Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tarthatom magamnál a...

Hogy tarthatom magamnál a gyeremekeimet? Volt feleségem majdnem egy évi angliai tartózkodás után vinné el őket. Hölgyismerőseim javarésze szerint nem lettek volna képesek így magukra hagyni a gyerekeiket.

Figyelt kérdés
2 éve elváltam. Gyermekeim az anyjuknál lettek elhelyezve. Volt feleségem tavaly októberben kiment Angliába (nyelvtudás nélkül) egy férfival munkát vállalni, a gyerekek hozzám kerültek. Volt feleségem tiltakozása ellenére a gyámhivatalhoz fordultam, akik az apai jogaimat újraélesztették. Mostani feleségem is hozott 2 gyereket a házasságba, jelenleg 4 gyereket nevelünk. Nem vagyunk gazdagok, de együtt vagyunk boldog nagy család. Gyerekek jól tanulnak, iskolában szeretik őket. A héten megjelent az anyjuk, és vinni akarja a fiúkat. Nem mondta, mennyi időre, de velem még nem is tudatta, hogy hazajött, csak a fiúkkal üzenget nekem. El akarom perelni tőle a gyerekeket, mert saját bevallása szerint halálos beteg, és nem akarom, hogy egy idegen nevelje a fiaimat, ha az anyjuk meghalna. (Bár ha őszinte vagyok, kétlem, hogy valóban beteg lenne) Október óta csak interneten tartja a kapcsolatot a fiúkkal, ténylegesen januárban jött haza 1 hétre. Mivel a fiúk úgy döntöttek (7 és 12 évesek), hogy szeretnének nálam maradni, ő megpróbálja érzelmileg zsarolni őket, pl hibáztatja őket a saját boldogtalanságáért.
2010. jún. 11. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A volt nejed felreertette a diagnozist.Nem elmehetek hanem ELMEBETEG!
2010. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A gyámhivatal annak itéli a gyerekeket aki stabil hátteret tud nekik biztosítani..


Ha az anya nevén még egy lakás sincs nemhogy stabil melóhely akkor elfelejtheti..


Téged meg legközelebb ne keljen újraéleszteni emiatt!!

2010. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem említeni, hogy munkahelye nincs Magyarországon se neki, se a férjének(?). Feltételezésem szerint a családi pótlékból és a gyerektartásból akarja nevelni a gyerekeket, amit bírósági határozat hiányában még a mai napig is vonnak tőlem (kb bruttó minimálbérnyi). Csak abban bízhatok, hogy korábbi ígéretéhez híven visszaküldi nekem (illetve a gyerekeknek). Ezalatt az idő alatt semmi mással nem segített, csak visszaküldte a fiúk pénzét. 1 hónapja késéssel küldte (elég nehéz helyzetbe hozva minket), most pedig egyáltalán nem küldte. Mit tehetek, hogy végre boldogan élhessünk?


Egy tanácstalan apuka

2010. jún. 11. 22:16
 4/19 anonim ***** válasza:
perelj és kérj gyerektartást is....
2010. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Egy fél ház van a nevén, az anyjáék is támogatják, de a házon 8 millió jelzálog van, szerintem hamarosan árverezhetik is.
2010. jún. 11. 22:18
 6/19 anonim ***** válasza:

minél hamarabb indítsd meg a gyerekelhelyezési pert.

Gyűjts bizonyítékot (az anya emiljei a gyerekeknek, neked...) és gyorsan,mielőtt ő lép.(már eddig is meg kellett volna tenned)

2010. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Be van adva perre, de még nincs semmi határozat
2010. jún. 11. 22:21
 8/19 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem az olyan nõket,akik elhagyjàk a gyermekeiket,hogyan hajtjàk nyugalomra a fejüket.Harcoljàl a gyerekeidért.A màsik meg,hogy gyerekeid iskolàba jàrnak,hogyan tudnànak ott tanulni,gondolom nem tudnak perfektül angolul.Ne hagyd,hogy zsarolja õket érzelmileg.Reméljük csak kitalàcio a betegsége,ha ugy lenne biztosan visszajönne haza.
2010. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azert nem hagyta magukra a gyerekeket, hanem biztonsagban az edesapjukra.

Ettol fuggetlenul, ha kiegyensulyozott kornyezetben elnek, ennek orulnie kene az anyukanak is.Szerintem, a gyamhivatal nem fog valtoztatni a mostani helyzeten.

2010. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Anyukát nem az érdekli, hogy a gyerekei boldogok-e, hanem hogy ő boldogtalan
2010. jún. 11. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!