Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthonról való elköltözés...

Otthonról való elköltözés után ti még meddig illendő támogatni a családot?

Figyelt kérdés
Lesz költözés nyáron el itthonról másik helyre. Eddig itthon a család fele háztartása volt fedezve a fizetésrészből, ami haza lett adva. Most ugye, hogy megvalósul az elköltözés nem tudom, hogy hogyan kellene adni.
2018. ápr. 12. 13:32
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Ugye az eddigi megszokott összegnél kevesebbet kellene hazaadni, de ha meg semmi se lenne hazaadva, akkor meg nem tudom, hogy a szülők, hogy boldogulnának.
2018. ápr. 12. 13:34
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha szűkösen vannak anyagilag és megteheted támogasd őket, nyilván ahogy irtad, kevesebb összeggel. De mindenképpen megbeszélném előre, hogy mennyi az annyi, de szerintem meg is lehet kérdezni, hogy mennyire van szükségük.
2018. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön élsz nem ott fogyasztas,semmit se illendő,ha akarsz segitesz,ennyi,de nem fejős tehénként. Volt már egy kérdésed itt? Nem te vagy aki még a hitelüket is fizetted?
2018. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Ott arra voltam kíváncsi, hogy szokás-e támogatni egyáltalán. Valaki megtette, valaki nem. Most arra vagyok kíváncsi, hogy aki támogatja, vagy volt ilyen szokása, akkor az mennyivel adott kevesebbet haza, hogy tudjak mérlegelni.
2018. ápr. 12. 13:40
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Semeddig.

Nem élsz ott, nem fogyasztasz se vízet, se villanyt.

Gondolom készültek rá, hogy előbb utóbb elköltözöl.

Ha nagy a ház el kell adniuk. Te külön életed éled.

2018. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi tesommal,néha bevásárolunk nagy tételbe,adunk utalványt,de senki helyett nem fizetek hitelt,tipp mixet,luxust a saját családom életminősége rovására ez nálam alap elv,a normális szülő else várja h a gyerek éhezzen és az ö hitelét adosságát fizesse..
2018. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha elköltözöl a szüleidtől, akkor nem kell támogatnod őket. Persze ha már felneveltek és megteheted akkor én támogatnám őket, de sosem pénzzel. Például bevásárolnék, vagy esetleg befizetném valamelyik számlát. Piára, cigire és a szerencsejátékra semmit se adnék.
2018. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Valamelyik számla befizetése,bevásárlás

Ha fával fűtenek,max abba beleadni télre

Külön vagytok, így nem kell őket anyagilag támogatni

Előbb-utóbb az ember kirepül otthonról, és családot alapít, így nehéz támogatni a szülőket már

2018. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%
Mi heti egyszer bevásároltunk nekik, időnként, ha akciós a mosópor, veszek kettőt, egyiket odaadom, ilyesmik.
2018. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Két felnőtt marad ott, akik vagy keresők, vagy keresők voltak és nyugdíjat kapnak. Nem kell nekik már lakást venniük, bebútorozniuk, mindenük megvan, aminek meg kell lennie a háztartáshoz. Csak ami tönkremegy, elhasználódik, azt kell néha pótolni.

Nem is értem, hogyan merülhet föl, hogy te támogasd őket.


Legföljebb akkor merülhetne ez föl, ha speciális helyzetben lennének: pl. fogyatékkal vagy súlyos betegségekkel élnek és emiatt rokkantnyugdíjasok lennének, vagy speciális, nagyobb összegű dolgok szükségesek mindennapi életükhöz.

2018. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!