Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szuleim alkoholistak mit...

A szuleim alkoholistak mit tegyek, nem birom tovabb!?

Figyelt kérdés
Mikor isznak mindig veszekszem veluk,foleg anyummal.Szamtalanszor megkertem,hogy ne igyon mert ezzel maganak is de nekem is nagyon rosszat tesz,hisz alig varom elszbaduljak itthonrol es ezt neki is megmondtam,de nem erdekli.
2008. okt. 30. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Hany eves vagy?
2008. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hány éves vagy ? valami családsegitöhöz kéne fordulni, vagy ha sulis vagy tanárodnak elmondani, biztos tudja hogy lépjetek tovább, gondolom vele nem tudsz szot érteni, de keress valakit rokonok közül, vagy ismerösök közül aki tudna segiteni, sajna bele tudok gondolni nekem nagyapám volt a nagyi mellett alkoholista , együtt érzek sokat ö nem tudott csinálni mert már idösek voltak, te még léphetsz, hátha segit valaki, nem csak rajtad családodon is!
2008. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A vele nem tudsz szotérteni anyukádra irtam !
2008. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszulokhoz nem tudnal elkoltozni? Veluk mi a helyzet? Keress felnottet akivel tudnal beszelni errol (nem konnyu, de muszaj) osztalyfonokod vagy valamelyik tanarod, rokonotok, valakitol kerj segitseget. Vagy menj el te magad a Csaladsegito Szolgalathoz, kerj segitseget ott!

Vigyazz magadra!

2008. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Van ismerősöm aki ugyan ezzel a bajjal küzd. Sajnos nem tudunk mi se és ő se semmit tenni, pad helyzet. Tényleg sokat segítene ha leírnád mennyi idős vagy, talán akkor összeokoskodnánk valamit, hogy kihez fordulj.
2008. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Még annyi, hogyha van külön szobád akkor vonulj félre amikor csak teheted, netezzél vagy bármi más elfoglaltságot találj és próbálj ne középpontba lenni otthon, hiszen úgyis rajtad csattan az ostor ha beisznak a szülők. Testvéreid vannak? Ha igen, ők mit tesznek ilyenkor?
2008. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Én Székesfehérváron lakom,és ha végképp nem tudsz semmit sem tenni,és kilátástalannak tűnik a helyzet,ideiglenesen ide költözhetsz ha nem laksz túl messze,ameddig nem találunk valami jó megoldást!
2008. okt. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem pad, hanem patt (döntetlen) helyzet. Bocs, csak ezt szerettem volna ha tudod a jövőben, hogyan használd, nem rosszindulatból írom.


Sajnos én is úgy nőttem fel, hogy apám alkoholista volt, rémes gyerekkorunk volt, ebben kellett élni, nem is értem hogyan éltük túl a gyerekkorunkat ép ésszel a testvéreim és én. Nem tudok megoldást, sok segítő szolgálat van, de a tapasztalataim szerint megfelelő megoldást nem tud egyik sem ajánlani.

2008. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Köszi a helyesírási tanácsadást :-) Amúgy kis sógornőm is pont ezzel a gonddal küzd és tudom, nagyon nem lehet semmit tenni.
2008. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Ha van fedél a fejed felett, van mit egyél és minden alapvető szükségleted ki tudod elégíteni, akkor semmi mást ne tegyél csak tanulj, tanulj, és tanulj...hogy amint lehetőséged lesz rá önálló életet tudj kezdeni és megteremthesd magadnak a nyugodt környezetet. Próbáld meg kerülni a szüleiddel való konfliktusokat még akkor is ha neked kell folyton nyelni. Csak arra fordítsd az energiádat, hogy a saját lábdra állj.

Nekem csak az apám ivott és az anyukám örlődött köztem és az apám között, mire rájöttem, hogy az öreg úgy sem fog megváltozni és csak anyámat tesszük tönkre azzal hogy ő viseli a villámhárító szerepét. Mikor ezt beláttam elkezdtem úgy tervezni az életem, hogy egyedül is megálljam a helyem és amint lehetett leléptem otthonról és teljesen rendben van az életem!


Neked is hasonló sikert kívánok és a legfontosabb: tanulj, tanulj, tanulj mindegy, hogy mit, de amivel foglalkozol csináld maximálisan jól és meglesz az ereedménye!

2008. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!