem ment sehova aznap, és mit ad isten ? legalább azt elértem hogy a szobájába rend van !! Meg kell fogni, már 21 évesen lehet késö, de hass valahogy ilyen szinten ha még otthon lakik !
2008. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

21 éves fiú esetén már elkéstél, gyerekkorban kellett volna. Bár sokszor azt részben felrúgja a tinikor, de nem teljesen. Én se vagyok egy sarkos rendtartó, nem szeretem, ha más takarít ki, ha nem tetszik neki, hogy egy kicsit kevésbé van rend a szobámban, de én itt mindent megtalálok, és a saját "portámon" el is végzem a takarítást, egyebeket.

Ha mosol rá, esetleg mutasd meg neki a mosógép használati utasítását, hogy néha ő is segíthetne. Ha csak a saját környezete nem tetszik neked, attól még lehet, hogy ő magában rendben tartja úgy, hogy ő ott mindent megtalál, és másnak ott semmi dolga alapon neki se tetszene, ha belepiszkálnál.

Egy volt magyartanárom mondta egyszer (de lelkünkre kötötte, hogy ne dicsekedjünk ezzel a szüleinknek, hogy tőle tanultuk): "Gyenge ember mentsvára a rend, mert a zseni uralkodik a káoszon is." :-)


Viccet félretéve:

Nem kell rá takarítani, főleg fiúra ennyi idősen, majd ő egyszer érez rá igényt, de az ő szobája ne a te dolgod legyen. Hogy minek a hatására fog változni, az gyakorlatilag bármi lehet, kivéve te, szülőre nem mindig hallgat ebben a gyerek, ha egyébként nem volt ezen a téren normálisan, értelmes emberi módon nevelve.

Ha egyébként önmagára igényes, ki fog alakulni nála egy rendszer, ami persze nem biztos, hogy a tieddel egyezni fog, de jobban tetszeni fog neked is, mint a mostani állapot. Gondolom, tanul, írtad, hogy kollégiumban van, szóval kapásból le van kötve élete egy része a sulival, és ha esetleg még komolyan is veszi a tanulást, akkor örül, ha kicsit kifújja magát, és nem csinál "semmit". Majd ha a végén jár, akkor kezd változni, észre fogod venni. Egyet ne csinálj! Ne veszekedj vele ezért, mert pont az ellenkezőjét éred el.

2008. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Én csak vígasztalni tudlak: még változhat. 20 éves korom táján én is nagyon-nagyon kupis voltam. Tudod, az a szobájába csak tolatva, ugróléccel fajta. Anyu azt mondogatta mindig, ha nagy leszek bele fogok fulladni a saját koszomba az tuti. Azóta eltelt 10 év és még nála is nagyobb tisztaságban élek, és katonás renddel veszem körül magam.

Azt sajnos nem tudom mi változtatta meg a dolgot, tehát nem tudom a választ. Mondjuk én nő vagyok, így másképp működik, feltételezem...

A férjem viszont még nálam is durvább volt, mikor járni kezdtük, akkor voltam a kupis korszakom közepén, de az ő szobájában még én is rosszul voltam...

Azóta megtanult viszonylag rendet hagyi maga után, mert rájött, hogy a tisztaság jó. A tiszta ágynemű kényelmes, a rendezett ruhák megkönnyítik az öltözködést stb.

Csak annyi kell, hogy ráérezzen, milyen ha tiszta, rendezett a környezete. Ami bosszantó tud lenni: csak egyszer vasalj. Amit széthajigál, mert mégsem azt veszi fel, ki ne vasald neki még egyszer! Amit nem rakott a szennyesbe, az ne legyen tiszta. Ha valamit nem talák: sorry......

Ha barátnője lesz /van?/ komoly, esetleg hathat majd rá.

Addig pedig kitartás és csukd be a szobája ajtaját...:-D

2008. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ki fogja nőni, ne aggódj. 20 évesen az ember nem a környezetére koncentrál. Nekem anyukám mindig kétségbe volt esve, hogy ráadásul lány létemre hogyan tudok a legnagyobb kosz és rumli tetejében békésen olvasni. A környezet rendben tartása, szépítgetése, a fészekrakó ösztön általában az első komolyabb, együttélős kapcsolattal jön lányoknál is, fiúknál is.
2008. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én is 21 éves kollégista vagyok. Hát, nemrég vettük hogy kb 16 éves korig lehet hatni gyerekre, serdülőre, utánna márcsak meghallgatja a tanácsot, de ő dönt mit fogad el és mit nem. Nos, engem a lehetőségekhez mértena rendre neveltek de a szobám egy katasztrófa. Kezdetben amikor hazajártam, láttam hogy anyukám összepakolta a cuccaim, de valahogy nem tetszett, hétvége folyamán ismét csatatérré változtattam, valahogy a biztonság érzetét kelti hogy úgy megyek haza hogy olyan a szobám ahogy otthoniasa hagytam, és nem egy kietlen rend-sor. Anyukám már besem mer jönni a szobámba, és besokallok a rumlitól és rendbe, tisztába rakok mindent már magamtól. Tényleg rá kell hagyni, csak máshol ne csináljon kupit:D
2008. okt. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Én 22 éves vagyok, egykori kupis kollégista lány, viszont mostanában egyre nagyobb igényem van arra, hogy rend legyen körülöttem.

Persze nem volt ez mindig így, emlékszem, kiskoromban is egy merő szeméttelep volt a szobám, és tudom, hogy anyám mennyit szenvedett velem emiatt. Olyanokat csinált, hogy amikor sokadszori kérlelésre sem pakoltam össze, egy az egyben a kukába dobta minden játékomat, ruhámat, stb., függetlenül az értéküktől.

Persze ezzel sem ért el semmit azon túl, hogy vonyítottam és egész nap hisztiztem... :)

Ugyanígy a koliban is olyan szobatársakkal kerültem össze, akik pedáns rendet tartottak, és ott is volt pár hasonló veszekedés, mert nem bírták megemészteni, hogy néha egy egész napig is (tovább nem) nem volt elmosva a kávésbögrém. :P

Érdekesség, hogy nemrég voltam az egyik volt szobatársamnál, aki azóta pedánsból kupissá változott, anyámra pedig általában én szólok rá, hogy igazán takaríthatna néhanapján (minthogy ő is elhagyta magát, mióta apám elhagyott minket)...

Szóval én azt gondolom, hogy bár direkt módszerrel már nem tudsz hatni a fiadra, talán egyszer még ő is rájön (talán egy lány hatására), hogy jobb, ha minden rendben van. :)

2008. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kockasajt123 ***** válasza:
36%

mindig van néhány szarzsák, aki ítélkezi!


A kérdés az volt, mit lehetne tenni. Ítélkezni könnyű, épkézláb és használható válaszra lett volna szüksége a kedves kérdezőnek.


Éppen ugyanebbe a cipőbe jár a fiam. A barátnője lőszart se csinál, nem mos, pihen, mert ő dolgozik. De van két gyereke mástól, azokat is az apja neveli.


A fiam is hülye, a nő az orránál fogva vezeti.


Mi sem arra neveltük a gyereket, hogy jó a retek, hanem igényességre.


De szerelmes egy igénytelen nőbe és most a szarban is jó.

2013. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!