Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni a...

Hogyan lehet segíteni a rászoruló családokon?

Figyelt kérdés

Akik tiszták, takarosak, egyszerűek, és mégis nagy bajban vannak. Ahol a gyereknek felcsillan a szeme, ha téliszalámit ehet. Ahol örülnek, ha legalább használt ruhájuk lehet.

Vannak ilyen fórumok? Párszor ezen az oldalon is jöttek ilyen segélykérő üzenetek.

Mert ha mondjuk alapítványnak adod, az nem tudod hova kerül, de ha egy konkrét családot támogatsz, az milyen jó érzéssel tölt el, nem? Na szóval ötletek?


2010. jún. 15. 13:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
45%

Felcsillan a szeme, ha téliszalámit ehet? Talán, ha felvágottat lát.

Elég hülye hason lát. Téliszalámit mi sem eszünk, de nem éhezünk. Azért annak 4000 Ft/kg ja

2010. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekelne, rengetegszer megfordul a fejemben, hogy amikor alkalmam nyílik rá, szívesen segítenék ( ruhával, cipővel, élelemmel...) , és tényleg olyan szívesen adnám, de egy alapítvány olyan bizonytalan - viszont látni az őszinte örömöt - na ezért megérné! :)
2010. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

szivesseg.hu


Egyébként itt már nekem is segítettek és a mai napig barátságban vagyunk!Örülök h vannak jó emberek.

2010. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Első hozzászóló - te mi a fenének írsz ide? hm? ki kérdezett? nem nagyzolni akart a kérdező, csak egy példát írt - az ilyenek veszik el az adakozó emberek kedvét, mint te!
2010. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
13:43-as vagyok.És köszönöm a rászorultak nevében is h segíteni akartok.Bárcsak megtehetném én is.
2010. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
nekem a szivesseg.hu - ra semmit sem talál :( esetleg a szivesség.nem - erre gondolsz?
2010. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
szivesség.net
2010. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen azaz: szivesseg.net, ott ajánljátok fel amit szeretnétek, vagy böngésszetek azok között akik kérnek.
2010. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
100%

Szükséges rossz, de akkor is az alapítványokon keresztül tudjuk ezt a legjobban intézni.

Pár éve meghalt a férjem és itt maradtam négy gyermekkel.

Nagyon sok jót és hasznosat kaptunk, de egy idő után már nem tudtuk hová tenni, és gondot okozott a tárolása is.

2010. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, a közeledben lévő óvoda vagy iskola titkárságán érdeklődj, ők pontosan tudják, hogy van-e náluk ilyen család, illetve, hogy kik azok. Így a közvetlen közeledben, személyesen tudnál támogatni egy rászoruló családot.


Mi is szoktunk hébe-hóba 1-1 karton tejet vagy néhány kiló lisztet, cukrot, 1-2 tábla csokit, ilyeneket venni egy 10 gyerekes!!! családnak. Sajnos nem gyakran tudunk segíteni, mert pl. lassan 1 éve nem fizettem be az építményadót, pedig egyetlen gyereket próbálunk ketten, szerényen nevelni. Azért büszke vagyok, mert minden rezsiszámlánkat pontosan rendezzük, a fiunk is szépen, tisztán jár iskolába (igaz, ő is, mint nagyon sok magyar kisgyerek, főként turiból vett, vagy mások által kinőtt ruhákban) és emellett néha meg tudjuk lepni ezt a családot valami aprósággal.

2010. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!